W Nowej Rudzie bez kibiców gości. Takich meczów może być więcej

Sobotni mecz Piast Nowa Ruda – Lechia Dzierżoniów odbędzie się bez udziału kibiców gości. Takich spotkań w IV lidze może być w tym sezonie więcej.

 

Surowe kary za zadymy na IV-ligowych stadionach

Piast Nowa Ruda o swojej decyzji poinformował w piątek rano. Czytamy w niej m.in. „W nawiązaniu do wczorajszego (22.08.2019r) spotkania w DZPN w sprawie organizacji i bezpieczeństwa na obiektach sportowych, została podjęta decyzja, że sobotnie spotkanie pomiędzy KS Piast Nowa Ruda a Lechia Dzierżoniów, zostanie rozegrane bez udziału KIBICÓW GOŚCI. Decyzja ma związek z zajściami na stadionach IV ligi z ubiegłej kolejki. Wszystkie spotkania są bacznie monitorowane przez Wojewódzki zespół Interdyscyplinarny ds. bezpieczeństwa imprez masowych”.

 

Przypomnijmy, że chodzi o zdarzenia z 15 sierpnia w Gryfowie Śląskim oraz 18 sierpnia w Oławie. Po nich trzy kluby – Gryf, Moto Jelcz oraz Polonia-Stal – zostały ukarane, a związek zwołał specjalne spotkanie przedstawicieli czwartoligowców.

 

Pierwsza zmiana w IV lidze. Grzyb zrezygnował z prowadzenia Orkana

Nie można wykluczyć, że teraz kluby częściej będą sięgały po „narzędzie” nie wpuszczania zorganizowanych grup przyjezdnych kibiców. Będzie to zależało wyłączenie od gospodarza i nie będzie do tego potrzebna choćby zgoda związku (do tej pory była wymagana).

 

Jak nie trudno się domyślić, dotyczy to przede wszystkim kilku klubów, które są wspierane przez ultrasów. Zwłaszcza, że są w IV lidze kibice, którzy za sobą nie przepadają. Jak jednak będzie wyglądało to w praktyce, dopiero się przekonamy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *