IV liga zachód. Dreszczowiec w Legnickim Polu. Czołowa trójka odskakuje

W meczu kolejki Odra wygrywa w Legnickim Polu po dramatycznym meczu. Czołowa trójka wygrywa i odskakuje Karkonoszom, które przegrały. Pierwsze zwycięstwo Orli w sezonie.

 

Nowy lider z Nowej Rudy. Derby dla Sokoła, pogrom w Oławie

Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Apisu, który na własnym boisku rozbili Spartę Rudna 9:1. Łupem bramkowym podzielili się Mateusz Baszak – 3, Patryk Bystryk – 2, Maciej Machowski – 2 oraz Sebastian Andruchów i Kamil Kurianowicz. Honorowe trafienie dla gości zanotował Dominik Glazer.

 

Nieźle celowniki nastawione mieli również gracze ze Strzegomia, którzy wygrali ze Stalą Chocianów 5:0. Po dwa gole dla AKS-u strzelił Damian Bogacz i Marcin Morawski, a jednego dołożył Kamil Młodziński.

 

Śląsk II i Ślęza wygrywają, rezerwy Zagłębie wciąż bez zwycięstwa

Stawkę drużyn z 22 punktami na koncie uzupełnia Chrobry II. Głogowianie pokonali Spartę Grębocice 2:0. Losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu czterech minut. W 36 min. gola strzelił Dominik Piła, a cztery minuty później wynik ustalił Konrad Flis.

 

Czołowa trójka odskoczyła od czwartych w tabeli Karkonoszy, które przegrały w Złotoryi z Górnikiem 0:2. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Dawid Kufel.

 

Mecz kolejki odbył się w Legnickim Polu. Gospodarze prowadzili w I połowie z Odrą Ścinawa 2:0 po golach Marcina i Adama Wasilewskich. Goście odpowiedzieli w dwie minuty i w 59 min. był remis 2:2 po bramkach Grzegorza Lichwy i Patryka Długosza. A w 65 min. to Odra wyszła na prowadzenie po golu Lichwy. W 85 min. wyrównał Adam Wasilewski, ale to nie był koniec. Trzy minuty później 4. gola dla ścinawian, a swojego trzeciego, zdobył Grzegorz Lichwa.

 

Gryf Gryfów Śl. odniósł drugie zwycięstwo w sezonie wygrywając 1:0 z Prochowiczanką. Gola na wagę – jakże ważnych – trzech punktów zdobył w 75 min. Mariusz Malarowski.

 

Jeden gol w końcówce, i to w samej końcówce, zdecydował o wyniku spotkania w Jaworze. Kuźnia uległa Orkanowi Szczedrzykowice po bramce Jarosława Gambala w 87 min.

 

Jeszcze później gola na wagę trzech punktów zdobył Robert Sobieraj, który zapewnił pierwszą wygraną w sezonie Orli. Zespół z Wąsosza wygrał w Jezowie Sudeckim po trafieniu w 89 min. spotkania.

 

8. kolejka

  • AKS Strzegom – Stal Chocianów 5:0
  • Górnik Złotoryja – Karkonosze Jelenia Góra 2:0
  • Chrobry II Głogów – Sparta Grębocice 2:0
  • Apis Jędrzychowice – Sparta Rudna 9:1
  • Gryf Gryfów Śląski – Prochowiczanka Prochowice 1:0
  • KS Legnickie Pole – Odra Ścinawa 3:4
  • Kuźnia Jawor – Orkan Szczedrzykowice 0:1
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Orla Wąsosz 0:1

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *