Ruch odzyskał 2 punkty i zbliżył się do rezerw Śląska

Ruch Chorzów odzyskał 2 punkty, które karnie zostały mu odjęte na początku sezonu przez Komisję ds. Licencji Klubowych. Tym samym „Niebiescy” zbliżyli się w tabeli III ligi do prowadzącego Śląska II Wrocław.

 

Transfer w III lidze w listopadzie? Przepisy na to pozwalają

Przypomnijmy, że na początku sezonu Komisja ds. Licencji Klubowych nałożyła na Ruch sankcję dwóch ujemnych punktów oraz karę finansową w wysokości 3000 zł. Powodem były liczne zobowiązania finansowe klubu.

 

„W ocenie wszystkich członków Komisji przedstawione przez Klub wyjaśnienie sytuacji finansowej i przedłożona dokumentacja, w tym zaprezentowany plan naprawczy, pozwoliły na uznanie, że nałożona uprzednio kara finansowa jest wystarczająca i spełnia swoje cele” – czytamy w komunikacie komisji, która rozpatrywała wniosek klubu.

 

III liga. Śląsk planowo wygrywa, cenny punkt Foto-Higieny

Oznacza to, że Ruch ma obecnie 29 punktów na koncie i wskoczył na 2. miejsce w tabeli III ligi. Zbliżył się również do lidera z Wrocławia. Śląsk II ma aktualnie 4 punkty przewagi nad Niebieskimi.

 

Przed zespołami III ligi ostatnia kolejka. Wrocławianie będą mieli szansę na powiększenie przewagi, bowiem zagrają na wyjeździe z ostatnim w tabeli LZS-em Starowice Dolne i inny wynik, niż wysoka wygrana podopiecznych Piotra Jawnego będzie sensacją. Ruch z kolei zagra na wyjeździe, na trudnym terenie w Pawłowicach Śląskich z Pniówkiem.

 

Przypomnijmy, że obecnie najlepszym strzelcem Ruchu (a także całej III ligi) jest Mariusz Idzik, w przeszłości zawodnik Śląska, który strzelił 12 goli.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *