Wychowanek Zjednoczonych blisko Celtiku. Nasze kluby też zarobią

Patryk Klimala, wychowanek Zjednoczonych Żarów, ma przejść do Celtiku Glasgów. Gdy transfer dojdzie do skutku, ponad 200 tys. zł powinno trafić do dwóch dolnośląskich klubów.

 

Czołowy strzelec IV ligi na celowniku II-ligowego Górnika

Krzysztof Stanowski poinformował w niedzielę na twitterze, że Patryka Klimalę od transferu z Jagiellonii Białystok do Celtiku Glasgow dzielą już tylko badania medyczne, które mają odbyć się w poniedziałek. Kwota odstępnego to 4 mln euro, czyli ok. 16,8 mln zł.

 

Zagraniczny transfer urodzonego w Świdnicy napastnika oznacza, że część środków w ramach tzw. solidaryty payment (mechanizm solidarnościowy) trafi do klubów, które przyczyniły się do wyszkolenia zawodnika w wieku od 12. roku życia. Wśród nich są dwa dolnośląskie kluby – Zjednoczeni Żarów i Lechia Dzierżoniów.

 

 

Oczywiście, nie będą to sumy tej wielkości co przy ewentualnym transferze Krzysztofa Piątka (tutaj więcej na ten temat). Przypomnijmy, że na solidaryty payment przeznacza się 5 proc. sumy transferowej, w tym przypadku byłoby to ok. 840 tys. zł. Zjednoczeni otrzymaliby 10 proc. z tej kwoty, a więc 84 tys. zł, a Lechia 15 proc., czyli 126 tys. zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *