Nie ma decyzji w sprawie III ligi. Zdecyduje Śląski ZPN a nie PZPN

Nie ma decyzji co dalej z III ligą. Zarząd PZPN nie będzie o tym decydował tylko Śląski ZPN. Ponadto PZPN nie poprowadzi rozgrywek III ligi w przyszłym sezonie. 

 

Wiele klubów w przyszłym sezonie woli zagrać… w niższych ligach

Co dalej z III ligą? – odpowiedź na to pytanie miała paść na wtorkowym zarządzie PZPN. Ale nie padła. Na posiedzeniu zdecydowano, że PZPN nie będzie podejmował decyzji w tej sprawie, a zrobi to prowadzący rozgrywki, czyli Śląski Związek Piłki Nożnej. 

 

Ponadto PZPN uznał, że nie przejmie rozgrywek III ligi w Polsce już teraz, a dopiero od sezonu 2021/22. To oznacza, że w przyszłym sezonie prowadzącym 3. grupę III ligi będzie Opolski Związek Piłki Nożnej. 

 

Dziś więc nie wiadomo, czy zostanie dograny sezon w naszej grupie, czy zostanie zakończony, a jeśli tak – to w jaki sposób. Co ciekawe, wiele klubów w innych grupach jest gotowych grać. W naszej grupie sytuacja jest o tyle trudniejsza, że od pewnego czasu na Górnym Śląsku mamy potężne ognisko koronawirusa i trudno dziś dywagować, czy będą chętni do kontynuowania sezonu i czy będzie to w ogóle możliwe w niedalekiej przyszłości.

 

Po posiedzeniu zarządu PZPN wydał komunikat:

Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas posiedzenia, które odbyło się 12 maja 2020 roku w Warszawie, ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej, które w bieżącym sezonie odpowiadają za prowadzenie rozgrywek.

Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III ligowe w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez WZPN. Zarządzenie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku.

Ponadto Zarząd do 24 maja odroczył podjęcie decyzji odnośnie rozgrywek seniorskich kobiet prowadzonych przez PZPN.

 

źródło: PZPN, własne

 

 

 

2 thoughts on “Nie ma decyzji w sprawie III ligi. Zdecyduje Śląski ZPN a nie PZPN

  1. PZPN Brawo za odwagę.
    To będzie 22 zespoły w III lidze – następny super pomysł “Naszych mądrali związkowych”. Oni potrafią zepsuć każde rozgrywki. Okazuje się, że PZPN nie jest lepszy.

  2. W wywiadzie ,jakiego udzielił gazecie “Sport” prezes Śląskiego ZPN p. Henryk Kula,wspomniał że rozgrywki nowego sezonu w niższych ligach czyli od 4 ligi w dół(o ile będzie to oczywiście możliwe ze względu na epidemię) chcą rozpocząć w połowie lipca.Z tym terminem to raczej lekki “odlot”,bo to jest akurat początek sezonu urlopowego i wielu zawodników amatorskich drużyn,którzy normalnie pracują po 8 albo i więcej godzin,czasem na 2 lub 3 zmiany,nie myśli o grze w lidze czy klasie A ,B,C tylko o urlopie.Jechać na mecz w przetrzebionym przez urlopy składzie to żadna przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *