Były trener Piasta Żmigród dyrektorem ds. rozwoju w A klasie

Edi Andradina, były trener Piasta Żmigród, został dyrektorem ds. rozwoju Klubu Piłkarskiego Piła. Brazylijczyk ma włączyć się również w pracę zespołów szkoleniowych.

 

Edi Andradina nie jest już trenerem Piasta Żmigród

Przypomnijmy, że Edi Andradina trafił do Piasta Żmigród w czerwcu 2018 roku, gdy zastąpił Kamila Sochę, który objął I-ligowe Wigry Suwałki. W pierwszym sezonie pod wodzą Brazylijczyka Piast zajął 9. miejsce w III lidze. Ponadto zdobył okręgowych Puchar Polski, a w wojewódzkim finale musiał uznać wyższość Zagłębia II Lubin, z którym przegrał dopiero po serii rzutów karnych.

 

Bieżący sezon nie był już tak udany. Zespół latem przeszedł spore zmiany, niestety odbiło się to również na wynikach. Piast znalazł się w strefie spadkowej, a pod koniec listopada ubr. Brazylijczyk rozstał się ze Żmigrodem. Jego miejsce ponownie zajął Kamil Socha, a Piast ostatecznie zachował ligowy byt z powodu zakończenia sezonu i braku spadków. 

 

Swoje miejsce odnalazł również Edi Andradina. Nie jest to miejsce przypadkowe, bowiem były trener Piasta mieszka tam od 10 lat, z Piły pochodzi również jego żona. Teraz będzie dyrektorem ds. rozwoju KP Piła, zespołu z A klasy, ale z dużymi ambicjami. Władzom klubu zależy na sportowym rozwoju zarówno drużyny seniorów, jak i juniorów. Brazylijczyk ma pomóc w tym, by KP stało się ważnym klubem na piłkarskiej mapie Polski.

 

fot. piast-zmigrod.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *