We wrocławskiej B klasie też będą baraże o awans do A klasy

Victoria Zawonia i Sparta Wszemirów oraz Olimpia Bukowinka i Widawa Stradomia zagrają baraże o awans do wrocławskiej A klasy.

 

Nie bramki, nie mecze bezpośrednie… Baraże będą decydować o awansach

Po informacji o tym, że będą baraże drużyn, które walczą o awans i mają tyle samo punktów w okręgówce i A klasie (link powyżej), wielu internautów zapytało – nie bez racji – co z B klasą? Chodzi przede wszystkim o II grupę wrocławskiej B klasy (TUTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT).

 

Przypomnijmy, że awans do A klasy wywalczył tutaj mistrz z Dobroszowa. Z tej grupy awansuje również wicelider dzięki współczynnikowi. Co ciekawe, druga Victoria Zawonia i trzecia Sparta Wszemirów mają tyle samo punktów (ten sam współczynnik). Jeszcze niedawno wydawało się, że awansuje Victoria, która ma lepszy bilans bramkowy i wygrała również bezpośredni mecz.

 

Skoro jednak w niemal identycznej sytuacji w jeleniogórskiej okręgówce będzie baraż, to czemu tutaj nie?

 

Okazało się jednak, że nie będzie precedensów. Jak potwierdził Andrzej Padewski, prezes DolZPN, Victoria Zawonia i Sparta Wszemirów zagrają jeden mecz barażowy o awans na neutralnym boisku, prawdopodobnie w Trzebnicy.

 

W drugim barażu we wrocławskiej B klasie o awans powalczą Olimpia Bukowinka i Widawa Stradomia, mecz odbędzie się Królewskiej Woli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *