Trzech nowych zawodników w Żmigrodzie. Jeden z przedłużonym wypożyczeniem

Klaruje się kadra Piasta Żmigród na nowy sezon. Klub poinformował o trzech kolejnych nowych zawodnikach, a jeden został wypożyczony na kolejny sezon.

 

Dolnośląskie transfery LATO 2020. Od Ekstraklasy do B klasy [FAKTY, PLOTKI]

Filip Raszeja to 18-letni pomocnik pochodzący z Wrocławia, wychowanek Sportingu. Ostatnim klubem zawodnika, który związał się z Piastem 3-letnią umową, byli Błękitni Wronki.

 

Jakub Trojanowski ma zaledwie 17 lat. Swoje pierwsze kroki stawiał w Akademii Śląska Wrocław, następnie przeniósł się do FC Wrocław Academy, gdzie spędził 5 lat. Ostatni sezon grał w Górniku Zabrze, z którym zdobył mistrzostwo CLJ U17 grupy C. – Do Piasta przeszedłem aby wejść w seniorską piłkę, ponieważ za jakiś czas każdy chłopak w moim wieku będzie musiał się z tym zmierzyć i złapać cenne doświadczenie . Wybrałem Żmigród, ponieważ ma bardzo dobre warunki treningowe i wiem, że dzięki niemu mogę się rozwinąć piłkarsko i trafić do wyższej ligi w przyszłości – powiedział klubowej nowy zawodnik Piasta.

 

Hubert Przybylski, 19-letni bramkarz, będzie walczył o bluzę z numerem jeden z Gracjanem Korytkowskim. Związał się on z Piastem 2-letnią umową. Wychowanek IV-ligowego PKS Racot, po przejściu kolejnych szczebli juniorskich w macierzystym klubie przeniósł się do Warty Poznań, gdzie grał w Centralnej Lidze Juniora Starszego. Stamtąd trafił do Chrobrego Głogów, w którym sztab szkoleniowy szybko poznał się na jego talencie i uczynił go podstawowym bramkarzem rezerw występujących w 4. lidze i pozwolił regularnie trenować z pierwszym zespołem Chrobrego pod okiem Ivana Djurdevicia.

 

Ponadto wypożyczenie Daniela Stanclika z KKS-u Kalisz zostało przedłużone na kolejny sezon.

 

fot. NI-FO Marcin Folmer

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *