4LigaZachód. Niespodzianka w Jeleniej Górze, wysoki lot Mewy

Sobotnie mecze pierwszej kolejki w zachodniej grupie IV ligi za nami. Pierwszym liderem (po sobotnich meczach) został Chrobry II Głogów. Niespodzianka w Jeleniej Górze.

4LigaWschód. Początek pod dyktando gospodarzy

Pierwszym liderem – przynajmniej po sobotnich meczach – zostały rezerwy Chrobrego Głogów, które bez problemów pokonały beniaminka z Osiecznicy. Bramki dla głogowian strzelali: Kacper Staszkowian, Miłosz Jóźwiak, Seweryn Dybizbański oraz Konrad Flis.

W Złotoryi Górnik dość gładko 3:0 uporał się natomiast ze Stalą Chocianów. Dwa gole (w tym jednego z karnego) zdobył Krzysztof Kaliciak, a jednego dołożył Jakub Radkiewicz.

Trzy gole, przy stracie jednego, rywalowi zaaplikował również beniaminek z Kunic, który pokonał w Grębocicach Spartę 3:1. Mewa wyszła na prowadzenie już w 10. min. po golu Arkadiusza Cymbalista z rzutu karnego. W 35. min. wynik podwyższył Tomasz Cichocki, a tuż przed przerwą na 3:0 trafił Marcin Kaczmarek. Po zmianie stron gospodarze zdołali strzelić jedynie gola honorowego.

Trzy punkty z wyjazdu przywiozła również Kuźnia Jawor, która wygrała w Wąsoszu z Orlą 2:0 po golach Seweryna Sucheckiego i Marcina Bagińskiego.

W sobotnich meczach odnotowano również serię remisów. Do niespodzianki doszło w Jeleniej Górze, gdzie Karkonosze jedynie zremisowały z beniaminkiem z Leśnej. Choć zaczęło się zgodnie z planem, gdy gospodarze objęli prowadzenie w 14. min. po bramce Mateusza Czerwińskiego. Później jednak skuteczniejsi byli gracze Włókniarza, którzy wyszli na prowadzenie po trafieniach Krzysztofa Mazura i Mateusza Kalki. Karkonosze pod koniec spotkania zdołały wyrównać po bramce rezerwowego Macieja Gargasa. Co więcej, gospodarze chwilę później mieli rzut karny ale strzał Bartosza Poszelężnego obronił Mateusz Gilewski.

Tymczasem w Ścinawie Odra zremisowała 1:1 z Konfeksem Legnica. Losy spotkania rozstrzygnęły się w II połowie po golach Dawida Sety i Adriana Wójcika.

Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie w Rudnej, gdzie Sparta podejmowała Prochowiczankę. Gospodarze prowadzili po bramce Łukasza Ostrowskiego, na którego odpowiedział Mikołaj Skorupka.

Emocji nie brakowało w pierwszym niedzielnym meczu, w którym Orkan Szczedrzykowice podejmował Gryf Gryfów Śląski. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie po golach Mateusza Tyszkowskiego, ale dwa razy z rzutów karnych wyrównywał Paweł Rosa. Gryf również miał jedenastkę (przy prowadzeniu 2:1), ale zmarnował ją… Tyszkowski.

Tymczasem w Legnickim Polu KS pokonał Lotnika Jeżów Sudecki 2:1.