Echa meczu Barycz – Zachód. Faul był, ale raczej w drugą stronę [VIDEO]

Barycz Sułów pokonała 6:0 Zachód Sobotka w 1. kolejce wrocławskiej okręgówki, czym potwierdziła, że będzie się liczyć w walce o czołowe lokaty w tym sezonie. Wbrew pozorom, nie był to dla gospodarzy mecz lekki, łatwy i przyjemny. Przynajmniej do czasu?

 

Okręgówka Wrocław. Start ligi pod znakiem derbów. Barycz i Pogoń na szóstkę

Do 40 min. było to spotkanie wyrównane, a na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Wtedy gola dla gospodarzy z rzut karnego strzelił Michał Musioł. Rzutu karnego dodajmy z kategorii miękkich, albo inaczej ? wyjątkowo pechowych. Obrońca gości przy strzale schował ręce za siebie, piłka jednak jakimś cudem otarła się o jedną z nich, a sędzia wskazał na wapno.

 

Ta sytuacja była jedną z kilku, które przydarzyły się gościom w tym meczu, choć wcale nie musiały. Wcześniej (w 35 min.) bowiem za dwie żółte kartki z boiska wyleciał pierwszy ze stoperów sobótczan. Pierwsza kartka była ewidentna. Druga ? moim zdaniem ? wcale nie musiała być pokazana. Faul był oczywisty, ale napomnienie ? według mnie ? już nie do końca. Arbiter miał inne zdanie ? do czego miał prawo, i z którego skorzystał.

 

Losy spotkania zostały praktycznie przesądzone w 45 min., gdy z murawy został usunięty drugi ze środkowych obrońców Zachodu. I tutaj, moim zdaniem oczywiście, arbiter popełnił błąd. Zawodnik gospodarzy najpierw sfaulował defensora Zachodu, który upadając przewrócił również zawodnika atakującego. Zdaniem sędziego wychodzącego na czystą pozycję ? stąd automatyczna czerwona kartka.

 

Sędzia główny był bardzo pewny swojej decyzji, bo od razu podbiegł i wykluczył obrońcę. To o tyle dziwne, bowiem był oddalony od całej sytuacji o dobre 30 metrów i nie widział jej od dobrej strony. Z tej strony był sędzia asystent, który zasygnalizował głównemu? przewinienie zawodnika Baryczy. Na niewiele się to jednak zdało. Arbiter główny decyzji już nie zmienił.

 

Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 1:0, a po zmianie stron gospodarze strzelili jeszcze 5 bramek. Zagrali naprawdę dobry mecz, choć gdyby siły były wyrównane, raczej tylu goli przyjezdnym by nie strzelili. 

 

A Wy jak oceniacie tę sytuację?

Fragment video pochodzi kanału youtube Dominika Piotrowskiego 

2 thoughts on “Echa meczu Barycz – Zachód. Faul był, ale raczej w drugą stronę [VIDEO]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.