4LigaWschód. Mecz kolejki dla AKS-u. Pogoń postawiła się liderowi

Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. W meczu kolejki AKS Strzegom wygrał z Sokołem Wielka Lipa. Ostatnia Pogoń postawiła się liderowi z Bielawy. Wysokie wygrane Lechii i Moto-Jelcza.

4LigaWschód. Szokujący wynik w Bielawie. Siedem goli Drożyńskiego

Meczem kolejki był pojedynek w Strzegomiu, gdzie AKS podejmował Sokoła Wielka Lipa. Goście prowadzili do przerwy 1:0 po bramce niezawodnego Artura Kierata. Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, a dokładniej Marcin Morawski, który strzelił dwa gole dla strzegomian (w tym jednego z karnego). Obie drużyny zrównały się punktami (mają po 13 oczek), a dla Sokoła była to pierwsza porażka w sezonie.

Kto spodziewał się wysokiego zwycięstwa lidera z ostatnią drużyną srogo się rozczarował. Pogoń Pieszyce postawiła trudne warunki Bielawiance, ale goście ostatecznie wygrali. Bardzo skromnie, bo 1:0 po golu samobójczym.

Do ścisłej czołówki dołączył Moto-Jelcz Oława, który rozegrał dopiero czwarte spotkanie w sezonie. Oławianie pokonali Mechanika Brzezina 4:1 i była to ich czwarta ligowa wygrana. Gospodarze prowadzili od 5 min. po golu Bartłomieja Musiała, a pod koniec I połowy podwyższył Krzysztof Gancarczyk. Po zmianie stron beniaminek śmielej zaatakował i w końcu dopiął swego – w 70 min. Paweł Ujas zdobył kontaktowego gola z rzutu wolnego. Goście dążyli do wyrównania, ale w samej końcówce zostali dwukrotnie skarceni przez Janusza Gancarczyka.

Sporo działo się również w Ząbkowicach Śl. Lechia Dzierżoniów nie dała większych szans Orłowi wygrywając 5:1 po bramkach Jakuba Chlipały, Piotra Tylki, Marcina Orłowskiego, Jakuba Knyrka i jednym golu samobójczym Konrada Maciaka. Bramkę honorową dla gospodarzy strzelił Tomasz Robak. W zespole gości zadebiutował nowy, niedawny nabytek Mateusz Zatwarnicki, który wszedł na murawę po przerwie.

Jedna bramka decydowała o wyniku na wrocławskich Żernikach, gdzie Piast podejmował Polonię Trzebnica. W 30 min. spotkania na listę strzelców wpisał się Mateusz Mojka, czym zapewnił gospodarzom 3 punkty. Podobnie jak w przypadku Sokoła Wielka Lipa, była to pierwsza przegrana trzebniczan w sezonie.

W poprzedniej kolejce MKP Wołów uległ u siebie Piastowi 1:5. Dziś podopieczni Piotra Bolkowskiego w pełni się zrehabilitowali wygrywając w Bardzie z Unią 2:0. Gole w II połowie strzelali Krystian Włodarczyk i Sebastian Supranionek.

Jedyny remis w sobotę padł w Bystrzycy Górnej, gdzie LKS grał z Piastem Nowa Ruda. Goście prowadzili od 53 min. po golu z rzutu karnego w wykonaniu Bartosza Chabrowskiego. Gospodarze wyrównali kilkanaście minut później.

Dwa niedzielne mecze Orzeł Prusice – Sokół Marcinkowice oraz Orzeł Lubawka – Nysa Kłodzko zakończyły się remisami. W Prusicach padł bezbramkowy remis. W Lubawce Nysa prowadziła od od 81 min. po golu Bartosza Mroza. Wyrównał w 93 min. Rafał Grzelak.