4LigaWschód. Orzeł postraszył lidera, ale przegrał. Wielkie emocje w Bardzie

14. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Lechia umocniła się na fotelu lidera, ale wygrana w Lubawce nie przyszła łatwo. Moto-Jelcz i Sokół w dołku. Wielkie emocje w Bardzie.

Mecz kolejki dla Lechii. 10 zwycięstwo z rzędu dzierżoniowian

To nie była łatwa kolejka dla kilku faworytów. Lider z Dzierżoniowa grał w Lubawce z przedostatnim Orłem i od 16 min. przegrywał po wzorowej kontrze gospodarzy. Goście znaleźli drogę do bramki rywala dopiero po przerwie. Wyrównał w 49 min. po „centrostrzale” Mateusza Zatwarnickiego. W 57 min. Lechia wyszła na prowadzenie po golu z rzutu karnego Patryka Chrapka, a w 71 min. podwyższył je Elton. Orzeł rozpoczął strzelanie i zakończył – ostatniej minucie – ale na doprowadzenie do remisu zabrakło już czasu.

Wicelider z Bielawy grał na trudnym terenie w Wołowie. MKP prowadziło do przerwy po bramce Kamila Żbika. Wyrównał w 67 min. Adrian Niewiadomski i mecz zakończył się podziałem punktów. Po tym spotkaniu Bielawianka traci już 5 punktów do lidera i ma jeden mecz więcej rozegrany.

Zespół z Bielawy otwiera trzyzespołową grupę pościgową za Lechią, w której kolejnym zespołem jest AKS Strzegom. Podopieczni Roberta Bubnowicza wysoko pokonali Orła Prusice 7:0. Bramki strzelali Marcin Morawski, Damian Bogacz – 3, Damian Migalski – 2, a Maciej Kawalec zaliczył trafienie samobójcze.

AKS wygrał czwarty mecz z rzędu, a do pięciu wygranych wzrosła seria Sokoła Marcinkowice, który wygrał w Brzezinie z Mechanikiem 2:0. Gole dla gości zdobyli w ciągu 10 minut II połowy Alan Antas i Igor Janiuk.

Odwrotną serię notuje ostatnio za to Moto-Jelcz. Oławianie dość niespodziewanie przegrali u siebie z GKS-em Mirków 0:3. Gole dla gości zdobyli Marcin Szemis, Krystian Krawczyk i Wojciech Dubas. Było to czwarty mecz gospodarzy bez wygranej, z czego trzy przegrali.

W dołek wpadł również Sokół Wielka Lipa, który przegrywając w Trzebnicy z Polonią 0:1, poniósł czwartą porażkę z rzędu. Jedynego gola w derbach powiatu dla gospodarzy strzelił Przemysław Stasiak.

Pozostałe spotkania z tej kolejce zakończyły się remisami. Wielkie emocje były w Bardzie, gdzie Unia podejmowała Orła Ząbkowice, czyli drużynę, w której gra kilka były zawodników Unii. Goście prowadzili po golu Kamila Olejarnika w 16 min., na którego odpowiedział w 70 min. Seweryn Ślepecki z rzut karnego. W 86 min. Orzeł znów prowadził, i znów trafieniu Olejarnika. Goście zwycięstwa jednak nie dowieźli do końca, bowiem w 90 min. wyrównał Damian Różana.

Już w I połowie rozstrzygnęły się losy meczu w Kłodzku, gdzie Nysa podejmowała Piasta Nowa Ruda. Gospodarze objeli prowadzenie pod trafieniu Piotra Satanowskiego, wyrównał w doliczonym czasie gry Bartosz Chabrowski.

Wynik 1:1 padł również na wrocławskich Żernikach. Piast przegrywał z LKS-em Bystrzyca Górna od 33 min. pod golu Łukasza Żygadły. Wyrównał 3 minuty później Mateusz Mojka.