4LigaWschód. Barycz skończyła serię Mirkowa, dwa gole i pech Poświstajły

14. kolejka IV liga wschód. Podczas świątecznej kolejki IV ligi faworyci zgodnie wygrywali. Barycz Sułów skończyła serię GKS-u Mirków. Świetny mecz i wielki pech Mateusza Poświstajły z Nwej Rudy.

Piłkarze-żołnierze wysłani na wschód. Kryzys na granicy odbił się na niższych ligach

W Dzierżoniowie lider podejmował ostatnią drużynę – beniaminka z Wierzbic. Niespodzianki nie było, gospodarze rozbili przyjezdnych 9:2 po dwóch bramkach Marcina Orłowskiego, Bartosza Rzepskiego i Eltona oraz jednej Mateusza Zatwarnickiego, Mikołaja Łazarowicza i Jakuba Kaczmarka.

Znacznie cięższa przeprawa czekała na wicelidera ze Świdnicy, który gościł w Bielawie. IgnerHome Polonia-Stal prowadziła po bramce Szymona Tragarza, ale tuż przed przerwą wyrównał Marcos, który do Bielawianki trafił ze Świdnicy. W 72 min. losy meczu rozstrzygnął Patryk Paszkowski, który zdobył zwycięskiego gola dla gości.

Na wyjeździe komplet punktów zdobyły również drużyny z Sułowa i Woliborza. Barycz zakończyła w Mirkowie serię GKS-u spotkań bez porażki. Licznik zatrzymał się na 7 spotkaniach, choć gospodarze do 45 minuty prowadzili 2:0 pod dwóch bramkach Adama Wieczorka. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Adrian Puchała, który po przerwie skompletował hat-tricka. Po jednym golu dołożyli Michał Musioł oraz Artur Kierat i sułowianie wygrali 5:2.

Tymczasem Słowianin grał w Wołowie. Gospodarze w I połowie mieli sporą przewagę, ale nie potrafili przełożyć tego na gole. Goście jak zaczęli strzelać, to zatrzymali się na czterech trafieniach. Bramki zdobyli Dawid Kęska, Mateusz Adamczyk, Kaue Cardozo i Mateusz Szczepaniak.

Zacięty mecz w Trzebnicy, gdzie Polonia grała z Sokołem Marcinkowice. Gospodarze ostatecznie wygrali 3:2 po dwóch bramkach Grzegorza Rajtera i jednym Grzegorza Mazurka. Dla przyjezdnych trafiali Joao Passoni i Jacek Jasiński.

Na własnym obiekcie wygrał również AKS Strzegom, który podejmował Piasta Żerniki. Losy meczu rozstrzygnęły się w I połowie, kiedy na listę strzelców wpisali się Roland Emeka i Adrian Zieliński.

Trwa kiepska passa Moto-Jelcza Oława. Po rezygnacji Krystiana Pikausa drużynę prowadzi tymczasowo Jarosław Fliśnik, ale na razie nie ma odmiany w grze oławian. Tym razem ulegli oni Orłowi Ząbkowice Śl. 0:3. Gole zdobyli Damian Szydziak, Dawid Kuriata i Marcin Buryło.

Jedyny remis w kolejce padł w Nowej Rudzie, gdzie Piast grał z Pogonią Oleśnica. Goście dwa razy obejmowali prowadzenie (strzelali Kacper Belica i Jakub Warzecha), ale gospodarze mieli (do czasu) Mateusza Poświstajłę. Napastnik Piasta strzelił dwie bramki, w tym wyrównującego gola w 94 min. z rzutu wolnego. Niestety, w jednej z ostatnich akcji meczu po faulu doznał groźnej kontuzji, a z boiska musiała zabrać go karetka pogotowia.