Zaległe mecze w zachodniej grupie IV ligi i wrocławskiej okręgówce

W środę, 28 października, odbyło się kilka zaległych meczów, m.in. w zachodniej grupie Koleje Dolnośląskiej IV ligi oraz wrocławskiej okręgówce.

Protesty kobiet… uratują rozgrywki w niższych ligach?

Już od kilku tygodni praktycznie w każdą środę odbywają się zaległe mecze w niższych liga, które były przekładane zazwyczaj z powodu zakażenia koronawirusem przez zawodników lub niezdatnych do gry boisk. Nie inaczej były tym razem. W minioną środę odbyły się m.in. dwa mecze w zachodniej grupie Koleje Dolnośląskiej IV ligi oraz wrocławskiej okręgówce.

W Głogowie rezerwy Chrobrego podejmowały Orkana Szczedrzykowice i już od 2 min. nie spodziewanie przegrywały. Gola strzałem z dystansu zdobył były… zawodnik głogowian Sebastian Burda. Gospodarze wyrównali w 36 min. za sprawą Kacpra Staszkowiana. Po przerwie pomarańczowo-czarni osiągnęli znaczną przewagę, którą udokumentowali trzykrotnie w zaledwie 12 minut. Na listę strzelców wpisali się Przemysław Siudak oraz dwukrotnie Wiktor Kobiela.

Chrobry wygrał po raz piątą z rzędu i zrównał punktami z liderem z Jeleniej Góry. Karkonosze mają jednak jeden mniej mecz rozegrany.

Kuźnia Jawor, odwrotnie niż Chrobry II, w środę po raz piąty z rzędu przegrała. Choć dwa razy w meczu z Odrą Ścinawa wygrywała. Jaworzanie wyszli w 22 min. na prowadzenie po golu Kacpra Chudzika, ale kilka minut wyrównał Patryk Obiała.

W 54 min. na 2:1 trafił Dariusza Czaja. Taki wynik utrzymał się do 90 min. spotkania, kiedy wyrównał Damian Maślej. W 89 min. arbiter wskazał na “wapno”, a zwycięską bramkę dla gości strzelił Patryk Długosz.

Tymczasem we wrocławskiej okręgówce odbyło się zaległe spotkanie Zachodu Sobótka z Wiwą Goszcz. Goście prowadzili po bramce Tomasza Sitka, na którego tuż przed przerwą odpowiedział Patryk Pytel. Wiwa wygrała ostatecznie 2:1 po trafieniu Jakuba Wojciechowskiego.