II liga: Górnik wygrał w osłabieniu, rezerwy Śląska w izolacji

Górnik Polkowice wygrał z Błękitnymi Stargard i umocnił się na fotelu wicelidera II ligi. Mecz rezerw Śląska Wrocław został przełożony z powodu koronawirusa.

 

Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Co z rozgrywkami w niższych ligach?

W środę odbyła się 11. kolejka II ligi. Choć odbyła się, to nie do końca dobre określenie, bowiem nie wszystkie zaplanowane mecze doszły do skutku. Spotkania w Grudziądzu i Krakowie zostały przełożone na przyszły tydzień. W tym drugim przeciwko Hutnikowi miały zagrać rezerwy Śląska Wrocław.

 

We wrocławskiej ekipie były bowiem pozytywne wyniki badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 i w związku z tym cała drużyna rezerw skierowana została na siedmiodniową izolację. Nowy termin meczu wyznaczono na 11 listopada (środa) na godzinę 13.

 

Co ciekawe, wciąż nie zapadła decyzja w sprawie meczu 12. kolejki, w którym Śląsk II ma zagrać u siebie z GKS-em Katowice w niedzielę. Jeśli to spotkanie dojdzie do skutku, to wrocławianie przystąpią po tygodniu bez treningów.

 

Tymczasem nasz drugi zespół w II lidze – Górnik Polkowice – idzie jak burza. W meczu z Błękitnymi Stargard podopieczni Janusza Niedźwiedzia odnieśli 6 zwycięstwo z rzędu. Choć o 3 punkty było bardzo ciężko, ale gospodarze wykazali się dużą wolą walki, która została nagrodzona.

 

Goście wyszli na prowadzenie w 11 min. po pięknym uderzeniu z dystansu Dawida Polkowskiego. Po stracie gola polkowiczanie ruszyli do ataku, ale długo ich gra nie kleiła się i brakowało skuteczności. W końcu, w 34 min., udało się wyrównać po strzale Piotra Azikiewicza, doprowadzając do remisu. Po przerwie obie drużyny maiły swoje sytuacje, ale wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Zwłaszcza że w 84 mi. Drugą zółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę otrzymał Azikiewcz.

 

Wtedy też na murawie pojawił się Marek Opałacz, który 3 minuty później, strzelił zwycięskiego gola na wagę zwycięstwa. Dzięki niemu Górnik umocnił się na pozycji wicelidera II ligi.

 

fot. Jan Wierzbicki/Górnik Polkowice

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *