4LigaWschód. Ostre strzelanie i kartkowanie w Brzezinie. Czołówka pewnie wygrywa

18. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Mecz kolejki dla Bielawianki. Wysokie wygrane drużyn z czołówki. Dużo goli i kartek w meczu Mechanik – Orzeł.

III liga. Efektowne przełamanie Ślęzy, pechowy remis rezerw Zagłębia

Lider z Dzierżoniowa grał w Trzebnicy. Polonia na własnym boisku potrafi być groźni, ale tym razem większość piłkarskich argumentów była po stronie przyjezdnych. Lechia załatwiła „sprawę” w niespełna pół godziny. Po jednym golu Mateusza Zatwarnickiego i dwóch trafieniach Marcina Orłowskiego przyjezdni wygrali 3:0.

Mecz kolejki tym razem odbył się w Bielawie, gdzie w meczu dwóch czołowych drużyn ligi spotkały się Bielawianka i Sokół Marcinkowice. Gospodarze objęli prowadzenie w 2 min. po bramce Adriana Niewiadomskiego. Goście próbowali doprowadzić do remisu, ale skuteczność była tym razem domeną podopiecznych Piotra Pietrewicza. W 65 min. podwyższył Adam Bońkowski, a pod koniec meczu jego wynik ustalił Mateusz Peroński.

Trzeci w tabeli AKS wysoko, bo 6:1, wygrał w Bardzie z Unią. Co ciekawe, aż 4 gole strzegomianie zdobyli po 87 minucie meczu (do tej minuty było zaledwie 2:1 dla gości). Gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę. Bramki strzelali: Seweryn Ślepecki oraz Marcin Morawski – 2, Kamil Sadowski, Daniel Borowiec, Damian Bogacz i Mateusz Sawicki.

Po serii porażek, po raz drugi z rzędu wygrał Moto-Jelcz, który rozbił Pogoń Pieszyce 6:0. Ponownie w roli głównej wystąpili bracia Gancarczykowie, którzy strzelili razem 5 bramek – Krzysztof – 2, a Janusz – 3. Jednego gola dołożył 16-letni Michał Pluciński.

Podobnie punktują również zawodnicy z Wielkiej Lipy. W meczu z Piastem Nowa Ruda goście prowadzili od 33 min. po bramce Pawła Kozielca. Zaraz po przerwie wyrównał Dominik Wątor, a w 90 min. na 2:1 trafił z rzutu karnego Michał Wróbel.

W Wołowie MKP grał z GKS-em Mirków. Jedyny gol meczu padł w 90 min., gdy błąd defensywy gości wykorzystał Kamil Miłkowski i zapewnił gospodarzom 3 punkty.

Na własnym boisku wygrała również Nysa Kłodzko, która pokonała LKS Bystrzyca Górna 4:1. Wszystkie bramki padły po przerwie, a na listę strzelców wpisali się Piotr Satanowski, Wojciech Brogowski i Piotr Satanowski – 2 oraz Emerson Aires.

Sporo działo się w Brzezinie, gdzie Mechanik grał z Orłem Ząbkowice Śląskie. Goście wygrali 4:2 po dwóch golach Dawida Kuriaty i Seweryna Raszpli. Dla gospodarzy trafili Luis Silva i Paweł Ujas. Mechanik kończył spotkanie w ósemkę, po 3 czerwonych kartkach, choć trzeba dodać, że dwie z nich zostały pokazane w 94 min. Gospodarze dostali w sumie 9 żółtych kartek, a goście 5.