Miał walczyć o I ligę, powalczy o ekstraklasę. Azikiewicz w Miedzi

Piotr Azikiewicz został nowym zawodnikiem Miedzi Legnica, gdzie trafił z Górnika Polkowice. Wygląda więc na to, że zamiast o I ligę, powalczy o ekstraklasę.

 

Piast zaczyna treningi. Z nowym trenerem, ale bez trzech zawodników

Urodzony w Legnicy Piotr Azikiewicz jest wychowankiem Prochowiczanki Prochowice, z której trafił Akademii Zagłębia. W najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował cztery spotkania. Występował również w Rozwoju Katowice oraz Kotwicy Kołobrzeg. Od 2017 roku związany jest z Górnikiem Polkowice, z którym wywalczył awans do II ligi. W w obecnym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem lidera II ligi. Jesienią rozegrał 16 meczów, w których zdobył jednego gola i zanotował pięć asyst.

 

25-letni lewy obrońca podpisał z Miedzią 2,5-letni kontrakt. – Zaczynałem w ekstraklasie, a później zszedłem w dół. Teraz zamierzam odbić się w górę. Myślę, że przejście do Miedzi będzie dla mnie zupełnie nowym rozdziałem – powiedział zawodnik klubowej stronie po podpisaniu kontraktu. – Trener Niedźwiedź na nowo wydobył ze mnie chęć grania, dzięki czemu pojawiła się oferta z Miedzi, która jest bardzo dobrze poukładanym klubem z aspiracjami awansu do ekstraklasy. Na początku chciałbym wywalczyć sobie miejsce w składzie, a wiadomo, że później apetyt rośnie w miarę jedzenia – dodał Piotr Azikiewicz.

 

Fot. miedzlegnica.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *