Około 1,5 zamiast 22 milionów i wypożyczony stoper łamiący nogi rywalom

Kamil Piątkowski, były zawodnik Zagłębia Lubin, trafi z Rakowa Częstochowa do Red Bull Salzburg. Media piszą o kwocie odstępnego w wysokości 5 mln euro. Miedziowi dzięki temu zarobią ok. 1,5 mln zł, a mogliby… 22 mln zł.

 

Ma CV na gwiazdę ligi, ale najpierw musi się odbudować po bezrobociu

Kamil Piątkowski w poniedziałek został zawodnikiem Red Bull Salzburg. 20-letni obrońca przeniesie się do austriackiego klubu w lipcu, bowiem w dniu transferu został jednocześnie wypożyczony do Rakowa do końca bieżącego sezonu.

 

Wiadomość o transferze Piątkowskiego nałożyła się w czasie z olbrzymimi problemami z pozycją stopera w Zagłębiu. Lubomir Guldan zakończył karierę, a mający go zastąpić – wypożyczony z Lecha Poznań – Đorđe Crnomarković kompromituje siebie i klub łamiąc w bezmyślny sposób rywalowi nogę. W tym samym czasie Raków zarobi ponad 22 mln zł (media piszą o 5 mln euro odstępnego) na zawodniku pozyskanym z Lubina… prawie za darmo. Szczęście w nieszczęściu udało się podpisać z Rakowem umowę gwarantującą Miedziowym 5 proc. z przyszłego transferu Piątkowskiego. 

 

Przypomnijmy, że to właśnie w Zagłębiu Piątkowski został piłkarsko ukształtowany. Trafił do Akademii w wieku 16 lat z Karpat Krosno. Przechodził kolejne stopnie, stał się podstawowym zawodnikiem III-ligowych rezerw, trenował z pierwszą drużyną… i na tym koniec. Nie zdołał zadebiutować w Ekstraklasie, co miało go zniechęcić do pozostania w Lubinie na dłużej.

 

Zapewne włodarze Rakowa przedstawili mu ciekawszą ścieżkę rozwoju, a forma zawodnika w następnym sezonie eksplodowała już w ekstraklasie. Po 1,5 sezonu w barwach Rakowa niespełna 21-letni obrońca stał się najbardziej chodliwym towarem w naszej lidze.

 

Zagłębie – dzięki solidaryty payment  oraz wspomnianemu wyżej procentowi – powinno dostać z tytułu przenosin Piątkowskiego do Austrii ok. 1,5 mln zł.

 

fot. ProSport Manager Twitter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *