Connect with us

DolZPN

Ręka w polu karny. Kiedy jest karny, a kiedy nie? Najnowsze przepisy

Published

on

ręka w polu karnym przepisy

Zagranie ręką w polu karnym ? a co za tym idzie rzut karny bądź jego brak ? to jeden z przepisów, który wzbudza najwięcej kontrowersji wśród kibiców i ekspertów piłkarskich. Wyjaśniamy najważniejsze zagadnienia dotyczące tego przepisu.

 

Polska – Słowacja na EURO 2020

Ręka w polu karnym? International Football Association Board ponownie zdecydował o nowelizacji przepisów gry w piłkę nożną, w tym tych dotyczących zagrania ręką w polu karnym. Wejdą w życie 1 lipca, ale obowiązują już podczas EURO 2020.

 

Nowe podejście jest takie, że nie każdy kontakt piłki z ręką jest przewinieniem. Duża obecnie będzie rola sędziego w ocenie i interpretacji zdarzeń w polu karnym.

 

Arbiter odgwiżdże przewinienie gdy zawodnik:

 • z rozmysłem dotknie piłkę ręką (ramieniem);
 • dotknie piłki ręką (ramieniem), która nienaturalnie powiększa obrys ciała.

 

Największa zmiana dotyczy właśnie tego, że sędzia będzie miał większe pole manewru przy ocenie, czy zawodnik naturalnie czy nienaturalnie powiększył obrys swojego ciała. Arbiter nie będzie gwizdał przewinienia jeśli uzna, że ułożenie ręki wynikało z naturalnego ruchu zawodnika.

 

Utrzymany został przepis, że gol bezpośrednio po kontakcie piłki z ręką (ramieniem), nawet przypadkowym, musi zostać anulowany. Nowością jest natomiast zapis, że jeżeli piłka dotknie ręki zawodnika, który później zagra ją do partnera, a ten strzeli gola ? taka bramka zostanie uznana.

 

Oto zmiany, które wprowadzono zimą 2021 roku

Kiedy jest rzut karny po zagraniu piłki ręką, a kiedy go nie ma? Na stronie Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej znalazł się tekst, który powinien wyjaśnić kibicom (ale także zawodników, trenerom czy ekspertom) kwestie dotyczące tej często kontrowersyjnej sprawy.

 

Jedną ze zmian wprowadzoną w Przepisach Gry 2019/2020, było usunięcie rozmyślności jako warunku niezbędnego do uznania kontaktu piłka/ręka za przewinienie. Stare brzmienie tego przewinienia karanego rzutem wolnym bezpośrednim lub karnym, ostatni raz w PG 2018/2019, było następujące:

 • rozmyślnie zagrywa piłkę ręką (poza bramkarzem we własnym polu karnym),

 

Nowe aktualne brzmienie to:

 • dochodzi do nieprzepisowego kontaktu jego ręki z piłką (poza bramkarzem we własnym polu karnym)

 

Niniejsze zasady oceny czy kontakt piłka/ręka jest nieprzepisowy mieszczą się w ramach obowiązujących przepisów gry (PG 2020/2021) i biorą pod uwagę następujące, ściśle wynikające z istoty piłki nożnej, założenia:

 • zawodnicy walczący o piłkę lub biorący udział w akcji mają prawo układać ręce w sposób naturalny czyli taki aby ich działanie było jak najefektywniejsze;
 • jedynymi uprawnionymi do używania rąk w celu obrony, blokowania, przechwytu itp. piłki są bramkarze we własnym polu karnym

 

Zasady te opierają na następujących definicjach/kryteriach:

1. Naturalność ułożenia rąk/ręki.

Zgodnie z aktualnymi przepisami gry, co do zasady, dopuszczalne jest ułożenie rąk/ręki zawodnika maksymalnie na wysokości jego barku. Położenie rąk/ręki powyżej barku uznaje się za nienaturalne, przy czym o tym czy ręka znajduje się powyżej barku decyduje jej najwyżej położona część (np. dłoń, łokieć)

 

2. Powiększenie obrysu ciała

Powiększenie obrysu ciała zawodnika ma miejsce gdy ręka, w którą trafia piłka nie znajduje się przy ciele i gdyby piłka nie trafiła w rękę to poruszałaby się nadal – nie zatrzymałaby się na innej części ciała zawodnika. O tym czy miało miejsce powiększenie obrysu ciała decyduje punkt kontaktu piłki z ręką.

 

3. Rozmyślny ruch ręki do piłki

Ruch ręki do piłki tylko wtedy nie będzie uznany za rozmyślny, gdy sędzia stwierdzi, że zawodnik nie był w stanie:

 • kontrolować tego ruchu np. w trakcie upadku w wyniku starcia z przeciwnikiem lub;
 • uniknąć kontaktu ręki z piłką, kiedy ruch wynikał z naturalnej motoryki poruszania się zawodnika np. biegnącego bark w bark z przeciwnikiem

Ruch ręki w kierunku piłki nie będzie uznany za rozmyślny jeżeli będzie ona w trakcie tego ruchu znajdowała się przy ciele.

 

4. Przypadkowy kontakt piłki z ręką

Ma miejsce w przypadku jakiegokolwiek kontaktu piłka/ręka szczególnie wtedy gdy zawodnik nie mógł go uniknąć.

 

5. Kryterium ?piłki nieoczekiwanej?

Będzie miało zastosowanie gdy nie będzie podstaw do stwierdzenia, że zawodnik powinien mieć świadomość, że za chwilę piłka zacznie się poruszać w kierunku jego ręki. Dotyczy ono przypadków gdy zawodnicy walczą o piłkę z przeciwnikiem lub biorą udział w akcji w tym również gdy walczący o piłkę zawodnik upada. Dotyczy ono również przypadku gdy zawodnik usiłując zagrać piłkę ?kiksuje?, przy czym pojęcie to obejmuje próbę rozmyślnego zagrania piłki bez względu na to czy piłka została zagrana.

 

6. Kryterium ?piłki oczekiwanej z bliskiej odległości?

Będzie miało zastosowanie gdy zawodnik, zdaniem sędziego, powinien mieć świadomość, że piłka za chwilę zacznie się poruszać w jego kierunku ale odległość nie pozwoli mu na jej kontrolowane zagranie.

Dotyczy to przypadków gdy:

 • zawodnik będzie znajdował się na linii potencjalnego strzału na bramkę lub dośrodkowania przeciwnika. Niezbędna do jego zastosowania jest pewność,że przeciwnik będzie strzelał bądź dośrodkowywał a nie zastosuje innej opcji zarządzenia piłką, np. dryblingu
 • zawodnik podejmie próbę zablokowania jakiegokolwiek zagrania przeciwnika.

 

7. Kryterium ?piłki oczekiwanej z dalszej odległości?

Będzie miało zastosowanie, gdy piłka zostanie zagrana w kierunku zawodnika z odległości wystarczająco dużej aby zawodnik mógł ją zagrać w kontrolowany sposób.

Nawiązując do powyższych definicji/kryteriów kontakt piłka/ręka należy uznać z nieprzepisowy gdy:

a) ma miejsce rozmyślny ruch ręki do piłki

b) ?piłka nieoczekiwana? trafia w dowolne miejsce ręki ułożonej nienaturalnie.

Wyjątkiem od tego będzie przypadek gdy:

 • piłka trafi w rękę zawodnika po ?kiksie?. Taki kontakt może być uznany za przepisowy, również wtedy gdy ręka będzie znajdowała się powyżej barku, jednak pod warunkiem, że pozycja ta będzie wynikiem jej ruchu ściśle związanego z próbą zagrania piłki.
 • zawodnik walcząc z przeciwnikiem upada. Za nienaturalne uznaje się wtedy ułożenie ręki w bok lub do góry.

c) ?piłka oczekiwana z bliskiej odległości?

 • trafia bezpośrednio w rękę powiększającą obrys ciała
 • trafia w rękę powiększającą obrys ciała po kontakcie z jakąkolwiek inną jego częścią

d) ?piłka oczekiwana z dalszej odległości? trafia w rękę, która nie jest przy ciele.

e) po ?przypadkowym, kontakcie piłki z ręką? zawodnika, piłka:

 • wpada bezpośrednio do bramki przeciwnika
 • ma kontakt z jakąkolwiek inną częścią ciała zawodnika wpadając następnie do bramki przeciwnika
 • pozostaje w posiadaniu drużyny zawodnika, która ma szansę na zdobycie bramki

 

Uwagi:

?piłka oczekiwana z dalszej odległości? może zmienić się w ?piłkę nieoczekiwaną? jeżeli po drodze w kierunku zawodnika zostanie zagrana przez jakiegokolwiek innego zawodnika w taki sposób, że:

 • zmieni ona trajektorię swojego lotu lub
 • nie zmieni trajektorii lotu ale jej zmiana z tytułu działania jakiegokolwiek innego
 • zawodnika będzie wysoce prawdopodobna

 

jeżeli zawodnik nie podejmuje próby zablokowania strzału czy też dośrodkowania a jedynie znajduje się w ich linii, to zastosowanie kryterium ?piłki oczekiwanej z bliskiej odległości? może mieć miejsce tylko wtedy gdy:

 • jest pewność, że przeciwnik będzie strzelał bądź dośrodkowywał a nie zastosuje innej opcji zarządzenia piłką, np. dryblingu. W przeciwnym razie stosuje się kryterium ?piłki nieoczekiwanej? (punkt b powyżej).
 • na drodze piłki nie znajduje się inny zawodnik podejmujący próbę jej zablokowania lub zagrania. Jeżeli znajduje się, to należy zastosować kryterium ?piłki nieoczekiwanej? (punkt b). W takim razie należy dodatkowo odpowiedzieć na pytanie czy zawodnik mógł uniknąć trafienia, biorąc pod uwagę, poza siłą zagrania (szybkością poruszania się piłki) odległość zawodnika od miejsca uprzedniej próby zablokowania lub zagrania piłki.

 

wślizg jest sposobem walki o piłkę z przeciwnikiem i tylko wtedy stosuje się kryterium ?piłki nieoczekiwanej?. W przypadku próby zablokowania zagrania przeciwnika w sposób ?wślizgo-podobny? stosuje się kryterium ?piłki oczekiwanej z bliskiej odległości?.

 

Jeżeli ?przypadkowy kontakt piłki z ręką? miał miejsce we własnym polu karnym zawodnika i następnie, bezpośrednio po kontakcie, zawodnik ten umieści piłkę w bramce przeciwnika, to gra zostanie wznowiona rzutem sędziowskim w polu karnym tego zawodnika.

 

Kary indywidualne w przypadku nieprzepisowych kontaktów piłka/ręka stosuje się zgodnie z przepisami gry, przy czym strzał na bramkę, którego wynik, z powodu nieprzepisowego kontaktu piłka/ręka nie jest znany, traktować należy jako korzystną akcję.

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Published

on

UEFA Region's Cup

38 zawodników zostało powołanych na konsultację selekcyjną reprezentacji Dolnego Śląska UEFA Regions’s Cup, która odbędzie się w Dzierżoniowie.

 

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwiska zawodników powołanych na konsultację selekcyjną reprezentacji Dolnego Śląska na UEFA Region’s Cup. Zgrupowanie odbędzie się 4 marca w Dzierżoniowie. Na liście znalazło się 38 zawodników z 14 klubów od III do IV ligi.

Przypomnijmy, że sztab trenerski dolnośląskiej reprezentacji UEFA Region’s Cup tworzą teraz Jacek Kołodziejczyk (pierwszy trener), Jacek Kanas i Łukasz Buliński.

 

Kadra na konsultację selekcyjną

 • Adrian Niewiadomski (Słowianin Wolibórz)
 • Kamil Sadowski (Słowianin Wolibórz)
 • Szymon Brandl (Słowianin Wolibórz)
 • Mikołaj Łazarowicz (Słowianin Wolibórz)
 • Piotr Kotyla (Piast Żmigród)
 • Adrian Repski (Piast Żmigród)
 • Dawid Bąk (Barycz Sułów)
 • Adrian Puchała (Barycz Sułów)
 • Maciej Bachta (Barycz Sułów)
 • Maciej Tomaszewski (Barycz Sułów)
 • Jakub Bohdanowicz (Barycz Sułów)
 • Mateusz Stempin (Barycz Sułów)
 • Batłomiej Kot (Polonia Stal Świdnica)
 • Mikołaj Milewski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Jakub Firmanty (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Paweł Niemienionek (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Marcel Ratajski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Kacper Tokarz (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Patryk Maciejewski (Karkonosze Jelenia Góra)
 • Dominik Watuszko (Lechia Dzierżoniów)
 • Dawid Wasilewski (Lechia Dzierżoniów)
 • Kamil Kurianowicz (Łużyce Lubań)
 • Szymon Chmielowiec (Łużyce Lubań)
 • Tomasz Wojciechowski (Chrobry Głogów)
 • Mateusz Poświstajło (Piast Nowa Ruda)
 • Łukasz Szukiełowicz (Piast Nowa Ruda)
 • Łukasz Skolimowski (Moto-Jelcz Oława)
 • Krzysztof Waliś (Moto-Jelcz Oława)
 • Artur Łuczkiewicz (Moto-Jelcz Oława)
 • Bartosz Lubecki (Moto-Jelcz Oława)
 • Michał Piotrowski (Górnik Złotoryja)
 • Marcin Franczak (Górnik Złotoryja)
 • Damian Draczyński (Błyskawica Gać)
 • Filip Szczypkowski (Zenit Międzybórz)
 • Kacper Małolepszy (Zenit Międzybórz)
 • Przemysław Marcjan (Ślęza Wrocław)
 • Mikołaj Wawrzyniak (Ślęza Wrocław)
 • Miłosz Kozik (Ślęza Wrocław)

 

Z tej grupy wyłoniona zostanie grupa zawodników, którzy dostaną powołania na mecz półfinałowy ze śląskim ZPN, z którym zmierzy się Dolny Śląsk. W tym roku eliminacje makroregionalne amatorskich mistrzostw Polski nie będą rozgrywane w formie turnieju.

W półfinałach (gospodarz na pierwszym miejscu) zmierzą się:

 • Lubuski ZPN – Opolski ZPN
 • Śląski ZPN – Dolnośląski ZPN

Mecz z udziałem naszego zespołu dobędzie się 10 lub 17 kwietnia, finał zaplanowano na 8 maja.

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

UEFA Region’s Cup. Drugie zgrupowanie dolnośląskiej kadry. Na liście 35 zawodników

Published

on

UEFA Region's Cup

Przed nami kolejna konsultacja selekcyjna reprezentacji Dolnego Śląska UEFA Regions’s Cup. Na drugie zgrupowanie powołanych zostało 35 zawodników.

 

Pierwszy trener reprezentacji Dolnego Śląska wybrany

Przypomnijmy, że w miniony weekend (6/7 stycznia) odbyła się pierwsza konsultacja selekcyjna reprezentacji Dolnego Śląska UEFA Region’s Cup pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego – trenerów Jacka Kołodziejczyka, Jacka Kanasa i Łukasza Bulińskiego.

Już wiadomo, kiedy odbędzie się kolejne zgrupowanie, tym razem jednodniowe. Zawodnicy ponownie spotkają się 23 stycznia, ponownie w Lubinie. Na zgrupowanie powołanych zostało 35 zawodników:

Barycz Sułów

 • Bąk Dawid
 • Puchała Adrian
 • Stempin Mateusz
 • Tomaszewski Maciej
 • Bohdanowicz Jakub

Słowianin Wolibórz

 • Niewiadomski Adrian
 • Brandl Szymon
 • Łazarowicz Mikołaj

Piast Żmigród

 • Kotyla Piotr
 • Repski Adrian
 • Zabielski Piotr

Karkonosze Jelenia Góra

 • Firmanty Jakub
 • Niemienionek Paweł
 • Ratajski Marcel
 • Tokarz Kacper
 • Milewski Mikołaj

Moto-Jelcz Oława

 • Waliś Krzysztof
 • Skolimowski Łukasz
 • Łuczkiewicz Artur

Łużyce Lubań

 • Kurianowicz Kamil
 • Chmielowiec Szymon

Błyskawica Gać

 • Draczyński Damian

Piast Nowa Ruda

 • Poświstajło Mateusz
 • Szukiełowicz Łukasz

Zenit Międzybórz

 • Szczypkowski Filip
 • Małolepszy Kacper

Ślęza Wrocław

 • Wawrzyniak Mikołaj
 • Kozik Miłosz
 • Marcjan Przemysław

Polonia-Stal Świdnica

 • Kot Batłomiej

Lechia Dzierżoniów

 • Watuszko Dominik
 • Wasilewski Dawid

Chrobry II Głogów

 • Wojciechowski Tomasz

Górnik Złotoryja

 • Piotrowski Michał
 • Franczak Marcin

 

Przypomnijmy, że nasza kadra przygotowuje się do mistrzostw Polski amatorów. Najpierw jednak – prawdopodobnie na wiosnę, być może jeszcze przed startem rundy wiosennej, choć daty jeszcze nie ma – odbędą się eliminacje makroregionalne. Zmierzą się w nim – tradycyjnie – reprezentacje Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Lubuskiego i Śląska.

Mistrz makroregionu awansuje na turniej finałowy, który wyłoni mistrza Polski, który z kolei przystąpi do eliminacji UEFA Region’s Cup, czyli mistrzostw Europy amatorów. Mistrz Polski zagra w grupie I, a za rywali będzie miał zespoły z Ukrainy, Izraela i Kazachstanu. Eliminacje europejskie muszą zakończyć się przed 6 grudnia 2024 r.

 

 

Continue Reading

DolZPN

Pierwsze zgrupowanie reprezentacji Dolnego Śląska pod wodzą nowego sztabu

Published

on

Pierwsze zgrupowanie reprezentacji Dolnego Śląska pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego.

 

Pierwszy trener reprezentacji Dolnego Śląska wybrany

Ostatecznie 37 zawodników przybyło do Lubina, gdzie w sobotę (6 stycznia) rozpoczęła się dwudniowa konsultacja reprezentacji UEFA Region’s Cup. Gracze ci zostali wyselekcjonowani przez nowy sztab kadry – trenerów Jacka Kołodziejczyka, Jacka Kanasa i Łukasza Bulińskiego.

W pierwszym dniu treningów odbyły się dwie jednostki, w których trenerzy mogli bliżej zapoznać się z zawodnikami i popracować nad pierwszymi piłkarskimi aspektami. Jutro kolejny trening i zakończenie krótkiego zgrupowania w Lubinie – podsumował DolZPN na swoim profilu na Facebooku.

 

Zgrupowanie w Lubinie jest pierwszym punktem przygotowań naszej reprezentacji do zbliżających się mistrzostw Polski amatorów. Najpierw jednak – prawdopodobnie na wiosnę, być może jeszcze przed startem rundy wiosennej, choć daty jeszcze nie ma – odbędą się eliminacje makroregionalne. Zmierzą się w nim – tradycyjnie – reprezentacje Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Lubuskiego i Śląska.

Mistrz makroregionu awansuje na turniej finałowy, który wyłoni mistrza Polski, który z kolei przystąpi do eliminacji UEFA Region’s Cup, czyli mistrzostw Europy amatorów. Mistrz Polski zagra w grupie I, a za rywali będzie miał zespoły z Ukrainy, Izraela i Kazachstanu. Eliminacje europejskie muszą zakończyć się przed 6 grudnia 2024 r.

 

 

 

 

Continue Reading

Sędziowie

„Marzycielka pełna pasji”. Dolnośląska sędzia potrzebuje wsparcia

Published

on

Maja Matusiak

Maja Matusiak to młoda, kochająca życie kobieta, studentka i sędzia piłkarska. Niestety, kilka miesięcy temu doznała ciężkiego urazu głowy. Teraz toczy kosztowną walkę o powrót do zdrowia. Warto ją wspomóc w tej walce.

 

Warto wspomóc Maję – TUTAJ LINK DO ZBIÓRKI

Maja to młoda 22-letnia wspaniała, skromna, silna, zawsze uśmiechnięta dziewczyna, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. Kochająca córka, wnuczka, siostra i przyjaciółka. Osoba, która nigdy nie przestaje marzyć, zawsze „chwyta dzień” i cieszy się małymi rzeczami. Wdzięczna za to, gdzie się znajduje i jacy ludzie ją otaczają. Osoba, która zaraża uśmiechem. Studentka czwartego roku fizjoterapii, sędzia piłkarski – wkłada w to całe serducho, miłośniczka gór – kocha góry. Na szlakach czuje się jak ryba w wodzie, bo jak mówi tam „ładuje baterie”. Największym skarbem jest dla niej siostra Miśka, a najwierniejszym przyjacielem jej kot Śniegus – czytamy na portalu mammoc.pl

 

Tam właśnie zorganizowano zbiórkę, która ma wesprzeć Maję. – W jednej chwili wszystko posypało się jak domek z kart – plany, marzenia, przerodziły się w walkę o życie i powrót do normalności. Do nieszczęśliwego wypadku doszło 21 sierpnia 2023 r. Maja doznała ciężkiego urazu głowy, trafiła w stanie krytycznym do szpitala, przeszła operację ratującą życie. Przez kilka tygodni leżała na OIOM-ie. Od września przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie jest w trakcie długiego i kosztownego procesu rehabilitacyjnego. Codziennie walczy o powrót do pełni zdrowia. Nie poddaje się jest Naszą Wielką Wojowniczką – piszą jej bliscy.

Warto wspomóc Maję – TUTAJ LINK DO ZBIÓRKI

Continue Reading

DolZPN

UEFA Regions’s Cup. 49 zawodników powołanych na konsultację selekcyjną

Published

on

UEFA Region's Cup

Poznaliśmy nazwiska 49 zawodników powołanych na konsultację selekcyjną reprezentacji Dolnego Śląska UEFA Regions’s Cup. To zawodnicy z 16 klubów od III ligi do okręgówki.

 

Pierwszy trener reprezentacji Dolnego Śląska wybrany

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwiska zawodników powołanych na konsultację selekcyjną reprezentacji Dolnego Śląska na UEFA Regionis Cup. Zgrupowanie odbędzie się w dniach 6-7 stycznia w Lubinie. Na liście znalazło się 49 zawodników z 16 klubów od III ligi do klasy okręgowej.

Barycz Sułów

 • Bąk Dawid
 • Puchała Adrian
 • Stempin Mateusz
 • Bachta Maciej
 • Tomaszewski Maciej
 • Bohdanowicz Jakub

Słowianin Wolibórz

 • Niewiadomski Adrian
 • Sadowski Kamil
 • Kierkiewicz Jakub
 • Brandl Szymon
 • Łazarowicz Mikołaj

Piast Żmigród

 • Kotyla Piotr
 • Łukaszewski Patryk
 • Repski Adrian
 • Zabielski Piotr

Polonia Środa Śląska

 • Dragon Łukasz
 • Kuźmiński Dawid
 • Wroński Tomasz
 • Zając Filip

Karkonosze Jelenia Góra

 • Firmanty Jakub
 • Niemienionek Paweł
 • Ratajski Marcel
 • Tokarz Kacper

Moto-Jelcz Oława

 • Waliś Krzysztof
 • Skolimowski Łukasz
 • Łuczkiewicz Artur
 • Lubecki Bartosz

Łużyce Lubań

 • Cieślak Tomasz
 • Kurianowicz Kamil
 • Chmielowiec Szymon

Błyskawica Gać

 • Woźniak Rafał
 • Draczyński Damian
 • Orzechowski Łukasz

Piast Nowa Ruda

 • Poświstajło Mateusz
 • Tragarz Szymon
 • Szukiełowicz Łukasz

Zenit Międzybórz

 • Szczypkowski Filip
 • Małolepszy Kacper
 • Rusiecki Szymon

Ślęza Wrocław

 • Wawrzyniak Mikołaj
 • Kozik Miłosz
 • Marcjan Przemysław

Polonia-Stal Świdnica

 • Kot Batłomiej
 • Filipczak Jakub

Lechia Dzierżoniów

 • Watuszko Dominik
 • Wasilewski Dawid

Galacticos Solna

 • Taranek Miłosz

Chrobry II Głogów

 • Wojciechowski Tomasz

Orzeł Ząbkowice Śląskie

 • Madej Alan

 

Przypomnijmy, że sztab trenerski dolnośląskiej reprezentacji UEFA Region’s Cup tworzą teraz Jacek Kołodziejczyk (pierwszy trener), Jacek Kanas i Łukasz Buliński. Konsultacja w Lubinie jest pierwszym punktem przygotowań naszej reprezentacji do zbliżających się mistrzostw Polski amatorów.

 

 

 

Continue Reading

DolZPN

Andrzej Padewski wystartuje w kolejnych wyborach? Zaskakująca odpowiedź

Published

on

Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, został zapytany o to, czy wystartuje w kolejnych wyborach na prezesa związku. Zaskakująca odpowiedź.

 

Pierwszy trener reprezentacji Dolnego Śląska wybrany

Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, był gościem studia Gazety Wrocławskiej. Na koniec rozmowy Piotr Janas zadał szefowi związku pytanie o jego przyszłość.

– Czy wystartuje pan w kolejnych wyborach na prezesa DolZPN? – zapytał prowadzący.
– Pomidor – odpowiedział Padewski.
– A może wyznaczy pan następcę – dodał Janas, na co prezes odparł: – Rozważę tę propozycję…
Wcześniej Andrzej Padewski zaznaczył, że nie ma również ambicji, by walczyć o fotel prezesa PZPN.

 

Przypomnijmy, że Padewski jest prezesem DolZPN od 2010 roku. Na ostatnią kadencję został wybrany w wyborach w maju 2021 roku. Pokonał wtedy Jędrzeja Kozińskiego stosunkiem głosów 207 do 29. Następne wybory odbędą się w, mniej-więcej, połowie 2025 roku.

Continue Reading

To się czyta