Pomocnik rezerw Śląska wypożyczony do III-ligowej Stali

Jakub Jarzębowski, 19-letni skrzydłowy, został wypożyczony ze Śląska II Wrocław do III-ligowej Stali Brzeg.

 

Kolejny zawodnik Foto-Higieny trafił do Orła Lubawka

Jakub Jarzębowski to wychowanek Parasola Wrocław. W 2015 roku trafił do Lechii Gdańsk, w której grał przez dwa lata z ekipie juniora młodszego. W sezonie 2017/18 powrócił do Wrocławia, ale tym razem został zawodnikiem Śląska. Grał w drużynach CLJ U-17, CLJ U-18 oraz w drugim zespole.

 

Po awansie do II ligi Jarzębowski został w drużynie, ale jesienią nie zdołał wystąpić w żadnym spotkaniu ligowym. Zimą testowała go drugoligowa Bytovia Bytów, ale ostatecznie trafił do III-ligowej Stali Brzeg.

 

– Decyzję o półrocznym wypożyczeniu do Stali pomógł mi podjąć mój menadżer, uznaliśmy, że to będzie odpowiednie miejsce na wywalczenie przede wszystkim minut, jak i statystyk na boisku. Kiedy miałem okres testowania się w Brzegu, zagraliśmy sparing z IV-ligową Lechią Dzierżoniów, który wydawał się pójść dosyć gładko. Drużyna ma spory potencjał, obecny trener Arkadiusz Bator kładzie duży nacisk na taktykę całego zespołu, co w dzisiejszym świecie piłki nożnej jest niezbędne. Duży nacisk w tej drużynie jest również na wyprowadzanie piłki i granie nią. To również jest jeden z powodów, dla których postanowiłem grać w Stali – powiedział zawodnik klubowej stronie Stali.

 

fot. Stal Brzeg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *