Connect with us

II liga

Dolnośląskie sparingi. Wyniki meczów z weekendu [26 – 28 LUTEGO]

Published

on

Sparingi zima 26 - 28 lutego 2021

Sparingi zima 2021. Ostatni weekend lutego to dla wielu drużyn ostatnia możliwość rozegrania meczów kontrolnych przed startem rundy wiosennej. Oto najnowsze wyniki z weekendu.

 

144 gole w 140 meczach. Utalentowanych napastnik w rezerwach Miedzi

Trwają mecze kontrolne zaplanowane na ostatni weekend lutego. Oto lista spotkań sparingowych i wyników, które będą na bieżąco uzupełniane.

 

 • Miedź II Legnica – Polonia Stal Świdnica 3:5
 • Foto-Higiena Gać – Piast Żerniki 4:3
 • Piast Żmigród – Bielawianka Bielawa 1:1

 

 • WKS Wierzbice – Lechia Dzierżoniów 0:5
 • Zagłębie Lubin JUN – AKS Strzegom 2:0
 • Ambrozja Bogdaszowice – Sokół Marcinkowice 1:6
 • Miedź Legnica JUN – Orzeł Lubawka 4:1
 • Chrobry II Głogów – Polonia Trzebnica 5:1
 • LKS Bystrzyca Górna – Granit Roztoka 3:4
 • Nysa Kłodzko – Słowianin Wolibórz 2:0
 • Śląsk Wrocław CLJ ? Sokół Wielka Lipa
 • Pogoń Oleśnica – Moto-Jelcz Oława 0:6
 • Mechanik Brzezina – Iskra Pasikurowice 
 • Orzeł Pawłowice ? GKS Mirków – nie odbył się 
 • Pogoń Pieszyce – Zachód Sobótka 3:3
 • Galaktickos Solna – Orzeł Prusice 5:0

 

 • Włókniarz Mirsk – Kuźnia Jawor 3:3
 • Łużyce Lubań – Apis Jędrzychowice 1:4
 • Karkonosze Jelenia Góra – Lotnik Jeżów Sudecki 3:0
 • Włókniarz Leśna – Pogoń Świerzawa 1:3
 • Gryf Gryfów Śląski – Górnik Złotoryja 5:1
 • Odra Ścinawa – Dąb Przybyszów 7:3
 • Iskra Księginice – Mewa Kunice 3:3
 • Sparta Rudna – Górnik Lubin 3:5
 • Konfeks Legnica – BKS Bolesławiec 3:6
 • Leśnik Osiecznica – Chrobry Nowogrodziec 5:2
 • Prochowiczanka Prochowice – Czarni Rokitki
 • Chrobry Głogów JUN – Sparta Grębocice
 • Stal Chocianów – Płomień Radwanice 3:1
 • Lech Poznań CLJ – Orla Wąsosz

 

 • Rawia Rawicz – Barycz Sułów
 • Bór Oborniki Śląskie – Odra Malczyce 4:0
 • Zenit Międzybórz – Błysk Kuźniczysko 3:0
 • Polonia Środa Śląska – LKS Czarnylas 2:0
 • Parasol Wrocław – Sokół Smolec 4:1 
 • Wiwa Goszcz – Iskra Pasikurowice 6:0
 • Bresna Brzeźno – Lotnik Twardogóra 9:2 
 • Tęcza Kwietno – Piast Lutynia 3:3
 • Esthetic Ludów Śląski – Orzeł Marszowice 4:3
 • LKS Stary Śleszów – Lwy Wrocław 5:3
 • Sparta Wrocław – KP Brzeg Dolny 3:1
 • Sparta II Wrocław – KP 99 Śliwice 0:4
 • Sokół Kaszowo – Victoria Zawonia 2:2
 • Czarni Białków – Zieloni Rakoszyce 5:1
 • Zjednoczeni Polonia II Szczepanów – KS Brzeg Dolny 9:0
 • Tomtex Widawa Wrocław – Polonia II Jaksonów 10:0
 • Tarant Krzyżowice – Błękitni Jerzmanowo 5:5
 • Burza Dombud Chwalibożyce – Czarni Chrząstawa
 • Olimpia Godziecin-Czarni Dziewin 3:5
 • WKS Wilczyce – Borowianka Borowa 0:2
 • Grom Szczodrów – Widawa Stradomia 2:5
 • Orla Korzeńsko – UKS Postolin 4:2
 • Pirania Radziądz – Sokół Ujeździec Wielki
 • Orzeł Prusice JUN – Sparta Wszemirów 1:4
 • Zryw Głębowice – Ruch Warzęgowo 3:0
 • Pagel Komorniki – Jeziorka Zakrzów 1:0
 • Sokół Kaszowo ? Victoria Zawonia
 • KS Magnice – Sparta Oleszna
 • Polonia Jaszowice – Semafor Brochów 7:0
 • GKS Dziadowa Kłoda – Orły Woskowice 3:1
 • Czarni II Dolomit Jelcz-Laskowice – Rapid Domaniów 2:2
 • Czarni Chrząstawa – Burza Dombud Chwalibożyce 6:1
 • Orzeł Biestrzykowice-Miodary ? Pogoń Kopalina 1:1
 • Heros Stary Wołów – Odra Rzeczyca 6:4
 • Relaks Szklary Dolne – Kometa Krzelów 2:3
 • Delta Słupice – Zieloni Wilczkowice
 • Dabro Bau Makowice – KS Piotrowice 1:2
 • Polonia Bystrzyca Kłodzka – Czarni Otmuchów 2:1
 • Orzeł II Lubawka – LZS Skalnik Czarny Bór 9:2
 • Koliber Uciechów – Lechia II Dzierżoniów 5:4
 • Zjednoczeni Żarów Górnik Wałbrzych 1:3
 • Zrzeszeni Niwa – Hutnik Szczytna 5:0
 • Grom Witków – Herbapol Stanowice 6:2
 • Sparta Ziębice – Unia Złoty Stok 1:1
 • Piławianka Piława Górna – Lechia Dzierżoniów JUN
 • Polonia-Stal Świdnica JUN – STEP Tąpadła-Wiry 2:2
 • Piasek Potworów – Wieża Rudnica 1:3
 • Orzeł Witoszów – LKS Wiśniowa
 • Orzeł Mikołajowice – Wilkowianka Wilków 
 • Orzeł Czerna – Zamet Przemków 2:6
 • Rodło Granowice – Sokół Jerzmanowa 2:3
 • Krokus Kwiatkowice – Kusy Pogolewo Wielkie 4:2
 • KS Rusko – Cicha Woda Tyniec Legnicki 6:2
 • Sokół II Jerzmanowa – Sparta II Grębocice 4:7
 • Czarni Żagań – Piast Wykroty 7:1
 • Woskar Szklarska Poręba – Orzeł Mysłakowice 4:4
 • Halniak Miłków – KKS Jelenia Góra 7:2
 • Bobry Wojanów – KS II Łomnica 3:9
 • Fatma Pobiedna – Orzeł Platerówka 2:3
 • Victoria Jelenia Góra – Kwisa Świeradów Zdrój 5:1
 • Lechia Piechowice – Czarni Srzyżowiec 2:4
 • GKS Raciborowice – GKS Warta Bolesławiecka 0:6
 • KS Maciejowa – WKS Pilchowice 5:2
 • Hutnik Pieńsk – Piast Zawidów 4:1
 • Olimpia Kamienna Góra JUN – Uran Okrzeszyn 1:3
 • Pub Gol Jelenia Góra – Bóbr Marciszów 5:3
 • Orzeł Gościszów – KS Milików 2:1
 • GKS Iwiny – GKS Gromadka 2:6
 • Granica Miłoszów – Granit Gierałtów 3:4
 • Zryw Ubocze ? Bielany Biedrzychowce 5:3
 • Nysa Zgorzelec – KS Łomnica 2:1
 • Budowlani Lubsko – Victoria Ruszów 4:2
 • Iskra Łagów – Cosmos Radzimów 2:4
 • Olimpia Kowary – Potok Karpniki 14:0
 • Kwisa Mroczkowice – Skalnik Rębiszów 2:1
 • Jaśnica Opolno Zdrój – Granica Bogatynia 3:6
 • Bolko Bolków – KS Damianowo 5:3

 

7 komentarzy

7 Comments

 1. orzełek

  26 lutego, 2021 at 8:29 pm

  Orzeł Pawłowice – GKS Mirków 9:30 sobota, Kłokoczyce – główna płyta

 2. Dario G

  27 lutego, 2021 at 11:03 am

  PIAST NOWA RUDA – WŁÓKNIARZ KUDOWA ZDRÓJ ODWOŁANY

 3. MKS

  27 lutego, 2021 at 8:44 pm

  LKS 3:4 Granit

 4. KJ

  28 lutego, 2021 at 7:44 am

  Parasol Wrocław 4:1 Sokół Smolec

 5. kazik

  28 lutego, 2021 at 3:44 pm

  LZS Orzeł Czerna – MGKS Zamet Przemków 2:6

 6. Kibic

  28 lutego, 2021 at 7:09 pm

  Bresna Brzeźno-Lotnik Twardogóra 9÷2

 7. KIBIC

  1 marca, 2021 at 12:45 am

  Muchobór-Sporting 4-7

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

II liga

Nowy napastnik w rezerwach Śląska. Już strzelił, choć jeszcze nie wygrał

Published

on

Dawid Bałdyga

Dawid Bałdyga został zawodnikiem rezerw Śląska Wrocław. 20-letni napastnik w debiucie strzelił gola, ale wrocławianie i przegrali z Olimpią Elbląg.

 

Dwa hat-tricki graczy lidera, dwa gole Błażeja Augustyna. Udany debiut Nahajły

Dawid Bałdyga swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Irasie Czaplinek, skąd trafił do akademii Pogoni Szczecin. Później reprezentował jeszcze barwy FASE Szczecin oraz Błękitnych Wronki, a ostatnie trzy lata spędził w Siarce Tarnobrzeg. – Generalnie jestem środkowym napastnikiem. Na pewno dużym moim atutem jest fizyczność. Mam 194 centymetry wzrostu i wydaje mi się, że nieźle to wykorzystuję – powiedział zawodnik klubowej stronie Śląska.

20-latek w miniony weekend zadebiutował w II lidze w rezerwach Śląska. Bałdyga pojawił się na boisku w 71. minucie spotkania z Olimpią Elbląg i dziewięć minut później strzelił bramkę. Niestety, wrocławianie przegrali 1:2 i zamykają ligową tabelę.

 

Bałyga podpisał we Wrocławiu kontrakt do końca sezonu, ale gdy drużyna się utrzyma w II lidze, to umowa automatycznie przedłuży się do 30 czerwca 2025 roku. – Oczywiście na ten moment jest to transfer do drugiej drużyny, ale też przede wszystkim to świetna perspektywa na przyszłość. W pewnym sensie spełniłem swoje marzenia i cieszę się, że będę mógł rozwijać się pod okiem takich fachowców – dodał zawodnik.

 

Fot. Dawid Antecki/Śląsk Wrocław

Continue Reading

Chrobry

Siedem meczów – siedem porażek, bramki 6:23

Published

on

Czy to był najgorszy weekend w dziejach dolnośląskiej piłki w rozgrywkach drużyn zawodowych? Wiele na to wskazuje.

 

III liga. Ślęza lepsza od lidera, rezerwy Chrobrego wygrały w Gorzowie Wlkp.

W piłce profesjonalnej – czyli od ekstraklasy do II ligi – Dolny Śląsk reprezentuje siedem drużyn. Po dwa zespoły Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, a także Miedź Legnica, Chrobry Głogów i Górnik Polkowice. Aż tyle drużyn w zawodowej piłce dobrze świadczy o naszym regionie, choć w bieżącym sezonie kibice większości z nich nie są rozpieszczani wynikami.

 

Miniony weekend nie zapisze się jednak w historii dolnośląskiego futbolu złotymi zgłoskami, bowiem wszystkie nasze drużyny przegrały swoje mecze ligowe. Siedem porażek na siedem meczów, w tym kilka wręcz druzgocących. Bilans bramkowy – 6:23 – mówi sam za siebie.

 

Oto wyniki dolnośląskich drużyn z weekendu

 • Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 4:1
 • Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:1
 • Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 4:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 6:0
 • Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 3:2
 • Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 2:3
 • Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1
Continue Reading

II liga

Spadki i awanse 2022/23. Kiepski początek wiosny, liczba spadkowiczów rośnie

Published

on

Spadki i awanse 2022/23

Rozpoczęła się runda wiosenna w rozgrywkach od II do IV ligi. Start większości naszych zespołów, zwłaszcza z II ligi, daleki jest od ideału. Gdyby taki układ w tabelach był na koniec sezonu to – i tak wysoka – liczba spadkowiczów jeszcze by urosła.  

 

TOP 100 najlepszych drużyn Dolnego Śląska w 2022 roku

Na stronie dolfutbol.pl regularnie publikujemy symulacje spadków i awansów w niższych ligach na Dolnym Śląsku po określonym etapie rozgrywek. Dziś przyjrzymy się tylko spadkom od II do IV ligi, a więc w tych rozgrywkach, które już wystartowały.

     

Przyczyna jest niepokojąca, a mianowicie kiepski start naszych drużyn, zwłaszcza w II lidze. Po dwóch wiosennych kolejkach w strefie spadkowej mamy aż dwie drużyny – rezerwy Śląska Wrocław (3 punkty na wiosnę) i Zagłębia Lubin (0 punktów). Co więcej, po dwie porażki mają dwie inne drużyny, które mogą spaść do 3. grupy III ligi – Górnik Polkowice oraz GKS Jastrzębie. Ich słaby start spowodował, że obie te ekipy mają dziś tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową. Dlaczego to takie ważne? Każda drużyna, która spadnie z II ligi do “naszej” III ligi, powiększy liczbę spadkowiczów z III ligi do IV, a z IV do okręgówki.

 

Na dziś z II ligi byłoby dwóch naszych spadkowiczów – Śląsk II i Zagłębie II.

 

To by oznaczało, że liczba spadkowiczów z 3. grupy III ligi wzrosłaby z regulaminowych trzech do pięciu! Na dziś w strefie spadkowej są rezerwy Miedzi Legnica, a tuż nad nią rezerwy Chrobrego Głogów. Gdyby tak zakończyłby się jednak sezon to z ligą pożegnałyby się i Miedź II, i Chrobry II.

 

To oznaczałoby oczywiście kłopoty dla czwartoligowców. Przypomnijmy, że IV liga będzie zredukowana z dwóch grup do jednej. To oznacza spadek 17 zespołów – z jednej grupy 8 zespołów (miejsca 9. – 16.), a z drugiej 9 zespołów (miejsca 8. – 16.). Oczywiście tak się stanie wtedy, gdy żadna drużyna dolnośląska nie spadnie z III ligi.

Gdyby jednak sprawdził się czarny scenariusz z dwoma spadkowiczami, to z IV ligi spadłoby 19 drużyn 9 z jednej grupy i 10 z drugiej.

 

Na dziś (stan na 7 marca) z IV ligi spadłoby 10 zespołów ze wschodu i 9 z zachodu:

Grupa wschodnia

 • Foto-Higiena Gać
 • Galakticos Solna
 • Piast Nowa Ruda
 • Górnik Wałbrzych
 • Bielawianka Bielawa
 • Polonia Trzebnica
 • Barycz Sułów
 • Sokół Marcinkowice
 • Skałki Stolec
 • Zamek Kamieniec Ząbkowicki 

 

Grupa zachodnia

 • Mewa Kunice
 • Iskra Kochlice
 • Granit Roztoka
 • BKS Bolesławiec
 • Sokół Jerzmanowa
 • Gryf Gryfów Śląski
 • AKS Strzegom
 • Jaworzanka Jawor
 • Sparta Grębocice

 

Czwartoligowcom nie pozostaje więc nic innego jak walczyć o każdy ligowy punkt i trzymać kciuki za dolnośląskie drużyny w II i III lidze, bo od nich będzie zależał los jednego, albo nawet dwóch spadkowiczów.

  

 

 

Continue Reading

Śląsk II Wrocław

Co za derby w II lidze! Przerwany mecz, czerwone kartki i remontada Śląska

Published

on

Śląsk II Wrocław - Zagłębie II Lubin

Na inaugurację rundy wiosennej w II lidze rezerwy Śląsk Wrocław zmierzyły się z rezerwami Zagłębiem Lubin. Po dramatycznym meczu i hat-tricku Patryka Szwedzika WKS wygrał 4:3.  

 

Śląsk – Lech transmisja. Gdzie oglądać online TV?

Niesamowity mecz obejrzeli kibice, którzy zjawili się na stadionie przy ul Oporowskiej. W drugoligowych derbach rezerwy Śląsk zmierzyły się z rezerwami Zagłębia. W pierwszym meczu tych drużyn wrocławianie wygrali 4:3, ale chyba nikt się nie spodziewał, że taki wynik może paść jeszcze raz. Zwłaszcza że długo nic tego nie zapowiadało.

 

W 26 min. gola dla gospodarzy w swoim debiucie strzelił Patryk Szwedzik, który zimą trafił do rezerw Śląska z GKS-u Katowice. Jak się później okazało, 21-letni napastnik został bohaterem spotkania. Na początku II połowy we Wrocławia zaatakowała śnieżyca, a po kilku kolejnych minutach sędzia Paweł Horożaniecki przerwał spotkanie na kilkanaście minut. Po przerwie lepiej na murawie prezentowali się goście. W 73. min. wyrównał Patryk Kusztal, a 9 minut później Miedziowi wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu Huberta Muszyńskiego.

 

Nie minęły 2 minuty i znów był remis po drugim trafieniu Szwedzika, a na którego po kolejnych dwóch minutach odpowiedział… Kusztal. Obaj napastnicy mieli więc po dwa trafienia, ale to lubinianie prowadzili 3:2. Nie były to też ostatnie ważne wydarzenia z ich udziałem. Po kilku minutach Kusztal otrzymał 2 żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i musiał opuścić murawę. Tymczasem Szwedzik w 98. min. skompletował hat-tricka i znów był remis przy Oporowskiej.

 

Ledwo minęło kilkadziesiąt sekund, a arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, a drugą żółtą kartkę otrzymał Cheikhou Dieng (wykluczony został również z ławki rezerwowych asystent trenera Zagłębia Paweł Sochacki). Po chwili, po strzale Przemysława Bargiela, Śląsk wyszedł na prowadzenie 4:3, a goście kończyli mecz w dziewiątkę.

 

fot. Akademia Zagłębia Lubin

 

Continue Reading

II liga

Z Zabrza i Łodzi. Dwóch młody zawodników wypożyczonych do Górnika

Published

on

Jan Ciućka , Jan Kuźma

Jan Ciućka z Górnika Zabrze i Jan Kuźma w ŁKS-u Łódź będą na wiosnę grać w II-ligowym Górniku Polkowice. Obaj zostali wypożyczeni ze swoich macierzystych klubów.

 

„Gruziński czarodziej” zmienił klub, ale zostaje w A klasie

Jan Ciućka to młody napastnik Górnika Zabrze. Dziewiętnastolatek pochodzący z Żywca, ostatnie 3 sezony spędził w Zabrzu, do którego trafił z Rekordu Bielsko-Biała. Jesienią był podstawowym zawodnikiem trzecioligowych rezerw Górnika.

 

Jan Kuźma z ŁKS-u Łódź ma również 19 lat, ale operuje w środkowej strefie boiska. Rozpoczynał on swoją piłkarską przygodę w Dunajcu Nowy Sącz. Później grał m.in. w Sandecji Nowy Sącz, a ostatnio w ŁKS-ie Łódź. Jesienią w pierwszej drużynie zaliczył 9 występów, 3 razy wychodząc w pierwszej jedenastce. Na boiskach pierwszoligowych spędził 341 minut. 5 razy wystąpił w drużynie rezerw, zdobywając 2 gole.

 

Fot. Górnik Polkowice

 

Continue Reading

II liga

Górnik wypożyczył pomocnika z ekipy wicelidera IV ligi

Published

on

Ukrainiec Yevgeniy Bilokin został nowym zawodnikiem Górnika Polkowice. 24-letni pomocnik został wypożyczony z Prochowiczanki do końca sezonu z opcją przedłużenia umowy.

Ukrainiec Yevgeniy Bilokin został nowym zawodnikiem Górnika Polkowice. 24-letni pomocnik został wypożyczony z Prochowiczanki do końca sezonu z opcją przedłużenia umowy.

 

Śląsk – Zagłębie. Gdzie oglądać derby?

Yevgeniy Bilokin ostatnio grał w Prochowiczance Prochowice, która jest wiceliderem zachodniej grupy IV ligi po rundzie jesiennej. W swoim CV ma jednak ma występy w drużynach I ligi ukraińskiej oraz najwyższej klasie rozgrywkowej – Premier Ligi. W sezonie 2019/2020 grał m.in. w Metaliście Charków, zaliczył również 6 spotkań w Pucharze Ukrainy.

 

W Górniku Polkowice Bilokin jest przymierzany do gry na pozycji nr 8, choć może grać również jako bardziej ofensywny zawodnik.

 

Continue Reading

To się czyta