Masowe zachorowania na koronawirusa w ekipie lidera II ligi

Z powodu masowego zarażenia się wirusem SARS CoV-2 przez zawodników Górnika Polkowice zaplanowany na 14 kwietnia mecz 27. kolejki eWinner II ligi z Olimpią Grudziądz został odwołany i będzie rozegrany w innym terminie.

 

Marcin Foltyn nowym trenerem Piasta Żmigród

Jak poinformował Górnik, u dziesięciu zawodników pierwszego zespołu lidera II ligi potwierdzono obecność wirusa SARS CoV-2. „Zgodnie z zaleceniami Zespołu Medycznego PZPN zostali oni odizolowani od drużyny, pozostała część zespołu trenuje zgodnie z planem, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Środowy mecz z Olimpią Grudziądz zostanie przełożony na inny termin. Piłkarzom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia” – czytamy na stronie klubu.

 

Na razie nie wiadomo co z niedzielnym meczem Górnika w Pruszkowie ze Zniczem, choć w takiej sytuacji trudno oczekiwać, żeby spotkanie to odbyło się w terminie.

 

Przypomnijmy, że po ostatnich trzech wygranych z rzędu i wpadce GKS-u Katowice polkowiczanie są liderem II ligi. Nad 3. ekipą (dwie pierwsze awansują bezpośrednio) mają już 7 punktów przewagi i jeden mecz mniej rozegrany.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *