Na walnym bez niespodzianki. Andrzej Padewski ponownie prezesem DolZPN

Andrzej Padewski ponownie został wybrany na prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. W wyborach pokonał Jędrzeja Kozińskiego. 

 

III liga. Emocje do końca w Gaci i we Wrocławiu. Beniaminek rozbity w Bielsku-Białej

W niedzielę, 2 maja, na stadionie miejskim we Wrocławiu odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Jego najważniejszym punktem były wybory prezesa związku.

 

Ostatecznie w szranki stanęli Andrzej Padewski, obecny prezes, oraz Jędrzej Koziński. Na start w wyborach nie zdecydował się Andrzej Bolisęga, który przed wlanym zapowiadał, że rozważa ten krok. Niespodzianki w głosowaniu nie było. Padewski pewnie pokonał Kozińskiego (stosunkiem głosów 207 do 29).

 

Andrzej Padewski pełni funkcję prezesa od 2010 roku. Wtedy zastąpił Jerzego Kozińskiego (ojca Jędrzeja Kozińskiego), który w trakcie kadencji został szefem Zagłębia Lubin i musiał przestać być prezesem związku. Wtedy nie miał kontrkandydata. W 2012 roku jego rywalem był Adam Krej. Padewski wygrał z Krejem 350 do 150. W 2016 roku ponowne był jedynym kandydatem. 

 

Niestety, z roku na rok spada liczba delegatów, która bierze udział w walnym. W 2012 roku było to 500 osób, w 2016 – ok. 270, a teraz niespełna ok. 250. Z pewnością jednak na niską frekwencję w tym roku wpływ miał fakt, że zgromadzenie odbyło się w czasie pandemii (w reżimie sanitarnym) oraz fatalna pogoda. Co oczywiście nie umniejsza zdecydowanego zwycięstwa nowego-starego prezesa.

 

 

 

 

7 thoughts on “Na walnym bez niespodzianki. Andrzej Padewski ponownie prezesem DolZPN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *