Connect with us

Okręgówka

Okręgówka Wrocław. Barycz nowym liderem, Szczypkowski rozstrzelał Odrę

Published

on

Okręgówka Wrocław

23. kolejka Okręgówka Wrocław. Barycz Sułów pokonała WKS Wierzbice i została nowym liderem. Cztery gole Szczypkowskiego w Malczycach, derby dla GKS-u. Ważna wygrana Żórawiny. 

 

Gol bramkarza w wałbrzyskiej okręgówce. Prawie jak Martinez i Kuszczak

Wydarzeniem sobotniej kolejki był bez wątpienia mecz w Sułowie, gdzie wicelider podejmował lidera z Wierzbic. Emocji i walki nie brakowało, ale padła tylko jedna bramka. 3 punkty i fotel lidera Barczy w 36 min. zapewnił Adrian Puchała.

 

Sułowianie odskoczyli więc od WKS-u na 3 oczka, a wierzbiczan wyprzedziła (o 1 punkt) również Pogoń Oleśnica. Podopieczni Marcina Jurasika wygrali w Malczycach 4:1. Wszystkie bramki dla gości zdobył Filip Szczypkowski. Dla gospodarzy honorowe trafienie zanotował Sławomir Samiec-Talar, grający trener Odry.

 

Grupie pościgowej za czołową trójką przewodzi Burza Godzieszowa, która sporo natrudziła się z Wiwą Goszcz. Gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Macieja Fitowskiego i Jarosława Kotwickiego, ale przyjezdni wyrównali jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców wpisali się Dawid Wołkowski oraz Dariusz Śląski. Zwycięskiego gola dla Burzy zdobył po zmianie stron Kotwicki.

 

Dobrą formę na wiosnę kontynuuje zespół z wrocławskich Pawłowic. Orzeł pewnie pokonał Zachód Sobótka 6:2. Bramki strzelali Oleksandr Laptsai, Cezary Wyglądacz ? 2, Maciej Szymkowiak ? 2 i Szymon Łasiński, a dla gości Patryk Pytel oraz Daniel Paszek.

 

W derbach gminy GKS Kobierzycach wygrał w Solnej z Galakticos 2:1. Bramki dla gości strzelili Artem Hnatiuk i Mykola Dankov.

 

Do Środy Śląskiej przyjechał tym razem Parasol Wrocław, ale poloniści nie okazali się zbyt gościnni. Podopieczni Grzegorza Sajewicza wygrali 4:1 po golach Kamila Liberka, Adama Andrusiaka ? 2 i Krystiana Jasińskiego. Dla wrocławian trafił Artur Błaszczak.

 

Bez niespodzianki również w Międzyborzu, gdzie Zenit grał z Energetykiem Siechnice. Gospodarze wygrali 5:1, a na listę strzelców wpisali się Jakub Budzowski – 2, Patryk Kluziak, Szymon Szewczyk i Kamil Mondzelewski.

 

Bardzo ważny mecz dla losów walki o utrzymanie odbył się w Jelczu-Laskowicach. KS Żórawina prowadził po golu Andria Danyliuka, ale Czarni odpowiedzieli dwoma trafieniami – Radosława Florka i Patryka Szczebelskiego. Końcówka należała jednak do gości, którzy po bramkach Pawła Olenkiewicza, Mateusza Królika i Przemysława Kiełcza, zwyciężyli 4:2.

 

Tymczasem w spotkaniu dwóch ekipa z dołu tabeli Kolektyw Radwanice wygrali w Strzelinie 3:1. Dla gości było to pierwsze zwycięstwo po 6 porażkach z rzędu. Bramki zdobyli: Mikołaj Czernatowicz oraz Krzysztof Juszczak, Sebastian Kamiński i Dawid Błachut.

  

23. kolejka

  • Polonia Środa Śląska – Parasol Wrocław 4:1
  • Odra Malczyce – Pogoń Oleśnica 1:4
  • Zenit Międzybórz – Energetyk Siechnice 5:1
  • Orzeł Pawłowice – Zachód Sobótka 6:2
  • Burza Godzieszowa – Wiwa Goszcz 3:2
  • Czarni Jelcz-Laskowice – KS Żórawina 2:4
  • Barycz Sułów – WKS Wierzbice 1:0
  • Strzelinianka Strzelin – Kolektyw Radwanice 1:3
  • Galakticos Solna – GKS Kobierzyce 1:2
  • Pauza: Orzeł Marszowice.

Okręgówka

Bramkarz, obrońca i napastnik. WKS wzmacnia się przed rundą wiosenną

Published

on

WKS Wierzbice najpierw zmienił trenera, a teraz wzmacnia kadrę zespołu, który w rundzie wiosennej ma powalczyć o awans do IV ligi.

 

Bracia znów razem. Trener i najlepszy strzelec w historii

Od tygodnia trenerem WKS-u Wierzbice jest Jacek Fojna, który zmienił Grzegorza Podstawka, a teraz klub z wrocławskiej okręgówki poinformował o pierwszych wzmocnieniach. Potwierdziły się spekulacje, że wraz z trenerem z Nowej Rudy przeniosą się dwaj zawodnicy – Damian Jaroszewski i Patryk Chrapek.

Damian Jaroszewski to doświadczony, 41-letni bramkarz, który ma za sobą występy m.in. w Śląsku Wrocław, choć przez większość kariery związany był z Górnikiem Wałbrzych. W ostatnich latach, oprócz Piasta, reprezentował barwy Orła Lubawka, Błyskawicy Gać czy AKS-u Strzegom.

 

31-letni obrońca Patryk Chrapek ostatnie 1,5 sezonu, podobnie jak Jaroszewski, spędził w Nowej Rudzie. Wcześniej przez kilka sezonów był podporą Lechii Dzierżoniów, a w swoim CV ma również takie kluby jak AKS Strzegom, Zjednoczeni Żarów, Bielawianka Bielawa czy Polonia-Stal Świdnica.

 

Siłę ognia wierzbiczan wzmocnił natomiast Brazylijczyk Alefe Lima. 29-latek przez ostatnie lata związany był z III-ligową Ślęzą Wrocław, z której był wypożyczany był m.in. do Słowianina Wolibórz, Piasta Nowa Ruda, GKS-u Mirków, a wcześniej grał również w Polonii-Stali Świdnica.

 

Fot. WKS Wierzbice

 

Continue Reading

Okręgówka

Ofensywny zawodnik wraca do lidera IV ligi

Published

on

Szymon Tragarz wrócił do Słowianina Wolibórz z Piasta Nowa Ruda, do którego był wypożyczony w rundzie jesiennej.

 

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Milo nam poinformować, że po półrocznym wypożyczeniu do KS Piast Nowa Ruda do zespołu wrócił Szymon Tragarz! Skrzydłowy jesienią zagrał w dwunastu spotkaniach, w których zdobył dwa gole i zaliczył siedem asyst. Teraz wraca, aby załatwić sprawy, które pokrzyżowała fatalna kontuzja – poinformował Słowianin na swoim profilu na Facebooku.

 

25-letni zawodnik, który może grać zarówno w ataku, jak i na skrzydle, pierwsze kroki stawiał w Gryfie Świdnica, po którym kilka lat spędził w młodzieżowych drużynach Zagłębia Lubin oraz w rezerwach Miedziowych. W kolejnych sezonach występował na boiskach takich klubów jak Polonia-Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych czy Ślęza Wrocław.

 

Przed poprzednim sezonem Szymon Tragarz trafił do Słowianina Wolibórz, jednak podczas turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Region’s Cup w Rydze doznał poważnej kontuzji. Po dojściu do zdrowia został wypożyczony do Piasta Nowa Ruda, by wrócić do optymalnej formy.

 

 

Continue Reading

Okręgówka

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Published

on

Niespodzianki nie było. Jacek Fojna został nowym trenerem WKS-u Wierzbice, zespołu z wrocławskiej okręgówki.

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Na początku tygodniu z funkcją trenera WKS-u Wierzbice, trzeciej drużyny po rundzie jesiennej wrocławskiej okręgówki, pożegnał się Grzegorz Podstawek. – Wspólnie z prezesem zdecydowaliśmy o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Dziękuję za te ostatnie półtora roku spędzone w klubie – powiedział Grzegorz Podstawek.

 

Klub z Wierzbic długo nie informował o jego następcy, choć było wiadomo, że drużynę przejął Jacek Fojna. Oficjalnie zostało to potwierdzone w sobotni (17 lutego) wieczór. – Mamy zaszczyt ogłosić, że naszym nowym trenerem został Jacek Fojna. Trener z ogromnym doświadczeniem i pasją do piłki nożnej. Jesteśmy pewni, że poprowadzi naszych zawodników do wielu sukcesów. Witaj w naszej drużynie, trenerze – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Jacek Fojna ostatnie półtora sezonu spędził w Piaście Nowa Ruda, który najpierw utrzymał w IV lidze, a w rundzie jesiennej  poprowadził swoich podopiecznych do wysokiej, szóstej pozycji. Wcześniej prowadził takie zespoły jak Grom Witków, Górnik Wałbrzych, Foto-Higienę Gać czy Orzeł Lubawka.

 

Fot. WKS Wierzbice 

 

Continue Reading

Okręgówka

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Published

on

Grzegorz Podstawek WKS Wierzbice

Grzegorz Podstawek nie jest już trenerem WKS-u Wierzbice, czołowej drużyny z wrocławskiej okręgówki. Kto zostanie jego następcą?

 

IV-ligowy Piast znów zmienił trenera. To już trzeci szkoleniowiec w sezonie

Niespodziewana zmiana trenera WKS-u Wierzbice. – Z dniem dzisiejszym trener Grzegorz Podstawek przestał pełnić funkcję trenera zespołu WKS Wierzbice. Dziękujemy za cały ten czas poświęcony naszemu klubowi i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku we wtorek (13 lutego).

Na razie nie wiadomo, kto zostanie jego następcą. – Nazwisko nowego trenera podamy w najbliższym czasie – dodał klub. Nieoficjalnie mówi się, że wysoko na liście kandydatów jest Jacek Fojna, który niedawno rozstał się z IV-ligowym Piastem Nowa Ruda.

 

Przypomnijmy, że Grzegorz Podstawek został trenerem WKS-u na początku września 2022 roku. Był to wtedy dla niego powrót do Wierzbic, bowiem niespełna 45-letni szkoleniowiec prowadził zespół z gminy Kobierzyce już wcześniej – od stycznia 2019 do stycznia 2021 roku.

W zeszłym sezonie WKS zajął 2. miejsce w tabeli okręgówki ustępując tylko Zenitowi Międzybórz, który przebojem awansował do IV ligi. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu wierzbiczanie zajmują 3. miejsc, ze stratą 5 punktów do liderującej Błyskawicy Gać.

 

Fot. NI-FO Marcin Folmer

 

Continue Reading

Okręgówka

Dramat wicelidera okręgówki. Pożar obiektów Chojnowianki

Published

on

Chojnowianka Chojnów

Dramat w Chojnowie. W piątek, 9 lutego, przed południem doszło do pożar obiektów klubowych Chojnowianki Chojnów, wicelidera legnickiej okręgówki.

 

Zrzutka na rzecz Chojnowianki

Niestety, skutki pożaru okazały się opłakane. – Oprócz obiektu, spaleniu i zniszczeniu uległ sprzęt sportowy i treningowy naszego klubu. Wyposażenie, z którego korzystali zawodnicy Akademii oraz drużyny seniorów, w większości nie nadaje się do użytku – informuje klub z Chojnowa, dodając, że „tuż przed rozpoczęciem rozgrywek rundy wiosennej stanowi to poważny problem dla funkcjonowania”.

 

Obecnie budynek jest wyłączony z użytkowania – po przeprowadzeniu ekspertyz służb – przystąpimy do szacowania szkód sprzętowych i ratowania tego, co jeszcze będzie można wykorzystać… – dodają chojnowianie.

Można wspomóc Chojnowiankę przetrwać jej ten ciężki czas wpłacając datek w zbiórce na stronie zrzutka.pl

Continue Reading

Okręgówka

„Holenderskie” wzmocnienie ofensywy wicelidera okręgówki

Published

on

Konrad Cichoń ponownie został zawodnikiem Chojnowianki Chojnów. Ostatnio występował w holenderskim klubie Rood Wit 62.

 

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

– Konrada nie trzeba przedstawiać. Wszyscy kibice doskonale go znają, ponieważ jest wychowankiem klubu, w przeszłości występował w drużynie naszych seniorów. Jest on na pewno solidnym wzmocnieniem formacji ofensywnych – poinformowała Chojnowianka na swojej stronie internetowej.

 

23-letni zawodnik ostatni rok spędził w Holandii w zespole Rood Wit 62. Wcześniej Cichoń, oprócz Chojnowianki, reprezentował barwy takich klubów jak Czarni Rokitki czy Konfeks Legnica. Szczególnie udany w jego wykonaniu był sezon 2020/21, kiedy strzelił 40 goli w 27 meczach dla Czarnych.

Teraz ma wzmocnić siłę ofensywną wicelidera okręgówki, który na wiosnę powalczy o awans do IV ligi.

 

fot. Chojnowianka Chojnów

 

Continue Reading

To się czyta