Okręgówka Wrocław. Barycz nowym liderem, Szczypkowski rozstrzelał Odrę

23. kolejka Okręgówka Wrocław. Barycz Sułów pokonała WKS Wierzbice i została nowym liderem. Cztery gole Szczypkowskiego w Malczycach, derby dla GKS-u. Ważna wygrana Żórawiny. 

 

Gol bramkarza w wałbrzyskiej okręgówce. Prawie jak Martinez i Kuszczak

Wydarzeniem sobotniej kolejki był bez wątpienia mecz w Sułowie, gdzie wicelider podejmował lidera z Wierzbic. Emocji i walki nie brakowało, ale padła tylko jedna bramka. 3 punkty i fotel lidera Barczy w 36 min. zapewnił Adrian Puchała.

 

Sułowianie odskoczyli więc od WKS-u na 3 oczka, a wierzbiczan wyprzedziła (o 1 punkt) również Pogoń Oleśnica. Podopieczni Marcina Jurasika wygrali w Malczycach 4:1. Wszystkie bramki dla gości zdobył Filip Szczypkowski. Dla gospodarzy honorowe trafienie zanotował Sławomir Samiec-Talar, grający trener Odry.

 

Grupie pościgowej za czołową trójką przewodzi Burza Godzieszowa, która sporo natrudziła się z Wiwą Goszcz. Gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Macieja Fitowskiego i Jarosława Kotwickiego, ale przyjezdni wyrównali jeszcze przed przerwą. Na listę strzelców wpisali się Dawid Wołkowski oraz Dariusz Śląski. Zwycięskiego gola dla Burzy zdobył po zmianie stron Kotwicki.

 

Dobrą formę na wiosnę kontynuuje zespół z wrocławskich Pawłowic. Orzeł pewnie pokonał Zachód Sobótka 6:2. Bramki strzelali Oleksandr Laptsai, Cezary Wyglądacz – 2, Maciej Szymkowiak – 2 i Szymon Łasiński, a dla gości Patryk Pytel oraz Daniel Paszek.

 

W derbach gminy GKS Kobierzycach wygrał w Solnej z Galakticos 2:1. Bramki dla gości strzelili Artem Hnatiuk i Mykola Dankov.

 

Do Środy Śląskiej przyjechał tym razem Parasol Wrocław, ale poloniści nie okazali się zbyt gościnni. Podopieczni Grzegorza Sajewicza wygrali 4:1 po golach Kamila Liberka, Adama Andrusiaka – 2 i Krystiana Jasińskiego. Dla wrocławian trafił Artur Błaszczak.

 

Bez niespodzianki również w Międzyborzu, gdzie Zenit grał z Energetykiem Siechnice. Gospodarze wygrali 5:1, a na listę strzelców wpisali się Jakub Budzowski – 2, Patryk Kluziak, Szymon Szewczyk i Kamil Mondzelewski.

 

Bardzo ważny mecz dla losów walki o utrzymanie odbył się w Jelczu-Laskowicach. KS Żórawina prowadził po golu Andria Danyliuka, ale Czarni odpowiedzieli dwoma trafieniami – Radosława Florka i Patryka Szczebelskiego. Końcówka należała jednak do gości, którzy po bramkach Pawła Olenkiewicza, Mateusza Królika i Przemysława Kiełcza, zwyciężyli 4:2.

 

Tymczasem w spotkaniu dwóch ekipa z dołu tabeli Kolektyw Radwanice wygrali w Strzelinie 3:1. Dla gości było to pierwsze zwycięstwo po 6 porażkach z rzędu. Bramki zdobyli: Mikołaj Czernatowicz oraz Krzysztof Juszczak, Sebastian Kamiński i Dawid Błachut.

  

23. kolejka

  • Polonia Środa Śląska – Parasol Wrocław 4:1
  • Odra Malczyce – Pogoń Oleśnica 1:4
  • Zenit Międzybórz – Energetyk Siechnice 5:1
  • Orzeł Pawłowice – Zachód Sobótka 6:2
  • Burza Godzieszowa – Wiwa Goszcz 3:2
  • Czarni Jelcz-Laskowice – KS Żórawina 2:4
  • Barycz Sułów – WKS Wierzbice 1:0
  • Strzelinianka Strzelin – Kolektyw Radwanice 1:3
  • Galakticos Solna – GKS Kobierzyce 1:2
  • Pauza: Orzeł Marszowice.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *