4LigaWschód. Lechia gromi i odskakuje. Osłabiona Bielawianka bez szans z Piastem

27. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Lechia Dzierżoniów w sobotę odzyskała fotel lidera, a w środę powiększyła przewagę nad wiceliderem, którym został… AKS Strzegom. Osłabiona Bielawianka przegrała bowiem z Piastem Żerniki.

Kolejny klub z okręgówki zdegradowany. Zapadły też inne kary

Lechia była zdecydowanym faworytem meczu z Orłem Prusice i brutalnie to pokazała na boisku wygrywając 10:0. Aż czterech graczy strzeliło po dwa gole, byli to: Jakub Chlipała, Marcin Orłowski, Mateusz Zatwarnicki i Maciej Rudnicki, a Bartosz Rzepski i Aldeir – po jednym.

Tymczasem osłabiony wicelider z Bielawy podejmował Piasta Żerniki. Gospodarze grali bez kontuzjowanych Marcina Buryły, Macieja Rakoczego i Italo Rochy, a za kartki pauzował Adrian Niewiadomski. Dodatkowo w 57 min. z boiska, z powodu urazu, zszedł Patryk Drożyński. Wrocławianie już do przerwy prowadzili 2:0. Co prawda w 60 min. kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Dawid Wasilewski, ale końcówka znów należała do przyjezdnych, którzy strzelili 2 kolejne gole i zasłużenie wygrali 4:1.

Podobnie jak w Dzierżoniowie 10 bramek padło w Marcinkowicach, gdzie Sokół podejmował AKS Strzegom. To spotkanie było zdecydowanie bardziej wyrównane. Sokół prowadził do przerwy 3:2, ale drugą połowę przegrał 0:5 i cały mecz 3:7. Cztery gole dla gości strzelił Adam Wasilewski, a po jednym dołożyli Jan Rytko, Dawid Domaradzki i Damian Migalski. Po tym meczu AKS awansował na 2. miejsce w tabeli ze stratą 4 punktów do lidera.

Tuż za podium znajduje się MKP Wołów, który wygrał 4. mecz z rzędu i 7. na osiem ostatnich spotkań. Tym razem podopieczni Piotra Bolkowskiego wygrali 1:0 z Orłem Lubawka. Jedynego gola strzelił z rzutu karnego Marek Gacek.

Emocji nie brakowało w Brzezinie, gdy Mechanik grał z Nysą Kłodzko. Gospodarze dwa razy obejmowali prowadzenie, goście wyrównywali – bramki strzelali Luis da Silva i Arkadiusz Markowski oraz Adam Bońkowski i Krzysztof Pietrzykowski. Co ciekawe, przy wyniku 1:1 rzutu karnego nie wykorzystał Adam Bońkowski, a w 91 min. przy stanie 2:2, jedenastkę gospodarzy obronił Bartłomiej Gawdonowicz (ten sam, który niedawno obronił dwa rzuty karne w meczu z Orłem Lubawka).

W meczu dwóch drużyn z górnej połowy tabeli Polonia Trzebnica uległa Moto-Jelczowi Oława 0:1.

Znacznie bardziej jednostronne były spotkania w Nowej Rudzie i Wielkiej Lipie. Piast wygrał z Pogonią Pieszyce 6:1. Bramki strzelali Allan De Paula, Bartosz Chabrowski – 2, Mateusz Poświstajło – 2 i Marcel Schmidt, dla gości trafił Paweł Barczyk.

Tymczasem Sokół 5:1 uporał się z Unią Bardo. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Kamil Wróbel, Artur Kierat – 3 oraz Józef Stangret.

Ważne, i efektowne, zwycięstwo odniósł również GKS Mirków, który grał u siebie z LKS-em Bystrzyca Górna. Gospodarze wygrali 5:0, a na listę strzelców wpisali się Marcin Szemis, Wojciech Dubas, Artur Monasterski oraz Kamil Mazurkiewicz, a jedna bramka była samobójcza.

27. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód.

• GKS Mirków – LKS Bystrzyca Górna 5:0
  • Lechia Dzierżoniów – Orzeł Prusice 10:0
  • Piast Nowa Ruda – Pogoń Pieszyce 6:1
  • Sokół Marcinkowice – AKS Strzegom 3:7
  • Bielawianka Bielawa – Piast Żerniki 1:4
  • Sokół Wielka Lipa – Unia Bardo 5:1
  • Polonia Trzebnica – Moto Jelcz Oława 0:1
  • MKP Wołów – Orzeł Lubawka 1:0