4LigaZachód. Koniec passy Chrobrego II i Jaworzanki

27. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. W meczu na szczycie Sparta Rudna pokonała Chrobrego II. To oznacza koniec doskonałej passy głogowian meczów bez porażki. Swoją serię zakończyła również Jaworzanka.

 

4LigaWschód. Lechia gromi i odskakuje. Osłabiona Bielawianka bez szans z Piastem

Meczem kolejki było spotkanie w Rudnej, gdzie 3. w tabeli Sparta podejmowała lidera z Głogowa. Losy meczu rozstrzygnęły się już do przerwy – po bramkach Wojciecha Konefała i Łukasza Stachowa gospodarze wygrali 2:1. Dla rezerw Chrobrego trafił Kacper Pietrzczyk. Była to pierwsza porażka głogowian po 16 meczach bez porażki.

 

Chrobry II zachwał fotel lidera, ale Karkonosze zrównały się z nim punktami. Jeleniogórzanie wygrali bowiem w Złotoryi 3:1 z Górnikiem. Gole strzelali: Jakub Tycel oraz Mateusz Czerwiński, Kamil Młodziński, a Marcin Franczak trafił do własnej bramki.

 

9 zwycięstw z rzędu i basta. Jaworzanka znalazła pogromcę, którym okazał się beniaminek z Osiecznicy. Leśnik wygrał w Jaworze 3:0 strzelając wszystkie bramki w ciągu 12 minut. Na listę strzelców wpisali się Oskar Małecki, Sebastian Tkacz oraz Dawid Kałużyński.

 

Na 4. miejsce wrócił więc Apis Jędrzychowice, który wygrał w Szczedrzykowicach z Orkanem 2:0.

Wysoko w tabeli utrzymuje się również beniaminek z Kunic, który ostatni co prawda dwa razy przegrał, ale teraz wrócił na zwycięską ścieżkę wygrywając w Jeżowie Sudeckim z Lotnikiem 3:0. Bramki zdobyli Arkadiusz Cymbalista – 2 oraz Łukasz Chodyga.

 

Ważną wygraną w Legnickim Polu odniósł Włókniarz Leśna, który wciąż ma nadzieję na utrzymanie się w lidze. Goście wygrali 3:2 po golu w 91 min. spotkania. Dwie bramki dla KS-u zdobył Mateusz Alwin, dla goście dwoma trafienia mi odpowiedział Krzysztof Pieśkiewicz, a jednego dołożył Mateusz Kalka.

 

Najwyższą wygraną w kolejce odniosła Sparta Grębocice, która pokonała Odrę Ścinawa 6:1. Co ciekawe gości prowadzili po bramce Jakuba Kruka, ale w ostatniej godzinie meczu trafiali tylko gospodarze. A dokładniej: Kamil Łętkowski – 3, Michał Hoffman, Mateusz Dobrakowski i Andrzej Koryciński 86.

 

W Wąsoszu gościł Konfeks Legnica i w 48 min. prowadził już 3:0, po golach Bartosza Hanieckiego – 2 oraz Olivera Dańczaka. Ostatnie pół godziny to jednak pościg gospodarzy, który zdołali wyrównać. Dla Orli trafiali Konrad Flis, Paul Filipowicz i Marcin Masełkowski.

 

Remis również w Gryfowie Śląskim, gdzie Gryf podejmował Prochowiczankę. Dla gospodarzy strzelali Michał Szramowiat i Wojciech Górski, dla goście Alisson Da Silva i Jakub Dziaszyk, i mecz zakończył się wynikiem 2:2.

 

27. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód

  • Gryf Gryfów Śląski – Prochowiczanka Prochowice 2:2
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Mewa Kunice 0:3
  • Orla Wąsosz – Konfeks Legnica 3:3
  • Jaworzanka Jawor – Leśnik Osiecznica 0:3
  • KS Legnickie Pole – Włókniarz Leśna 2:3
  • Orkan Szczedrzykowice – Apis Jędrzychowice 0:2
  • Górnik Złotoryja – Karkonosze Jelenia Góra 1:3
  • Sparta Rudna – Chrobry II Głogów 2:1
  • Sparta Grębocice – Odra Ścinawa 6:1
  • Pauza: Stal Chocianów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *