4LigaZachód. Karkonosze mają baraże o III ligę na wyciągnięcie ręki

31. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. Karkonosze wygrywają, Chorbry II przegrywa – jeleniogórzanie o krok od wygrania ligi. Trwa zacięta walka o utrzymanie. 

 

4LigaWschód. AKS wydarł Orłowi zwycięstwo, pikowanie Piasta i Mechnika

Karkonosze gościły w Wąsoszu i w niewiele ponad 20 minut strzeliły 3 bramki, których autorami byli Patryk Bębenek, Mateusz Czerwiński i Bartosz Poszelężny. Nie był to jednak dla gości mecz łatwy i przyjemny, bo gospodarze ? grający z nożem na gardle ? nie mieli zamiaru się poddawać. W 28 min. bramkę dla Orli zdobył Alan Wojtaszek, a 68 min. gospodarze złapali kontakt po trafieniu Marcina Masełkowskiego. Do choćby remisu jednak nie zdołali już doprowadzić i wąsoszanie mają już tylko teoretyczne szanse na uniknięcie degradacji.

 

Tymczasem Karkonosze zwiększyły swoją przewagę na Chrobrym II do 5 punktów. I mają ? na 4 kolejki przed końcem sezonu – zwycięstwo w grupie zachodniej na wyciągnięcie ręki.

 

Głogowianie przegrali bowiem w Jaworze 0:1. Jaworzanka po 4 porażkach z rzędu przełamała się za sprawa gola Bartosza Karbowiaka w 24 min. spotkania.

 

Sporo działo się w Jeżowie Sudeckim, gdzie Lotnik podejmował Apis Jędrzychowice. Gospodarze prowadzili w tym meczu 2:0, 3:1 oraz 4:2, a jednak przegrali 4:5. Dla gospodarze strzelali Maciej Suchanecki ? 2, Michał Piwiński i Krzysztof Kieć, a dla gości Kamil Kurianowicz ? 2, Patryk Bystryk ? 2 i Maciej Machowski.

 

Na wyjeździe komplet punktów zdobyła również 4. w tabeli Sparta Rudna, która wygrała w Złotoryi 2:1. Goście prowadzili po golach Wojciecha Konefała i Błażeja Bani. Honorowego gola dla Górnika zdobył Mateusz Dudzic.

 

W meczu dwóch drużyn walczących o utrzymanie się w lidze Gryf Gryfów Śląski wygrał z Włókniarzem Leśna 1:0. Jedynego gola meczu zdobył Mariusz Malarowski.

 

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła również Stal Chocianów, która podejmowała wyżej notowanego Leśnicka Osiecznica. Najpierw prowadzili goście, później gospodarze, ale Leśnik zdołał wyrównać. Końcówka należała do Stali, która ostatecznie wygrała 4:2. Braki strzelali: Rafał Burda, Krzysztof Komarek, Mateusz Otocki i Miłosz Kozioł (gol samobójczy) oraz Daniel Ziółkowski ? 2.

 

Broni nie składa również Odra Ścinawa, która wygrała w Legnickim Polu 3:1. Dla KS- trafił Piotr Kmera, dla gości – Dawid Seta, Robert Dziedzina i Jakub Kruk.

 

31. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód. 

  • Stal Chocianów – Leśnik Osiecznica 4:2
  • Górnik Złotoryja – Sparta Rudna 1:2
  • Gryf Gryfów Śląski – Włókniarz Leśna 1:0
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Apis Jędrzychowice 4:5
  • Orla Wąsosz – Karkonosze Jelenia Góra 2:3
  • Kuźnia Jawor – Chrobry II Głogów 1:0
  • KS Legnickie Pole – Odra Ścinawa 1:3
  • Orkan Szczedrzykowice – Sparta Grębocice 2:2
  • Prochowiczanka Prochowice – Konfeks Legnica 2:5
  • Pauza: Mewa Kunice.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.