Okręgówka Wrocław. Derby dla Pogoni. Znamy komplet spadkowiczów?

30. kolejka Okręgówka Wrocław. W czołówce bez zmian, Pogoń i WKS gonią Barycz. Siedmiu spadkowiczów już znamy. 

 

Burza pożegnała przed meczem z Polonią swojego kapitana i przyjaciela

Lider z Sułowa tym razem nie grał, ale komplet punktów zainkasował, bowiem miał rywalizować z Burzą Godzieszowa, która została zdegradowana do B klasy.

 

Goniące Barycz ekipy z Oleśnicy i Wierzbic musiały mocno się napracować, żeby nie stracić dystansu do lidera. Pogoń w derbach powiatu grała w Goszczu z Wiwą. Oleśniczanie zwyciężyli 1:0, a gola na wagę 3 punktów zdobył Adrian Miodek. Warto dodać, że przy stanie 0:0 rzut karny obronił bramkarz Pogoni Dawid Dąbrowski.

 

Łatwego zadania nie miał również WKS, który podejmował Orła Marszowice i od 21 minuty przegrywał po golu Patryka Dobrzańskiego. Wyrównał, golem do szatni, Dariusz Michalak. Zwycięską bramkę gospodarze strzelili w 80 min., a jej autorem był Rafał Rybiński.

 

Nadspodziewanie łatwo 3:0 zdegradowana już Strzelinianka pokonała piątego w tabeli Orła Pawłowice. Bramki zdobyli Eryk Klimczak, Rafał Leoszkiewicz i Kornel Góralski.

 

Tymczasem w Solnej Galakatyczni grali z Zenitem Międzybórz. Goście wygrali 4:1 po hat-tricku Roberta Pikulickiego oraz jednej bramce Jakuba Budzowskiego. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Kamil Lupa.

 

Mocno postrzelali również zawodnicy z Sobótki. Zachód pokonał Energetyka Siechnice 5:1, a na listę strzelców wpisali się Daniel Paszek, Piotr Aksamit, Tomasz Rajczakowski, Kamil Kukla i Dawid Januszewicz. Dla gości trafił Łukasz Sitnik.

 

Dwie bramki Mateusza Królika i jedno trafienie Andria Danyliuka zdecydowały o pewnym zwycięstwie KS-u Żórawina z Parasolem Wrocław.

 

Tymczasem Kolektyw Radwanice przegrał u siebie z Polonią Środa Śląska 0:2. Bramki dla przyjezdnych strzelili Filip Zając i Krystian Jasiński.

 

Jedyny remis w kolejce, dodatkowo bezbramkowy, padł w Kobierzycach, gdzie GKS podzielił się punktami z Odrą Malczyce.

 

Wszystko wskazuje na to, że poznaliśmy już siedmiu spadkowiczów z klasy okręgowej. Są to: Zachód Sobótka, Odra Malczyce, Parasol Wrocław, Kolektyw Radwanice, Strzelinianka Strzelin, Energetyk Siechnice i Burza Godzieszowa (degradacja do B klasy).

 

Oczywiście, lista ta może się powiększyć, gdyby z IV ligi do okręgówki spadło więcej niż 2 drużyny. 

 

30. kolejka

  • Strzelinianka Strzelin – Orzeł Pawłowice 3:0
  • Galakticos Solna – Zenit Międzybórz 1:4
  • GKS Kobierzyce – Odra Malczyce 0:0
  • Kolektyw Radwanice – Polonia Środa Śląska 0:2
  • WKS Wierzbice – Orzeł Marszowice 2:1
  • KS Żórawina – Parasol Wrocław 3:0
  • Wiwa Goszcz – Pogoń Oleśnica 0:1
  • Zachód Sobótka – Energetyk Siechnice 5:1
  • Barycz Sułów – Burza Godzieszowa 3:0 (wo)
  • Pauza: Czarni Jelcz-Laskowice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *