Pogoń w miejsce Sokoła w IV lidze? Mało prawdopodobne [AKTUALIZACJA]

Czy Sokół Wielka Lipa nie zagra w IV lidze w nowym sezonie? To bardzo prawdopodobne. Jeden ze scenariuszy zakłada, że może go zastąpić Pogoń Oleśnica. Co musi się stać?

 

Unia ? jak Orzeł ? również wycofała się z okręgówki. MKS i ATS z ?awansami?

IV liga rozpoczyna nowy sezon już w najbliższą sobotę. Wciąż jednak nie wiadomo, czy zagra w niej Sokół Wielka Lipa. Od dłuższego czasu pojawiają się informacje, że drużyna, która po dobrej wiośnie utrzymała się w rozgrywkach, teraz jednak w tej lidze nie zagra.

 

?IV-ligowy klub myśli o wycofaniu się z rozgrywek. Nie zgłasza tego wcześniej blokując w ten sposób możliwość uzupełnienia grupy przez inny zespół. Myślą, że jak oddadzą 3 walkowery to zablokują odejście zawodników ?za darmo?, bo mają rezerwy. Nie zablokują. Zawodnicy będą mogli zmienić przynależność klubową. Będą wolni, a klubowi będzie się należał tylko ekwiwalent albo ryczałt. Tyle wyjaśnienia? ? napisał kilka dni temu na facebooku Andrzej Padewski, prezes DolZPN. Co prawda nazwa Sokoła nie padła, ale nie trudno się domyśleć, że chodzi o ekipę z Wielkiej Lipy.

 

Sprawa powinna się rozstrzygnąć już w czwartek, 12 sierpnia. To ostatni dzwonek, bo jeśli Sokół oficjalnie by się wycofał, to wtedy wschodnia grupa IV ligi zostałaby uzupełniona o drużynę z okręgówki. Najlepszy współczynnik wśród zespołów z trzecich miejsc ma Pogoń Oleśnica, która ? według naszych informacji ? skorzystałaby z tej możliwości.

 

Oczywiście, jest możliwy również scenariusz, że Sokół formalnie do rozgrywek przystąpi, ale odda 3 mecze walkowerem, a wtedy zostanie wykluczony z rozgrywek. A może zespół z Wielkiej Lipy będzie normalnie grał?

 

AKTUALIZACJA

W czwartek rano Andrzej Padewski na facebooku napisał komunikat dot. LKS SOKÓŁ Wielka Lipa:

Na obecną chwilę klub nie zgłosił zawodników do IV ligi oraz nie wycofał się z rozgrywek. Po analizie regulaminów i przepisów Dolnośląski Związek Piłki Nożnej nie będzie wszczynał postępowania w tej sprawie.
W przypadku wycofania klubu po rozegraniu trzech kolejek IV liga będzie rozgrywała swoje mecze w okrojonym składzie.

 

 

3 thoughts on “Pogoń w miejsce Sokoła w IV lidze? Mało prawdopodobne [AKTUALIZACJA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.