Connect with us

A klasa

Roszada last minute. Zachód wycofał się z A klasy, Dąb “awansował”

Published

on

wycofana drużyna

Zachód Sobótka wycofał się z rozgrywek wrocławskiej A klasy. Jego miejsca zajął Dąb Pruszowice.

 

Orkan zrezygnował z barażu, Sparta w A klasie!

Wydawało się, że wejścia Sparty Wszemirów w miejsce Odry Lubiąż do A klasy (link powyżej) zakończy zmiany w niższych ligach w okręgu wrocławskim. Nic z tych rzeczy. Bo tuż przed startem sezonu doszło do kolejnych roszad.

 

Zachód Sobótka w piątek, 13 sierpnia, wycofał się z rozgrywek A klasy. Drużyna z Sobótki spadła z okręgówki, była ?najlepszym? spadkowiczem. Do końca w Sobótce liczyli, że w wyniku roszad związanych z wycofaniem Sokoła Wielka Lipa, miejsca które zwolniła Pogoń Oleśnica przypadnie Zachodowi. Jak wiadomo do okręgówki awansowała Odra Lubiąż.

 

Jak się dowiedzieliśmy, działacze Zachodu do końca czekali na rozwój sytuacji. – Mieliśmy zawodników, ale chcieli grać tylko jakbyśmy zostali okręgówce. Mieliśmy też kilkunastu młodych graczy z rocznika 2003 ? 2005, ale oni by sobie nie poradzili w A klasie. Stąd decyzja o wycofaniu ? mówi nam jeden klubowych z działaczy.

 

Klub nie znika z dolnośląskiej mapy Dolnego Śląska. Wciąż funkcjonowały będą zespoły młodzieżowe – orlika, żaka i młodzika. Ponadto na dziś plan jest taki, żeby na spokojnie zbudować drużynę seniorów, która w przyszłym sezonie zacznie rozgrywki od B klasy.

 

Nieszczęście jednych to szczęście innych. W trybie awaryjnym zaproszenie do A klasy dostał kolejny z wicemistrzów B klasy, czyli Dąb Pruszowice. Zespół z gminy Długołęka z okazji skorzystał i zagra w grupie I A klasy, gdzie dziś również trafiła Sparta Wszemirów.

 

1 Comment

1 Comment

 1. DeDe

  24 września, 2021 at 12:31 pm

  Niestety skończyła się kasa od lokalnych zakładów ( kopalni ) granitu, i zaciąg zawodników sowicie opłacanych zawinął się niczym szczury z tonącego okrętu.
  Tak to już jest jak się naściąga ze Świdnicy, Dzierżoniowa , Wałbrzycha, Nowej Rudy i innych miasteczek grajków którym na tak niskim poziomie jak A klasa czy okręgówka trzeba ,, płacić ,, aby zrobić awans.
  Nie ma sianka nie ma granka.
  Może ktoś pójdzie w końcu po rozum do głowy i zechce budować drużynę od podstaw z myślą o ogrywaniu lokalnych ludzi którzy chcieli by grać. Po co na siłę robić awanse jak chłopakom trzeba płacić. Lepiej kopać w B klasie lub A klasie, ale zawodnikami lokalnymi.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Okręgówka

Trener szuka drużyny w niższych ligach

Published

on

Trener szuka klubu w niższych ligach. Poniżej znajdziecie pełną treść ogłoszenia.

 

Lokalna akademia piłkarska poszukuje trenerów

Jestem trenerem z licencją UEFA C oraz doświadczeniem w prowadzeniu zespołów A- i B-klasowych. Chętnie podejmę się współpracy jako pierwszy trener w A lub B klasie lub jako asystent trenera w tych samych ligach oraz wyższych, jak klasa okręgowa czy IV liga.

Ze swojej strony oferuje pełne zaangażowanie, profesjonalne podejście do zespołu, treningów oraz swoje doświadczenie w zakresie formalności (obsługa extranetu, transfery, etc.)

W razie zainteresowania proszę o kontakt pod numerem 535974900 (najlepiej sms) lub paawel.jankowski@gmail.com.

Continue Reading

DolZPN

Pogoda sparaliżowała start rundy wiosennej. Mecze w podokręgu legnickim odwołane

Published

on

Start rundy wiosennej w niższych ligach w Podokręgu Legnica odwołany. Powodem jest fatalna pogoda panująca w regionie.

 

Transferowa bomba we wrocławskiej okręgówce. Augustyn w Wierzbicach!

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuję, że wszystkie mecze zaplanowane w dniach 11-12 marca w Podokręgu Legnica zostają odwołane – poinformował związek na swoim profilu na Facebooku.

Dodajmy, że dotyczy to meczów w rozgrywkach prowadzonych przez Podokręg Legnica od klasy okręgowej do B klasy. Nie zostały natomiast odwołane mecz Koleje Dolnośląskie IV ligi.

 

W pozostałych okręgach Dolnego Śląska mecze nie zostały odgórnie odwołane. Patrząc jednak na pogodę, raczej nie uda się wszystkich rozegrać zgodnie z terminarzem.

 

Continue Reading

A klasa

Wrocławska A klasa okrojona. Jeden klub się wycofał, co z drugim?

Published

on

Płomień Krośnice wycofał się z rozgrywek wrocławskiej A klasy. Wciąż nie wiadomo, jak przyszłość czeka innego A-klasowca Victorię Orzeszków.

 

Spadki i awanse 2022/23. Kiepski początek wiosny, liczba spadkowiczów rośnie

Płomień Krośnice wycofał się z rozgrywek wrocławskiej A klasy. Drużyna z Krośnic po rundzie jesiennej zajmowała 15. miejsce w tabeli II grupy. Wyniki meczów z tym zespołem zostaną zachowane, a w rundzie wiosennej rywale będą dostawać 3 punkty walkowerem.

 

Głównym powodem wycofania Płomienia były kłopoty kadrowe. Z nimi boryka się również Victoria Orzeszków, drużyna z I grupy A klasy. W przerwie zimowej jeszcze się one pogłębiły. Kilka dni temu Victoria na swoim facebookowym profilu poinformowała nawet, że nie przystąpi do rundy wiosennej. Post zniknął, ale wciąż nie wiadomo, jaka przyszłość czeka drużynę z Orzeszkowa.  

Continue Reading

A klasa

Trzy drużyny szukają sparingpartnerów. Dwa na najbliższy weekend

Published

on

Sparingpartnerzy poszukiwani

Jedna drużyna seniorów i dwie drużyny juniorskie szukają sparingpartnerów.

 

Barycz podwyższa obronę. Kolejny wysoki środkowy obrońca w Sułowie

Występujące w A klasie rezerwy IV-ligowego Sokoła Marcinkowice poszukują sparingpartnera na najbliższy weekend (4/5 marca). Szczegóły można omówić pod nr tel. 666 051 879.

 

Juniorzy starsi, grającej w lidze wojewódzkiej Baryczy Sułów, pilnie poszukują sparingpartnera na niedzielę, 5 marca. Dysponują boiskiem sztucznym w Miliczu na godz. 11. Kontakt z trenerem Szymonem Iwanickim pod nr tel. 693 739 682.

 

Rywala na sobotę, 11 marca, szukają także juniorzy starsi zespołu KS Dziadowa Kłoda II. Szczegóły można omówić pod nr tel. 692 812 656.

 

Continue Reading

A klasa

Podwrocławska drużyna z A klasy szuka sparingpartnera

Published

on

szuka sparingpartnera

Skra Wojnowice, drużyna z wrocławskiej A klasy, szuka sparingpartnera na początek marca.

 

Karne wyłoniły drugiego finalistę Pucharu Polski. Zacięty mecz Polonii z Piastem

Skra Wojnowice, drużyna grająca w grupie III wrocławskiej A klasy, szuka rywala do rozegrania sparingu w niedzielę, 5 marca. Godzina 11 lub 12. Boisko w Wojnowicach. Szczegóły można omówić pod nr tel. 793 030 047.

Continue Reading

A klasa

Nowy trener beniaminka wrocławskiej A klasy

Published

on

Dominik Domino został nowym trenerem drużyny seniorów Skry Wojnowice, beniaminka III grupy wrocławskiej A klasy.

 

Grzegorz Dorobek nie jest już trenerem GKS-u Mirków

32-letni Dominik Domino na stanowisku trener Skry zmienił Jacka Podemskiego, który prowadził ekipę z Wojnowic przez trzy lata. Nowy szkoleniowiec jest absolwentem wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. – Od lat spełnia się jako czołowy zawodnik w pierwszej drużynie Czarnych z Jelcza-Laskowic, ma doświadczenie jako trener (UEFA B) w piłce młodzieżowej i seniorskiej, nieustanne rozwija się w tym kierunku. W przeszłości prowadził zespół juniorów Czarnych oraz A-klasowe rezerwy – informuje klubowy profil Skry na Facebooku.

 

Dominik Domino nie jest nową twarzą w Skrze, bowiem od sierpnia 2021 roku prowadził zespół juniorów z Wojnowic. – Jesteśmy przekonani, że już niebawem juniorzy Skry odegrają ważną rolę w A-klasowej drużynie seniorskiej, a my pod wodzą trenera będziemy świętować nie jedno zwycięstwo – informuje klub.

 

Continue Reading

To się czyta