Roszada last minute. Zachód wycofał się z A klasy, Dąb “awansował”

Zachód Sobótka wycofał się z rozgrywek wrocławskiej A klasy. Jego miejsca zajął Dąb Pruszowice.

 

Orkan zrezygnował z barażu, Sparta w A klasie!

Wydawało się, że wejścia Sparty Wszemirów w miejsce Odry Lubiąż do A klasy (link powyżej) zakończy zmiany w niższych ligach w okręgu wrocławskim. Nic z tych rzeczy. Bo tuż przed startem sezonu doszło do kolejnych roszad.

 

Zachód Sobótka w piątek, 13 sierpnia, wycofał się z rozgrywek A klasy. Drużyna z Sobótki spadła z okręgówki, była „najlepszym” spadkowiczem. Do końca w Sobótce liczyli, że w wyniku roszad związanych z wycofaniem Sokoła Wielka Lipa, miejsca które zwolniła Pogoń Oleśnica przypadnie Zachodowi. Jak wiadomo do okręgówki awansowała Odra Lubiąż.

 

Jak się dowiedzieliśmy, działacze Zachodu do końca czekali na rozwój sytuacji. – Mieliśmy zawodników, ale chcieli grać tylko jakbyśmy zostali okręgówce. Mieliśmy też kilkunastu młodych graczy z rocznika 2003 – 2005, ale oni by sobie nie poradzili w A klasie. Stąd decyzja o wycofaniu – mówi nam jeden klubowych z działaczy.

 

Klub nie znika z dolnośląskiej mapy Dolnego Śląska. Wciąż funkcjonowały będą zespoły młodzieżowe – orlika, żaka i młodzika. Ponadto na dziś plan jest taki, żeby na spokojnie zbudować drużynę seniorów, która w przyszłym sezonie zacznie rozgrywki od B klasy.

 

Nieszczęście jednych to szczęście innych. W trybie awaryjnym zaproszenie do A klasy dostał kolejny z wicemistrzów B klasy, czyli Dąb Pruszowice. Zespół z gminy Długołęka z okazji skorzystał i zagra w grupie I A klasy, gdzie dziś również trafiła Sparta Wszemirów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *