4LigaWschód. Falstart Moto-Jelcza, AKS-u i Bielawianki, hat-trick Bielika

IV liga wschód. Lechia Dzierżoniów i Polonia Trzebnica na czele z kompletem zwycięstw. Falstart Moto-Jelcza, Bielawianki i AKS-u.

 

III liga. Ślęza wiceliderem, pierwsza wygrana Karkonoszy. Co zrobił Piast?

Po sobotnich meczach z sześciu drużyn z kompletem zwycięstw zostały dwa. Do tego grona w niedzielę dołączył jeszcze Piast Nowa Ruda, który grał z Piastem Żerniki (o tym meczu poniżej). Tymczasem liderem pozostała Lechia Dzierżoniów, która pewnie wygrała w Oławie z Moto-Jelczem 3:0. Bramki dla trójkolorowych zdobyli Elton – 2 oraz Marcin Orłowski. Na przeciwległym biegunie w tabeli są właśnie oławianie, którzy przegrali trzy spotkania i mają najgorszy bilans bramkowy.

 

Drugą drużyną z kompletem punktów jest Polonia Trzebnica, która grała z WKS-em Wierzbice. Po bezbramkowej I połowie w drugiej gospodarze wrzucili wyższy bieg i strzelili trzy gole. Dwie bramki zdobył Grzegorz Rajter, a jedną dołożył Przemysław Stasiak.

 

Na podium po sobotnich meczach wskoczyła IgnerHome Polonia-Stal, która skromnie, bo 1:0, pokonała Słowianina Wolibórz. Gola na wagę trzech punktów dla świdniczan strzelił Wojciech Szuba.

 

Dwie drużyny z czuba tabeli spotkały się w Wołowie, gdzie MKP grał z Baryczą Sułów. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Goście prowadzili po trafieniu Michała Musioła, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Robert Sobieraj.

 

Podział punktów również w Strzegomiu, gdzie AKS grał z GKS-em Mirków. Gospodarze prowadzili 2:0 po bramkach Szymona Cukra i Rolanda Emeki. Końcówka należała jednak do gości, którzy zdołali doprowadził do wyniku 2:2. Obe bramki strzelił Wojciech Dubas.

 

Jeden punkt w trzech meczach strzegomian to z pewnością niespodzianka, ale to samo trzeba powiedzieć o postawie Bielawianki, która również ma podobny dorobek na swoim koncie. Tym razem bielawianie przegrali u siebie z Orłem Ząbkowice Śląskie 0:2. Bramki zdobyli Łukasz Maciejewski i Dawid Kuriata. Trzeba zaznaczyć, że gospodarze w II połowie przez ponad pół godziny grali w… dziewięciu, a goście w dziesięciu.  

 

Grad bramek padł w Oleśnicy, gdzie beniaminek grał z Sokołem Marcinkowice. Przyjezdni wygrali 6:2 po hat-tricku Krzysztofa Bialika, a po jednej bramce strzelili Jakub Polanowski, Damian Waś i Alan Antas. Dla Pogoni trafiali Kacper Belica oraz Kacper Korcik.

 

Sporo działo się w niedzielę w Nowej Rudzie. Piast Żerniki prowadził od 28 min. po golu Oskara Trzepacza. Wyrównał w 40 min. Mateusz Poświstajło i wiele wskazywało, że mecz zakończy się remisem. Od 89 min. gospodarze grali w osłabieniu, ale w doliczonym czasie gry zadali jeszcze dwa ciosy. W 93 min. ponownie Poświstajło i w 95 debiutujący w zespole Tavares i Piast wygrał 3:1.

 

3. kolejka

  • AKS Strzegom – GKS Mirków 2:2
  • Moto Jelcz Oława – Lechia Dzierżoniów 0:3
  • MKP Wołów – Barycz Sułów 1:1
  • Polonia Trzebnica – WKS Wierzbice 3:0
  • Bielawianka Bielawa – Orzeł Ząbkowice Śląskie 0:2
  • Polonia-Stal Świdnica – Słowianin Wolibórz 1:0
  • Pogoń Oleśnica – Sokół Marcinkowice 2:6
  • Piast Nowa Ruda – Piast Żerniki 3:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *