III liga. Piast przerwała passę swoją i rywala. Ślęza rozbiła rezerwy Zagłębia

6. kolejka III ligi. Piast w końcu wygrał, a przy okazji zakończył dwie serie – swoją i rywala. Ślęza znów wysoko wygrywa, tym razem z rezerwami Zagłębia Lubin. Wpadka rezerw Miedzi. Foto-Higiena powalczyła do końca.

Z ligi włoskiej do Polski. Młody obrońca w Śląsku Wrocław

Piast Żmigród był przed tą kolejką jedyną dolnośląską drużyną bez wygranej na koncie. Bardzo blisko było przed tygodniem, ale żmigrodzianie w końcówce roztrwonili dwubramkowe prowadzenie w meczu z Wartą Gorzów Wielkopolski. Tym razem było inaczej. Po bezbramkowej I połowie spotkania z Gwarkiem Tarnowskie Góry, w której rzutu karnego nie wykorzystał Kacper Głowieńkowski, Piast znów miał dwie bramki przewagi. Najpierw trafił Głowienkowski, a w 78 min. meczu strzałem z rzutu wolnego popisał się Szymon Sołtyński. Tym razem komplet punktów został w Żmigrodzie – gospodarze wygrali po raz pierwszy w sezonie, a goście po raz pierwszy zostali pokonani.

Sporo działo się na Kłokoczycach, gdzie Ślęza gościła rezerwy Zagłębia. Gospodarze prowadzili po bramce Adama Samca, na którego szybko odpowiedział Łukasz Łakomy, a jeszcze przed przerwą gości na prowadzenie wyprowadził Tomasz Pieńko. II połowa, a zwłaszcza jej druga faza, należała jednak do żółto-czerwonych. Najpierw Hubert Muszyński wyrównał, a potem wyprowadził na prowadzenie. W samej końcówce wyniki ustalili Dominik Krukowski i Mikołaj Wawrzyniak, a Ślęza ostatecznie wygrała 5:2.

Jeden punkt, ale jakże cenny, bo zdobyty w dramatycznych okolicznościach, wywalczyła Foto-Higiena. Stal Brzeg prowadziła w Gaci do 78 min. 2:0. Wtedy właśnie pięknego gola strzelił Filip Szczypkowski. W doliczonym czasie gry z rzutu karnego wyrównał Sebastian Jaroszyński.

Beniaminek z Jeleniej Góry grał w Bytomiu z Polonią. Karkonosze postawiły twarde warunki, ale na zdobycz punktową to się nie przełożyło. Gospodarze wygrali 2:1, a honorowe trafienie dla gości z rzutu karnego zanotował Paweł Niemienionek.

O ile Karkonosze nie były faworytem w Bytomiu, to z pewnością rezerwy Miedzi były nim w konfrontacji z Cariną Gubin. Niespodziewanie jednak goście w Legnicy wygrali 3:1. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył Tomasz Mamis.