4LigaZachód. Rollercoaster w Rudnej, pierwsza porażka beniaminka

6. kolejka IV liga zachód. Apis samodzielnym liderem. Pierwsza porażka Granitu i pierwsze zwycięstwo Prochowiczanki. Leśnik zakończył kiepską passę.  

 

Puchar Polski na Dolnym Śląsku. Wyniki meczów 1/16 oraz 1/8 finału

Samodzielnym liderem na zachodzie został Apis Jędrzychowice, który gościł w Świerzawie. Gospodarze prowadzili po golu Bartłomieja Kłosa, ale po godzinie gry zaczęli strzelać przyjezdni. Dwa razy trafił Maciej Gargas, a raz Erwin Bystryk. Bramka w doliczonym czasie gry Michała Bigosa dla Pogoni była już tylko trafieniem na 2:3.

 

Druga w tabeli Mewa Kunice zremisowała ze Spartą Grębocice 1:1. Gole strzelali Marcin Kaczmarek oraz Mariusz Smoliński.

 

Po czterech wygranych z rzędu przegrała Odra Ścinawa. I to przegrała dość boleśnie, bowiem podopieczni Tomasz Wołocha ulegli Górnikowi Złotoryja 0:5. Na listę strzelców wpisali się Jakub Tycel, Dawid Kufel, Krzysztof Kaliciak, Kacper Kaśczyszyn oraz Karol Nowosielski.

 

Tuż za podium plasują się Łużyce Lubań, które tym razem podzieliły się punktami z Jaworzanką. Goście prowadzili już 2:0 po bramkach Dariusza Czai i Emiliana Borka. Do remisu doprowadzili Kamil Sitek oraz Jakub Jakubczyk.

 

Tymczasem beniaminek z Roztoki miał szansę awansu na 2. miejsce w tabeli. Granit jednak jej nie wykorzystał przegrywając z Leśnikiem Osiecznica 2:4. Gospodarze przegrali po raz pierwszy w sezonie, a goście zwyciężyli po raz pierwszy po trzech porażkach, w tym dwóch bardzo dotkliwych. Na listę strzelców wpisali się Jakub Pospiszyl i Oskar Małecki (gol samobójczy) oraz Daniel Ziółkowski – 3 i Oskar Małecki.

 

Po kiepskim początku sezonu pną się w górę tabeli rezerwy Chrobrego. Głogowianie wygrali z Iskra Księginice 6:0. Bramki strzelali Olaf Zygmunt, Miłosz Jandziak, Miłosz Jóźwiak, Adrian Marciniak, Marcel Galas, a Mateusz Łodej trafił do własnej bramki.

 

Sporo działo się w Rudnej, gdzie Sparta grała z Prochowiczanką. Gospodarze najpierw prowadzili 1:0, by później przegrywać 1:3. Sparta wyrównała, ale ostatnie słowo należało do zespołu z Prochowic, który ostateczne wygrał 4:3. Było to pierwsze zwycięstwo gości w sezonie. Bramki dla Sparty strzelali Mateusz Kochman – 2 i Wojciech Konefał, dla gości Tomasz Wojciechowski – 2, Jakub Dziaszyk i Patryk Długosz.

 

Na razie ligową tabelę zamyka Stal Chocianów, która uległa Kaczawie Bieniowice. Bramki strzelali Radosław Czerep oraz Dariusz Komaniecki, Szymon Janeczko, Damian Ponanta i Dawid Urynek.

 

6. kolejka

  • Pogoń Świerzawa – Apis Jędrzychowice 2:3 
  • Sparta Rudna – Prochowiczanka Prochowice 3:4
  • Mewa Kunice – Sparta Grębocice 1:1 
  • Granit Roztoka – Leśnik Osiecznica 2:4
  • Łużyce Lubań – Kuźnia Jawor 2:2
  • Odra Ścinawa – Górnik Złotoryja 0:5
  • Stal Chocianów – Kaczawa Bieniowice 1:4
  • Chrobry II Głogów – Iskra Księginice 6:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *