4LigaWschód. Pogoń postraszyła lidera, mecz kolejki i podium dla Piasta

9. kolejka IV liga wschód. Barycz Sułów i Moto-Jelcz Oława przełamały się po serii kiepskich meczów. Pogoń postraszyła lidera z Dzierżoniowa. Mecz kolejki i podium dla Piasta. 

 

III liga. Ślęza rozbiła Piasta w Żmigrodzie, Zagłębie II zatrzymało lidera

Lider z Dzierżoniowa grał w niedzielę w Oleśnicy. Po pierwszej połowie Pogoń prowadziła 1:0 po golu Rafała Burzyńskiego, a goście dodtkowo nie zdołali strzelić bramki nawet z rzutu karnego. Ostatnie pół godziny spotkania to jednak dominacja lidera, który strzelił 3 gole. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Miazga, Bartosz Rzepski i Elton.

 

Tymczasem druga w tabeli IgnerHome Polonia-Stal Świdnica podejmowała AKS Strzegom. Wynik meczu w 5 min. otworzył Szymon Tragarz, a strzelanie zakończył – w doliczonym czasie gry – Kacper Pasek. Gospodarze wygrali ostatecznie 2:0.

 

Również w niedzielę odbył się mecz kolejki, którego stawką było 3. miejsce w tabeli. Piast Nowa Ruda podejmował MKP Wołów. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Alefe Limy, na którego odpowiedział Robert Sobieraj. Komplet punktów, i miejsce na podium, gospodarzom zapewnił Bartosz Chabrowski.

 

Tuż za podium plasuje się Barycz Sułów, która po dramatycznym meczu wygrała w Marcinkowicach 3:2. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Krzysztof Bialik, dla gości Sebastian Jasiński, Dawid Bąk i – w 93 min.! – Artur Kierat. Dla podopiecznych Dominika Piotrowskiego była to pierwsza wygrana po trzech porażkach z rzędu.

 

Przełamał się również Moto-Jelcz Oława, który po trzech meczach bez wygranej (jeden remis i dwie porażki) zdobył komplet punktów w Bielawie zwyciężając 1:0. Bramkę już w 9 min. spotkania zdobył
Paweł Kohut.

 

Aż siedem goli zobaczyli natomiast kibice w Woliborzu, gdzie w meczu beniaminków Słowianin zrobił WKS Wierzbice 7:0. Na listę strzelców wpisali się: Łukasz Szczepaniak – 2, Łukasz Kamiński – 2, Grzegorz Dereń, Adam Bońkowski i Raul Mathias Botura.

 

Pewne zwycięstwo zanotował również Orzeł Ząbkowice Śląskie, który pokonał Piasta Żerniki 4:0. Bramki strzelali Igor Wargin, Seweryn Raszpla, Łukasz Maciejewski i Dawid Kuriata.

 

Jedyny remis (1:1) w sobotę padł w Trzebnicy, gdzie Polonia grała z GKS-em Mirków.

 

9. kolejka

  • Polonia Trzebnica – GKS Mirków 1:1
  • Bielawianka Bielawa – Moto Jelcz Oława 0:1
  • Polonia-Stal Świdnica – AKS Strzegom 2:0
  • Sokół Marcinkowice – Barycz Sułów 2:3
  • Słowianin Wolibórz – WKS Wierzbice 7:0
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Żerniki 4:0
  • Pogoń Oleśnica – Lechia Dzierżoniów 1:3
  • Piast Nowa Ruda – MKP Wołów 2:1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *