Okręgówka Wrocław. Remontada Czarnych w Kobierzycach, wysoki lot Orła

10. kolejka wrocławskiej okręgówki. Lider nie bez problemów wygrał na boisku outsidera. Wysokie loty Orłów z Wrocławia, a zwłaszcza, Marszowic. Trzy gole w 7 minut doliczonego czasu gry w Kobierzycach.

4LigaWschód. 10 na 10 lidera z Dzierżoniowa, AKS gromi Pogoń

Na zakończenie kolejki ostatni w tabeli Rapid Domaniów podejmował lidera z Solnej. Kto spodziewał się łatwego i przyjemnego meczu dla Galakticos, mocno się zdziwił. Przynajmniej na początku. Podopieczni Roberta Pietrewicza mimo przewagi długo męczyli się z dobrze broniącymi się gospodarzami. W końcu przełamali defensywę Rapidu i w 55 min. Mariusz Paszkowski otworzył wynik meczu. Ostatecznie goście wygrali 4:0, a gole strzelali jeszcze Adrian Jasiński, Rafał Rybiński i ponownie Paszkowski.

Również w niedzielę wicelider Orzeł Pawłowice podejmował przedostatnią drużynę, czyli Zenit Międzybórz. Goście liczyli na przełamanie w lidze, bowiem ostatnie cztery spotkania przegrali. Po meczu we Wrocławiu wciąż jednak będą musieli poczekać na punkty, bowiem gospodarze wygrali 2:1.

Mecz kolejki odbył się tym razem w Kobierzycach i to nie tylko ze względu na fakt, że grały dwie drużyny z czołówki. GKS po 20 minutach prowadził 3:0, po golach Dawida Błachuta, Mateusza Misztala i Adama Szarka, i wydawało się, że gościom będzie trudno choćby o punkt. Gospodarze od 59 min grali w osłabieniu, ale aż do 90 minuty nie miało to większego znaczenia. Właśnie wtedy Radosław Florek strzelił gola dla Czarnych, a 3 minuty później dołożył jeszcze bramkę kontaktową. Goście grali do końca i w 97 min. Patryk Szczebelski doprowadził do wyrównania!

Remis 3:3 padł również we Wrocławiu, gdzie Wratislavia podejmowała Wiwę Goszcz. Goście prowadzili do przerwy 3:1, ale gospodarze w końcówce meczu doprowadzili do wyrównania. Bramki strzelali Maciej Bogacki – 2 i Marcin Kiczyński oraz Jakub Wojciechowski i Maks Obiegło.

Trwa świetna passa Orła Marszowice, który wygrywając w Bielanach Wrocławskich z Polonią 3:2 odniósł piąte zwycięstwo z rzędu. Dla gospodarzy był to szósty mecz ligowy bez wygranej. Goście prowadzili 2:0, ale poloniści zdołali wyrównać. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. Gole dla gospodarzy strzelali Jan Bieniek i gol samobójczy, dla gości – Adrian Okoń, Dawid Pożarycki i Sławomir Dutka.

Ostre strzelanie urządził sobie beniaminek z Kuźniczyska. Błysk rozbił Mechanika Brzezina 6:1, a na listę strzelców wpisali się Szymon Zawada, Michał Zięba, Zbigniew Janik – 2, Wojciech Zalewski oraz Olaf Eliasz. Dla gości trafił Łukasz Bator.

Siedem goli również w Żórawinie, gdzie KS pokonał Orła Prusice 5:2. Hat-tricka dla gospodarzy ustrzelił Maciej Ryng, a po jednym golu dodali Krzysztof Naskręt i Arkadiusz Koterba. Dwie bramki dla Orła zaliczył Michał Piątkowski.

Tymczasem tylko jeden gol zdecydował o losach meczu w Lubiążu, gdzie Odra grała z Polonią Środa Śląska. W 85 min. do siatki gości trafił Karol Wojtyło.