4LigaWschód. 10 na 10 lidera z Dzierżoniowa, AKS gromi Pogoń

10. kolejka IV liga wschód. Łatwa wygrana lidera, ciężko wywalczone punkty przez wicelidera. AKS rozgromił Pogoń. Przełamanie Bielawianki, zadyszka Sokoła.

III liga. Ślęza rozbiła Piasta w Żmigrodzie, Zagłębie II zatrzymało lidera

10 zwycięstw na 10 meczów. Lider z Dzierżoniowa wciąć bez strat choćby punktu w lidze. Tym razem trójkolorowi pokonali Sokoła Marcinkowice 3:0 mając praktycznie cały czas spotkanie pod kontrolą. Bramki dla Lechii zdobyli Mateusz Zatwarnicki, Bartosz Rzepski oraz Marcin Orłowski. Dla gości była to trzecia porażka z rzędu.

Znacznie trudniejszą przeprawę miał wicelider ze Świdnicy, który gościł w Oławie. Moto-Jelcz objął prowadzenie w 14 min. po golu Wojciecha Kaniewskiego. Gospodarze jednak długo się z prowadzenia nie cieszyli, bowiem pięć minut później wyrównał Łukasz Zygadło. IgnerHome Polonia-Stal wyszła na prowadzenie jeszcze przed przerwą, kiedy piłkę do siatki skierował Barros. Po zmianie stron mimo sytuacji pod obiema bramkami wynik spotkania już się nie zmienił.

Z dużej chmury mały deszcz w Trzebnicy, gdzie Polonia zremisowała bezbramkowo z Piastem Nowa Ruda. Gospodarze nie wykorzystali m.in. rzutu karnego.

Kilka miejsc w górę tabeli przesunął się Orzeł Ząbkowice Śląskie, który wygrał w Wierzbicach 2:0. Zawodnicy WKS-u dłużej utrzymywali się przy piłce, ale ich ataki rozbijały się na defensywie gości. Przyjezdni za to zabójczo kontratakowali, a na listę strzelców wpisali się Igor Wargin i Damian Szydziak.

Ostre strzelanie tymczasem oglądali kibice w Strzegomiu,gdzie AKS podejmował Pogoń Oleśnica. Gospodarze po dwóch minutach prowadzili 2:0, ostatecznie rozbili beniaminka 8:1. Po dwa gole strzelili dla gospodarzy Konrad Iwanicki, Adrian Zieliński, Roland Emeka oraz Szymon Cukier.

Ważna wygraną odniosła również Bielawianka, która pokonała w Wołowie MKP 2:0. Goście strzelali w 1. i 91. minucie meczu. Najpierw Bartłomiej Cegiełka, a potem Marcos z rzutu karnego. Goście, którzy od 60 min. grali w osłabieniu, wygrali po raz pierwszy po trzech porażkach.

Podział punktów w Mirkowie w meczu GKS-u z Piastem Żerniki. Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0, wyrównał w ostatnich minutach Łukasz Mróz. W czerwonych kartkach również remis 1:1.

W niedziele Barycz Sułów przegrała ze Słowianinem Wolibórz 0:1. Jedynego gola meczu zdobył Adam Bońkowski.