4LigaZachód. Emocjonujące derby dla Odry, Stal blisko degradacji

28. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga wschód. Chrobry II blisko wygranej w zachodniej grupie IV ligi, Stal Chocianów mocno zagrożona degradacją. Dziewięć goli w derbach Odra – Sparta.   

 

4LigaWschód. Lechia wygrywa grupę, derby dla Moto-Jelcza. Zacięta walka o utrzymanie

Chrobry II podejmował walczącego o utrzymanie Leśnika, który wygrał trzy ostatnie mecze ligowe. Lider z Głogowa nie zostawił jednak gościom złudzeń, kto jest lepszy, i wysoko wygrał 7:1. Po dwa gole dla głogowian strzelili Miłosz Jóźwiak i Eryk Pieczarka, a po jednym Adrian Marciniak, Miłosz Jandziak i Olaf Zygmunt. Dla osieczniczan trafi Rafał Stachowski.

 

Głogowianie są o krok od wygrania ligi, ale wciąż po piętach depcze im Apis Jędrzychowice, który wygrał 2:0 w Chocianowie ze Stalą. Był to 12. mecz bez porażki ( w tym 11. wygrana) podopiecznych Gerarda Jurewicza.

 

Trzecie miejsce na podium obroniła Mewa Kunice, która wygrała w Księginicach z Iskrą 4:3. Gole strzelali Kacper Hilla, Jarosław Gambal i Maciej zasadni oraz Aleksander Rokosz – 2, Graham Metuk i Rafał Szumański.

 

W meczu o czwarte miejsce Łużyce Lubań grały z Granitem Roztoka. Goście prowadzili do 82. minuty 2:1, ale końcówka gospodarzy była piorunujący, którzy ostatecznie wygrali 4:2. Gole strzelali Damian Bojdziński ? 2, Damian Buzała ? 2 oraz Wiktor Strzyżewski i Kamil Mazurkiewicz.

 

Działo się również w derbach Odra Ścinawa ? Sparta Rudna. Gospodarze prowadzili 4:1 i 5:2, ale goście doprowadzili do wyniku 5:4. Na ewentualne wyrównanie zabrakło już jednak czasu. Dla gospodarzy strzelali Damian Cichuta ? 2, Łukasz Winnik ? 2 i Wojciech Konefał.

 

Większych problemów z wygraną na boisku zamykającej tabelę Pogoni Świerzawa nie miała jaworzanka, która wygrała 5:1. Bramki dla goście strzelali Bartosz Karbowiak, Sewerynn Suchecki, Emilian Borek, Dariusz Czaja i Kacper Chudzik.

 

Tymczasem Sparta Grębocice wygrała 2:0 w Złotoryi, czym zapewniła sobie już utrzymanie w lidze. Kto spadnie obok zdegradowanych wcześniej Kaczawy Bieniowice, Iskry Księginice i Pogoni Świerzawa? W beznadziejnej wręcz sytuacji jest Stal Chocianów, którą może uratować tylko fakt, że będzie czterech spadkowiczów (na razie spada pięć drużyn, ale to może jeszcze się zmienić) i uda jej się w dwóch meczach wyprzedzić Leśnika, do którego traci aż 5 punktów.

 

12. obecnie zespół z Osiecznicy też musi liczyć, że nie będzie 10 spadkowiczów z IV ligi (po pięciu z każdej grupy), a co najwyżej dziewięciu. Wtedy mając więcej punktów, niż 12. drużyna na wschodzie (obecnie GKS Mirków ma 2 punkty mniej), można się utrzymać. Przy pięciu spadkowiczach zagrożona jest jeszcze Sparta Rudna, która do pewnego utrzymania potrzebuje 1 punktu.

 

28. kolejka Koleje Dolnośląskie IV liga zachód 

  • Pogoń Świerzawa – Kuźnia Jawor 1:5
  • Chrobry II Głogów – Leśnik Osiecznica 7:1
  • Górnik Złotoryja – Sparta Grębocice 0:2
  • Kaczawa Bieniowice – Prochowiczanka Prochowice 1:1
  • Stal Chocianów – Apis Jędrzychowice 0:2
  • Odra Ścinawa – Sparta Rudna 5:4
  • Iskra Księginice – Mewa Kunice 3:4
  • Łużyce Lubań – Granit Roztoka 4:2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.