Connect with us

Zagłębie

Po fali odejść, Zagłębie Lubin sfinalizowało pierwszy transfer

Published

on

Marko Poletanović piłkarzem Zagłębia Lubin

Marko Poletanović został nowym piłkarzem Zagłębia Lubin został. Środkowy pomocnik związał się z Miedziowymi 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

Z Głogowa do Wrocławia. Michał Rzuchowski zawodnikiem Śląska

Marko Poletanović ma 29 lat. Jego pierwszym klubem była Vojvodina Novi Sad, później grał dla takich klubów jak: KAA Gent, Zulte Waragem, Crvena Zvezda Belgrad czy FK Tosno. Z Rosji trafił Jagiellonii Białystok, a następnie do Rakowa Częstochowa. Wiosnę ostatniego sezonu spędził w Wiśle Kraków. W sumie Serb w naszej lidze rozegrał 88 spotkań, w których strzelił 3 gole i zaliczył 11 asyst.

 

Marko Poletanović ma zastąpić Aleksandara Scekicia, z którym wiązano wielkie nadzieje, a okazał się sporym niewypałem. – Absolutnym priorytetem na pozycji numer 6 był dla nas Marko Poletanović. Udało nam się po trudnych negocjacjach dojść do porozumienia z Wisłą Kraków i cieszę się, że Marko będzie grał w Lubinie – powiedział Piotr Burlikowski, dyrektor Pionu Sportowego.

 

Znam Zagłębie Lubin, bo kilka razy grałem przeciwko w barwach innych drużyn i dużo dobrych rzeczy o klubie usłyszałem. Nie mogę się już doczekać, żeby wyjść na trening z nowymi kolegami. To ważne, że zacznę przygotowania do sezonu już w Lubinie, bo to szansa na szybszą aklimatyzjację i lepsze zgranie z drużyną ? powiedział klubowej stronie sam zawodnik.

 

Po fali odejść z drużyny (z klubem pożegnało się już 10 zawodników), pozyskanie 29-letniego Serba jest pierwszym transferem do klubu.

 

Fot. Zagłębie Lubin

 

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zagłębie

Batman w bramce Zagłębia. Grecki golkiper w Lubinie

Published

on

Sokratis Dioudis

Nowym bramkarzem Zagłębia Lubin został Sokratis Dioudis. W mediach społecznościowych Miedziowych została zaprezentowany jako Batman.

 

Grzybek jak Fiona, czyli nowy obrońca w Zagłębiu Lubin

Sokratis Dioudis wkrótce (3 lutego) skończy 30 lat. Wychowanek Arisu Saloniki w greckiej ekstraklasie zadebiutował w wieku 19 lat. Latem 2014 roku przeniósł się do belgijskiego Club Brugge, skąd najpierw został wypożyczony do Panioniosu Ateny, a następnie wrócił do swojego rodzimego Arisu. Dla tego klubu rozegrał w sumie 80 spotkań, z czego w 34 meczach zachował czyste konto. W sierpniu 2017 roku Sokratis przeniósł się do Panatinaikosu Ateny, dla którego zagrał łącznie 125 meczów (50 czystych kont).

 

Od pierwszego dnia pobytu trenera Fornalika w naszym klubie, trener chciał znacząco zwiększyć rywalizację na pozycji bramkarza, oczekiwał tego i dziś dołącza do nas Sokratis, który tę funkcję będzie spełniał. Liczymy na to, że dzięki jego niebagatelnemu doświadczeniu i klasie bramkarskiej, skorzystają na tym również nasi młodzi bramkarze – powiedział Piotr Burlikowski, dyrektor Pionu Sportowego.

 

Klubowe media społecznościowe – ogłaszając transfer – przedstawiły Greka jako… Batmana. Zobaczcie poniżej.

 

Continue Reading

Testy

Zagłębie sprawdza bezrobotnego hiszpańskiego napastnika

Published

on

Nano Mesa

Hiszpański napastnik Nano Mesa przebywa na testach w Zagłębiu Lubin, które przygotowuje się do rundy wiosennej w tureckim Belek. 28-letni zawodnik ostatnio był bezrobotny, a ostatni mecz ligowy zagrał w kwietniu 2022 roku.

 

101 i koniec. Były kapitan zesłany do rezerw rozstał się ze Śląskiem

Nano Mesa na początku lutego skończy 28 lat. Do tej pory grał w takich klubach jak: SD Eibar, Levante UD, Sporting Gijón, Real Zaragoza czy Cádiz CF. Ostatnie pół roku Hiszpan był bez klubu, a ostatni ligowy mecz rozegrał w kwietniu 2022 roku.

 

Napastnik mierzący 178 centymetrów wzrostu ma w swoim dorobku ponad 160 spotkań na poziomie Segunda División, w których zdobył 27 bramek i zanotował 9 asyst. Ponadto uzbierał 16 występów w La Liga, strzelając jednego gola w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ostatnio jednak za dużo nie strzelał, od połowy 2020 roku zdobył w sumie 3 gole (w 43 meczach).

 

Hiszpan dołączył do Zagłębia, które przebywa na obozie przygotowawczym w Belek. Podczas wygranego 3:0 sparingu z Grafičar Belgrad zaliczył asystę. Zagra również w spotkaniu z Ludogorecem Razgrad. – Po szczegółowej obserwacji przede wszystkim formy fizycznej i zdrowotnej zawodnika, w najbliższych dniach zostanie podjęta decyzja odnośnie jego zakontraktowania – czytamy na stornie Miedziowych.

 

Fot. Zagłębie Lubin

 

Continue Reading

Zagłębie

Grzybek jak Fiona, czyli nowy obrońca w Zagłębiu Lubin

Published

on

Mateusz Grzybek

Mateusz Grzybek został nowy zawodnikiem Zagłębia Lubin. 26-letni prawy obrońca podpisał z Miedziowymi umowę do 30 czerwca 2026 roku. Niewiele mniej niż o samym transferze mówi się jednak o prezentacji gracza w stylu „Shreka” w mediach społecznościowych.

 

„Zostaliśmy przy stole wigilijnym”. Miedź rozbita w sparingu, Śląsk też przegrywa

Mateusz Grzybek jest wychowankiem klubu Chrzciciel Tychy, z którego przeniósł się do GKS-u Tychy. W barwach I-ligowca 26-latek rozegrał łącznie 144 spotkania, by latem 2019 roku przenieść się do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Podczas trzyletniego pobytu w klubie z Niecieczy, Grzybek zanotował 88 meczów, strzelił 8 goli i 10-krotnie asystował. Przed startem bieżącego sezonu trafił do Radomiaka Radom, dla którego jesienią rozegrał 16 meczów, strzelając 2 gole i dodając jedną asystę.

 

Cieszę się, że dołączyłem do zespołu i już jestem po pierwszej jednostce treningowej z chłopakami. Przyszedłem w określonym celu. Mam nadzieję, że nikogo nie zawiodę i swoją grą będę dawał dużo radości zarówno kibicom, jak i drużynie. Musimy dobrze przepracować okres przygotowawczy i rozpoczniemy walkę już od pierwszego meczu – powiedział klubowej stronie nowy nabytek Miedziowych.

 

Samo pozyskanie Grzybka to jedno, dużo mówi się również o „prezentacji” w mediach społecznościowych w stylu „Shreka”, gdzie nowy obrońca Miedziowych robi za… Fionę.

https://twitter.com/ZaglebieLubin/status/1612405251075620864?s=20&t=P3tnSXws0kNSJMykHyrT9A

 

Fot. Zagłębie Lubin

 

Continue Reading

Zagłębie

Dwóch zawodników Zagłębia Lubin przedłużyło kontrakty

Published

on

Zagłębie Lubin

Dwóch zawodników – Rafał Adamski i Saša Živec – przedłużyli swoje kontrakty z Zagłębiem Lubin.

 

Grecki obrońca nowym zawodnikiem Miedzi Legnica

Rafał Adamski, 21-letni napastnik, podpisał nową umowę z Zagłębiem obowiązującą do 30 czerwca 2025 roku. Przypomnijmy, że trafił on do Lubina, najpierw do rezerw, na początku 2021 roku z Miedzi Legnica. W miedziowych barwach w ekstraklasie zadebiutował w maju 2022 roku w meczu przeciwko Radomiakowi Radom.

 

W ubiegłym sezonie Adamski w rezerwach Zagłębia, z którymi awansował do II ligi, strzelił 15 bramek oraz zanotował 2 asysty. Jesienią jest już zawodnikiem pierwszej drużyny lubińskiego klubu, dla której 15 spotkaniach zdobył 2 gole.

 

Kolejny nasz zawodnik młodego pokolenia z Akademii, który dołączył do pierwszego zespołu na dobre przed sezonem. Bardzo się cieszymy, że doszliśmy do porozumienia i możemy podpisać z Rafałem długoterminowy kontrakt. Absolutnie wpisuje się w budowę KGHM Zagłębia i budowę drużyny i Klubu opartą na wychowankach i zawodnikach stąd, także bardzo się cieszymy i życzymy Rafałowi dużo bramek, dużo spotkań i sukcesów w naszych barwach – powiedział klubowej stronie Piotr Burlikowski, dyrektor pionu sportowego.

 

Umowę z Zagłębiem, tyle że do końca bieżącego sezonu, przedłużył również słoweński skrzydłowy Saša Živec. Jego pierwsza przygoda z lubińskim klubem była znacznie bardziej udana, w obecnych rozgrywkach długo zmagał się z kontuzją. Gry wrócił pod koniec rundy jesiennej, zdążył wystąpić w trzech spotkaniach drużyny rezerw oraz w jednym meczu pierwszego zespołu przeciwko Rakowowi Częstochowa.

 

Podpisał kontrakt z opcją przedłużenia. Jeśli oczywiście wszystko na boisku będzie dobrze przebiegało, będzie zdrowy i wypełni umówiony limit. Jest to formuła kontraktu pół roku z opcją przedłużenia na kolejny rok. Jesteśmy zadowoleni i wierzymy w to, że wróci do dobrej dyspozycji sprzed kontuzji – dodał Burlikowski.

 

Fot. Zagłębie Lubin

 

Continue Reading

Zagłębie

Bez niespodzianki. Waldemar Fornalik nowym trenerem Zagłębia Lubin

Published

on

Zagłębie Lubin Waldemar Fornalik

Zagłębie Lubin ogłosiło nazwisko nowego trenera. Niespodzianki nie było – Miedziowych poprowadzi Waldemar Fornalik. Były selekcjoner reprezentacji podpisał umowę do 30 czerwca 2024 roku.

 

Waldemar Fornalik nowym trenerem Zagłębia Lubin

Niepokonani na Dolnym Śląsku. Na koniec rundy zostało 16 zespołów [JESIEŃ 2022]

Po zwolnieniu Piotra Stokowca, to właśnie Waldemar Fornalik – który niedawno rozstał się z Piastem Gliwice – był głównym kandydatem na nowego trenera Zagłębia. Co prawda w przestrzeni medialnej pojawiły się również nazwiska innych szkoleniowców, ale ostatecznie niespodzianki nie było. We wtorek, 29 listopada, klub z Lubina oficjalnie poinformował, że Fornalik obejmuje Miedziowych.

 

Urodzony w 1963 roku w Myślenicach Fornalik całą piłkarską karierę spędził w Ruchu Chorzów, dla którego rozegrał ponad 200 spotkań. Dwukrotnie prowadził również Niebieskich jako trener. Z chorzowskim klubem zdobywał medale mistrzostw Polski, ale największy sukces świętował jednak w Gliwicach, gdzie poprowadził Piasta po mistrzostwo kraju w sezonie 2018/2019. 10 lipca 2012 roku Waldemar Fornalik został selekcjonerem reprezentacji Polski. Kadrę prowadził tylko przez 15 miesięcy, w sumie w 18 meczach.

 

Rozmawialiśmy z kilkoma kandydatami, chcąc poznać ich koncepcje na zespół, na jego rozwój, styl gry czy kwestie wprowadzania młodzieży. Wszyscy byliśmy zgodni co do jednego – Zagłębie stać na zdecydowanie więcej. Jestem bardzo zbudowany poziomem wszystkich spotkań. Naszym numerem jeden na liście od początku był trener Waldemar Fornalik. Doskonale znamy jego atuty. Ma znakomity warsztat szkoleniowy, ogromne doświadczenie i autorytet. Wraz z nowym szkoleniowcem do klubu dołączą również jego stali współpracownicy, którzy wzmocnią nasz sztab – powiedział klubowej stronie Zagłębia prezes Michał Kielan.

 

Kontrakt nowego trenera Miedziowych obowiązuje do zakończenia sezonu 2023/2024.

 

fot. Zagłębie Lubin

Continue Reading

Śląsk

Derby Śląsk – Zagłębie w pierwszej kolejce na wiosnę. Jest konkretna data

Published

on

derby Śląsk Zagłębie

Poznaliśmy dokładny terminarz 18. kolejki ekstraklasy, czyli pierwszej kolejki „wiosennej”. Wiadomo już, kiedy odbędą się derby Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin.

 

Puchar Polski. Matthew Cash wylosował Śląskowi rywala

Piłkarze piłkarskiej ekstraklasy na ligowe boiska wrócą w ostatni weekend stycznia 2023 roku. Wtedy też odbędzie się 18. kolejka. Pierwszym meczem będzie spotkanie w Legnicy, w którym Miedź zmierzy się z Radomiakiem.

W tej kolejce odbędą się również mecz Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin. Derby Dolnego Śląska zaplanowano na sobotę, 28 stycznia, o godz. 20 na Tarczyński Arenie.

 

Terminarz 18. kolejki ekstraklasy

Piątek, 27 stycznia:

  • 18.00 Miedź Legnica – Radomiak Radom
  • 20.30 Stal Mielec – Lech Poznań

 

Sobota, 28 stycznia:

  • 15.00 Warta Poznań – Raków Częstochowa
  • 17.30 Widzew Łódź – Pogoń Szczecin
  • 20.00 Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

 

Niedziela, 29 stycznia:

  • 12.30 Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
  • 15.00 Legia Warszawa – Korona Kielce
  • 17.30 Lechia Gdańsk – Wisła Płock

 

Poniedziałek, 30 stycznia:

  • 19.00 Cracovia – Górnik Zabrze
Continue Reading

To się czyta