Connect with us

A klasa

A klasa Wrocław. Drużyna szuka rywala na najbliższy weekend

Published

on

rywal poszukiwany

Esthetic Ludów Śląski, zespół z wrocławskiej A klasy, szuka sparingpartnera na najbliższy weekend.

 

A klasa Wrocław w sezonie 2022/23 [PODZIAŁ NA GRUPY, MAPA]

Esthetic Ludów Śląski, zespół z grupy IV wrocławskiej A klasy, szuka sparingpartnera na najbliższy weekend 30-31 lipca. Szczegóły spotkania do ustalenia pod numerem tel. 605 822 994.

 

Komentarze

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

A klasa

Iskra zapłonie na nowo? Nowy trener i zmiany kadrowe

Published

on

Nowym trenerem A-klasowej Iskry Jaszkowa Dolna został Dawid Raczyński. W ekipie spadkowicza zachodzą również spore zmiany kadrowe.

 

Z III do IV ligi. Mody napastnik ponownie w Iskrze Księginice

Dawid Raczyński zmienił na stanowisku trenera Iskry Kamila Matusika, który przestał pełnić funkcję szkoleniowca pierwszej drużyny wraz z końcem roku. – Od 2020 roku Dawid Raczyński prowadzi drużyny młodzieżowe w naszym klubie. Nowemu trenerowi życzymy powodzenia w prowadzeniu pierwszego zespołu Iskry – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku.

W przerwie zimowej spore zmiany zachodzą również w kadrze. Jak dotąd, do zespołu doszło sześciu nowych graczy, zarówno bardzo młodych, jak i doświadczonych.

 

Jakub Gargała ma 16 lat i został wypożyczony z Polonii Bystrzyca Kłodzka. Z kolei 17-letni Jakub Piróg przeszedł z Nysy Kłodzko. Podobnie jak kolejni dwaj gracze – Mateusz Per, dwudziestoletni ofensywny zawodnik, oraz 17-letni Tomasz Wieczniak, którzy ostatnio reprezentowali barwy Nysy Kłodzko, a do Iskry przenieśli się jako wolni zawodnicy po 12-miesięcznej karencji.

Natomiast doświadczeni Mateusz Juszczyk i Bartłomiej Kowalczyk przenieśli się do Jaszkowej z LKS-u Bierkowice.

Po rundzie jesiennej Iska zajmuje 3. miejsce w tabeli grupy III wałbrzyskiej A klasy.

Continue Reading

A klasa

Beniaminek A klasy wzmacnia się przed wiosną

Published

on

Cztery transfery potwierdził do tej pory Bór Oborniki Śląskie, beniaminek wrocławskiej A klasy. To jednak nie koniec wzmocnień przed rundą wiosenną.

 

Z Mediolanu do Wrocławia. Tommaso Guercio zawodnikiem Śląska

Bór Oborniki Śląskie występuje w grupie II wrocławskiej A klasy. Po rundzie jesiennej zajmuje 8. miejsce w ligowej tabeli. – W naszej drużynie seniorskiej na wiosnę będziemy mogli zobaczyć kilka nowych twarzy. Docelowo sztab trenerski wraz z zarządem klubu planują aż 9 transferów przychodzących w zimowym okienku transferowym – informuje Bór.

Na razie poznaliśmy nazwiska czterech nowych graczy. Filip Dymitruk ma 21 lat, jego nominalna pozycja to napastnik. Ostatnim klubem, w którym występował, był MKP Wołów, ma za sobą występy również Akademii Zagłębia Lubin.

 

Marcin Kotelnicki ma 20 lat, jest środkowym pomocnikiem. Do Boru trafił na zasadzie transferu czasowego z Hutnika Pieńsk z jeleniogórskiej okręgówki. – Jestem pewny, że swoją charakterną grą da wiele pozytywnych impulsów całemu zespołowi. Dodatkowo Marcin będzie silną postacią w fazie budowania gry, gdzie nie boi się wziąć ciężaru gry na swoje barki pod presją przeciwnika – podsumował trener Piotr Stadnik.

Bramkarz Mariusz Wójcik ma 32 lata. Jest wychowankiem Konfeksu Legnica, z którym jako podstawowy zawodnik awansował na poziom IV ligi. Ma za sobą również występy w III lidze holenderskiej, gdzie został wybrany najlepszym zawodnikiem ligi. Występował również w Orkanie Szczedrzykowice oraz Górniku Złotoryja.

 

31-letni Jacek Mikuśkiewicz jest nominalnym obrońcą, który został wypożyczony UKS-u Borzęcin. W przeszłości grał m.in w Gwardii Warszawa, GLKS Nadarzyn oraz innych drużynach z województwa mazowieckiego. – Nie ukrywam, że jednym z priorytetów przed rundą wiosenną było wzmocnienie naszego bloku defensywnego. Ilość bramek, którą straciliśmy na jesień jest zbyt duża i doświadczenie w tej formacji jest nam potrzebne. Jacek to osoba, która idealnie pasuje do naszego zespołu nie tylko pod kątem sportowym, ale też mentalnym – wytłumaczył Piotr Stadnik.

 

Fot. Bór Oborniki Śląskie

 

Continue Reading

A klasa

Włamanie do domku klubowego. Zespół z A klasy okradziony!

Published

on

Rodło Granowice

Rodło Granowice, zespół z legnickiej A klasy, został okradziony podczas włamania do domku klubowego. Dodatkowo zniszczono niedawno zamontowane drzwi i okno.

 

Doświadczony napastnik w Sułowie. “Najbardziej utytułowany zawodnik w historii”

Rodło Granowice występuje w grupie III legnickiej A klasy. Od jakiegoś czasu klub remontuje swoją siedzibę. Niestety, w środę (31 stycznia) w nocy doszło do włamania do domku klubowego.

Dzisiejszej nocy miało miejsce włamanie do naszego budynku klubowego, który jest w trakcie remontu. Złodzieje uszkodzili całkowicie dwie pary drzwi wejściowych i okno (zamontowanych zaledwie 2 tygodnie temu). Skradziono sprzęt i materiały budowlane. Sprawa została zgłoszona na policję – informuje klub na swoim profilu na Facebooku.

 

Klubowi działacze proszą o wszelkie informacje, które pozwolą namierzyć złodzieja lub złodziei. – Kiedy po wielu latach starań udało się spełnić nasze marzenie i rozpoczął się gruntowny remont – w jednej chwili ludzka podłość i głupota zniszczyła naszą radość. Każdego, kto coś widział lub posiada jakiekolwiek informacje prosimy o kontakt pod numerem 794 669 285 lub z policją – dodają przedstawiciele Rodła.

 

Fot. Rodło Granowice

 

Continue Reading

A klasa

LZS zamyka ligową tabele, ale się nie poddaje. Nowy trener w A klasie

Published

on

Nowym trenerem LZS-u Lipa, zespołu z grupy III legnickiej A klasy, został Grzegorz Siemaszko.

 

Nowy trener powalczy ze Ślężą o utrzymanie

LZS Lipa po rundzie jesiennej zamyka tabelę grupy III legnickiej A klasy. Nowym trenerem zespołu został Grzegorz Siemaszko. Z nowym szkoleniowcem ekipa z Lipy będzie jeszcze chciała włączyć się do walki o utrzymanie.

Grzegorz Siemaszko w naszym zespole pierwsze kroki stawiał ponad 20 lat temu! Od lat wierny naszym barwom, nieustępliwy, charakterny, wielu mówi, że odpuszcza dopiero w drodze na SOR – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Wcześniej Siemaszko zajmował się szkoleniem dzieci i młodzieży. – Żarty się skończyły. Teraz swoje cechy wolicjonalne będzie starał się zaszczepić u młodszych kolegów z szatni. Zadanie niełatwe, ale kto jak nie on jemu podoła!? – informuje LZS.

 

Continue Reading

A klasa

Nowy trener powalczy ze Ślężą o utrzymanie

Published

on

Ślęży Ciepłowody

Nowym trenerem Ślęży Ciepłowody, drużyny z wałbrzyskiej A klasy, został Radosław Korchan.

 

Żelazna defensywa i groźna kontra. W meczu z Salzburgiem Śląsk potwierdził swoje atuty

Radosław Korchan posiada licencję UEFA B i jest absolwentem AWF we Wrocławiu. Przez 26 lat związany był ze Spartą Ziębice, gdzie zaczynał jako 12 latek. Występował na pozycji środkowego obrońca i pomocnika na boiskach od IV ligi do A klasy.

W ostatnich latach w klubie tym pełnił funkcje prezesa oraz trenera drużyn młodzieżowych i seniorów. Z tymi ostatnimi wywalczył awans do klasy okręgowej w sezonie 2022/23. Nowemu trenerowi życzymy samych sukcesów w nowym klubie – poinformowała Ślęża na swojej stronie.

 

Przed nowym szkoleniowcem trudne wyzwanie, bowiem zespół z Ciepłowodów po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce w tabeli i czeka go walka o utrzymanie w lidze.

 

Fot. własne/Ślęża Ciepłowody

 

Continue Reading

A klasa

Nowy trener lidera wrocławskiej A klasy

Published

on

Sebastian Zagórski

Sebastian Zagórski, wieloletni zawodnik Piasta Żmigród, został trenerem zespołu rezerw żmigrodzkiego klubu – lidera II grupy wrocławskiej A klasy.

 

Sędziowski wałek w meczu Hajduk – Śląsk. Aż Jacek Magiera wbiegł na murawę

Rezerwy Piasta Żmigród po rundzie jesiennej są liderem II grupy wrocławskiej A klasy. Po odejściu Mariusza Niedbały władze klubu musiały znaleźć nowego szkoleniowca drużyny.

– Wybór padł właśnie na Sebastiana Zagórskiego. Popularny „Monkey” to osoba, której nie trzeba przedstawiać naszym kibicom. Przez wiele sezonów stanowił on filar naszej drużyny na boiskach klasy okręgowej, IV oraz III ligi. Oprócz tego występował również w Orle Prusice, Baryczy Sułów oraz Rawii Rawicz – informuje klub ze Żmigrodu.

 

Od początku reaktywacji rezerw Piasta, Sebastian Zagórski był zawodnikiem zespołu, a także jednym z głównych „reżyserów” awansu do A klasy. – W międzyczasie uzyskał również licencję UEFA C i został trenerem naszej akademii. Teraz przyszedł czas na pierwsze wyzwanie w piłce seniorskiej – czytamy na stronie klubu.

 

Fot. Piast Żmigród

 

Continue Reading

To się czyta