UEFA Region’s Cup. Mistrzowska forma – komplet zwycięstw bez straconego gola

Na zakończenie turnieju finałowego mistrzostwo Polski UEFA Region?s Cup Dolny Śląsk wygrał z gospodarzami – Wielkopolskim ZPN-em 1:0.  

 

UEFA Region?s Cup. Dolny Śląsk wygrał 3:0 i został mistrzem Polski

W niedzielę, 31 lipca, zakończył turniej finałowy mistrzostw Polski UEFA Region’s Cup. Reprezentacja Dolnego Śląska już w sobotę zapewniła sobie tytuł mistrzowski. W ostatnim meczu rozegranym we Wrześni nasza drużyna potwierdziła mistrzowską formę pokonując gospodarzy z Wielkopolskiego ZPN-u 1:0.

 

Jedyna bramka meczu padła  w 63 min. meczu. Bramkarz Bartłomiej Kot, który zagrał pierwszy mecz na turnieju, zagrał daleką piłkę na lewe skrzydło do Tomasza Wojciechowskiego, a ten obsłużył idealnym podaniem Mateusza Poświstajłę, który – mimo obecności obrońców – ustalił wynik spotkania. Co ciekawe, obaj zawodnicy w pierwszych dwóch meczach wychodzili w pierwszym składzie, a dziś pojawili się na murawie w II połowie.

 

Dolnym Śląsk został mistrzem Polski nie tylko z kompletem punktów, ale także bez straconego gola. Nasi zwodnicy zaaplikowali rywalom 6 goli.        

 

Terminarz mistrzostw 

Piątek 

  • Wielkopolski ZPN – Łódzki ZPN 3:3, karne 4:2
  • Lubelski ZPN – Dolnośląski ZPN 0:2

Sobota 

  • Dolnośląski ZPN – Łódzki ZPN 3:0
  • Wielkopolski ZPN – Lubelski 1:2

Niedziela

  • Lubelski ZPN – Łódzki ZPN
  • Dolnośląski ZPN – Wielkopolski ZPN 1:0

 

Zdobywając mistrzostwo Polski Dolny Śląsk zagra w eliminacjach do turnieju finałowego UEFA Region’s CUP 2023. Na turnieju na Łotwie, zagramy z przedstawicielami Łotwy, Słowacji oraz Mołdawii.

 

Przypomnijmy, że Dolny Śląsk jest wciąż aktualnym mistrzem Europy. Tytuł wywalczyliśmy w 2019 roku w Niemczach, a finały mistrzostw Europy w 2021 roku nie odbyły się z powodu pandemii Covid-19.  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.