Connect with us

Okręgówka

Zenit liderem, GKS ponownie zdeklasowany. Kiepski start MKP i Piasta

Published

on

Po dwóch kolejkach wrocławskiej okręgówki tylko dwie drużyny zostały z kompletem zwycięstw. Kolejnego pogromu, tym razem 0:16, doznała drużyna z Kobierzyc. Trudny początek dwóch spadkowiczów.

 

4LigaWschód. Derby dla Piastów, hat-trick Bialika w 18 minut

Nowym liderem, po drugiej kolejce, został Zenit Międzybórz, który rozbił GKS Kobierzyce 16:0. Goście, po porażce przed tygodniem z Mirkowem 0:14, teraz doznali kolejnej deklasacji. Bramki dla gospodarzy strzelali: Bartłomiej Kawka i Szymon Rusiecki – 3, Damian Czech, Piotr Kotwa i Oleksandr Shutiak – 2 oraz Jakub Zmyślony, Filip Szczypkowski, Kamil Kiecka i Rafał Smyrski.

 

Drugą drużyną z kompletem punktów jest Polonia Bielany Wrocławskie, która podejmowała beniaminka z Brzeźna. Bresna postawiła trudne warunki, ale po wyrównanej I połowie (3:2), po przerwie gospodarze postawili kropkę nad „i”, a właściwie dwie, i wygrali 5:2. Bramki strzelali Artem Chernoswets, Adam Pucek, Radosław Karasek oraz Mateusz Królik, dla gości Dawid Molski i Karol Bąk.

 

Dwóch spadkowiczów z IV ligi spotkało się w Oleśnicy, gdzie Pogoń gościła GKS Mirków. Mecz miał kilka zwrotów akcji, ale ostatecznie zakończył się remisem 3:3. Goście wyrównali w 94. min. spotkania. Bramki strzelali Natan Świerczyński, Jakub Perlik i Rafał Burzyński oraz Mateusz Janas, Łukasz Deneka i Filip Skórnica.

 

Emocji w zremisowanych meczach nie brakowało również na innych boiskach. Orzeł Pawłowice Wrocław podejmował WKS Wierzbice. Prowadzenie w tym meczu zmieniało się trzy razy, ostatecznie padł rezultat 3:3. Na listę strzelców wpisali się Szymon Pawlak, Roman Kozlynets i Chrystian Edelbauer oraz Przemysław Cichocki i dwukrotnie Dominik Kuboń.

 

Remisem 2:2 natomiast zakończyło się spotkanie Orła Marszowice z Pogonią Syców. Gospodarze długo prowadzili po trafieniu z rzutu karnego przez Radosława Florka w 25. min. W 74. min. – również z karnego – wyrównał Piotr Górny, a kilka minut później beniaminek wyszedł na prowadzenie za sprawą Radosława Gałki. W końcówce mieliśmy dwie nawałnice – na niebie oraz na murawie, gdy gospodarze szturmowali bramkę Pogoni dążąc do wyrównania. Opłaciło się, bowiem w 94. min. wyrównał Dawid Pożarycki.

 

O ile trzech spadkowiczów z IV ligi znajduje się po dwóch kolejkach w górnej połowie tabeli, to pozostałych – MKP Wołów i Piast Żerniki Wrocław – dwóch zdecydowanie kiepsko weszło w sezon. Obie drużyny nie zdobyły jeszcze punktu. MKP gościł we Wrocławiu i nie minęło pół godziny i przegrywał z Wratislavią 0:2 po golach Roberta Pikulickiego i Sławomira Domańskiego. Po zmianie stron wołowianie wyrównali za sprawą dwóch trafień Michała Warpasa. Końcówka należała jednak do wrocławian, którym komplet punktów zapewnił Maciej Bogacki.

 

Tymczasem Piast podejmował beniaminka ze Strzelina. Goście prowadzili po I połowie 1:0. Na początku II połowy dwa gole strzelił Jakub Kosyl i wydawało się, że punkty zostaną we Wrocławiu. Strzelinianka zagrała jednak ambitnie i ostatecznie pokonała Piasta 3:2.

 

Zaplanowany na niedzielę mecz Błysk Kuźniczysko – Pogoń Miękinia został odwołany. Więcej na ten temat TUTAJ: Mecz Błysk – Pogoń odwołany. Ciemne chmury nad klubem z Miękini

 

2. kolejka

  • Pogoń Oleśnica – GKS Mirków 3:3
  • Zenit Międzybórz – GKS Kobierzyce 16:0
  • Wratislavia Wrocław – MKP Wołów 3:2
  • Polonia Bielany Wrocławskie – LZS Brzeźno 5:2
  • Piast Żerniki – Strzelinianka Strzelin 0:1
  • Orzeł Pawłowice – WKS Wierzbice 3:3
  • Orzeł Marszowice – Pogoń Syców 2:2
  • Błysk Kuźniczysko – Pogoń Miękinia – niedziela

IV liga

Kadrowej rewolucji w Wierzbicach ciąg dalszy. Rośnie nowy faworyt?

Published

on

Pięciu kolejnych zawodników wzmocniło WKS Wierzbice, drużynę z wrocławskiej okręgówki. To doświadczeni gracze z III i IV ligi.

 

Finał, półfinały i zaległe mecze. W niższych ligach startuje runda wiosenna

Niedawno pisaliśmy o trzech pierwszych transferach WKS-u Wierzbice, który zajmuje po rundzie jesiennej 3. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki. Minęło kilka dni, a do zespołu – również nowego – trenera Jacka Fojny dołączyło kolejnych 5 zawodników. Ponownie to grupa doświadczonych graczy, którzy mają na koncie wiele spotkań na boiskach III i IV ligi.

 

Aż trzech zawodników przeniosło się do Wierzbic z IV-ligowej Polonii-Stali Świdnica. Są to: Sławomir Orzech, Adam Niedzwiedzki i Damian Chajewski. Z ekipy lidera IV ligi Słowianina Wolibórz do WKS-u przeszedł natomiast Mateusz Krzymiński.

Z III-ligowego LZS-u Starowice pozyskano napastnika Eltona Santosa, który kilka sezonów spędził również w Lechii Dzierżoniów.

 

Do kadry WKS-u doszło już w przerwie zimowej ośmiu, doświadczonych graczy. Nieykluczone jednak, że to nie koniec szaleństw na rynku transferowym. To powoduje, że niemal z automatu wierzbiczanie stają się jednym z głównych faworytów do awansu do IV ligi. Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej WKS zajmuje 3. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki. Do lidera, Błyskawicy Gać, traci 5 punktów.’

Przypomnijmy, że do IV ligi bezpośrednio awansuje mistrz okręgówki, a druga drużyna w tabeli na koniec sezonu zagra baraż z zespołem z IV ligi.

 

Fot. WKS Wierzbice

 

Continue Reading

IV liga

Z lidera okręgówki do lidera IV ligi. Plus powrót z wypożyczenia

Published

on

Oleh Spirov został nowym zawodnikiem Słowianina Wolibórz. Do zespołu lidera IV ligi wrócił z wypożyczenia Tytus Data.

 

UEFA Region’s Cup. Sztab dolnośląskiej kadry sprawdzi 38 zawodników

Oleh Spirov ma 31 lat, jest środkowym pomocnikiem. Do ekipy lidera IV ligi trafił z zespołu… lidera wrocławskiej okręgówki, czyli Błyskawicy Gać. – Oleh to wychowanek akademii Szachtara Donieck, a jako senior występował w Metalurgu Zaporoże i Krystalu Chersoń. Po przyjeździe do Polski był zawodnikiem WKS-u Wierzbice, Sokoła Marcinkowic, a ostatnie pół roku spędził w Gaci. Pomocnik słynie ze świetnie ułożonej lewej nogi i na pewno dołoży kilka opcji rozegrania w drużynie trenera Siemińskiego – informuje Słowianin na swoim profilu na Facebooku.

 

W rundzie wiosennej w kadrze zespołu z Woliborza znajdzie się również Tytus Data. Wrócił on po półrocznym wypożyczeniu do Nysy Kłodzko. – Młody obrońca trafił do kłodzkiego zespołu z końcem sierpnia. Teraz wraca, aby po kroku w tył, zrobić dwa kolejne naprzód – informuje Słowianin.

 

Fot. Słowianin Wolibórz

 

Continue Reading

Okręgówka

Bramkarz, obrońca i napastnik. WKS wzmacnia się przed rundą wiosenną

Published

on

WKS Wierzbice najpierw zmienił trenera, a teraz wzmacnia kadrę zespołu, który w rundzie wiosennej ma powalczyć o awans do IV ligi.

 

Bracia znów razem. Trener i najlepszy strzelec w historii

Od tygodnia trenerem WKS-u Wierzbice jest Jacek Fojna, który zmienił Grzegorza Podstawka, a teraz klub z wrocławskiej okręgówki poinformował o pierwszych wzmocnieniach. Potwierdziły się spekulacje, że wraz z trenerem z Nowej Rudy przeniosą się dwaj zawodnicy – Damian Jaroszewski i Patryk Chrapek.

Damian Jaroszewski to doświadczony, 41-letni bramkarz, który ma za sobą występy m.in. w Śląsku Wrocław, choć przez większość kariery związany był z Górnikiem Wałbrzych. W ostatnich latach, oprócz Piasta, reprezentował barwy Orła Lubawka, Błyskawicy Gać czy AKS-u Strzegom.

 

31-letni obrońca Patryk Chrapek ostatnie 1,5 sezonu, podobnie jak Jaroszewski, spędził w Nowej Rudzie. Wcześniej przez kilka sezonów był podporą Lechii Dzierżoniów, a w swoim CV ma również takie kluby jak AKS Strzegom, Zjednoczeni Żarów, Bielawianka Bielawa czy Polonia-Stal Świdnica.

 

Siłę ognia wierzbiczan wzmocnił natomiast Brazylijczyk Alefe Lima. 29-latek przez ostatnie lata związany był z III-ligową Ślęzą Wrocław, z której był wypożyczany był m.in. do Słowianina Wolibórz, Piasta Nowa Ruda, GKS-u Mirków, a wcześniej grał również w Polonii-Stali Świdnica.

 

Fot. WKS Wierzbice

 

Continue Reading

Okręgówka

Ofensywny zawodnik wraca do lidera IV ligi

Published

on

Szymon Tragarz wrócił do Słowianina Wolibórz z Piasta Nowa Ruda, do którego był wypożyczony w rundzie jesiennej.

 

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Milo nam poinformować, że po półrocznym wypożyczeniu do KS Piast Nowa Ruda do zespołu wrócił Szymon Tragarz! Skrzydłowy jesienią zagrał w dwunastu spotkaniach, w których zdobył dwa gole i zaliczył siedem asyst. Teraz wraca, aby załatwić sprawy, które pokrzyżowała fatalna kontuzja – poinformował Słowianin na swoim profilu na Facebooku.

 

25-letni zawodnik, który może grać zarówno w ataku, jak i na skrzydle, pierwsze kroki stawiał w Gryfie Świdnica, po którym kilka lat spędził w młodzieżowych drużynach Zagłębia Lubin oraz w rezerwach Miedziowych. W kolejnych sezonach występował na boiskach takich klubów jak Polonia-Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych czy Ślęza Wrocław.

 

Przed poprzednim sezonem Szymon Tragarz trafił do Słowianina Wolibórz, jednak podczas turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Region’s Cup w Rydze doznał poważnej kontuzji. Po dojściu do zdrowia został wypożyczony do Piasta Nowa Ruda, by wrócić do optymalnej formy.

 

 

Continue Reading

Okręgówka

Bez niespodzianki. Jacek Fojna trenerem WKS-u

Published

on

Niespodzianki nie było. Jacek Fojna został nowym trenerem WKS-u Wierzbice, zespołu z wrocławskiej okręgówki.

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Na początku tygodniu z funkcją trenera WKS-u Wierzbice, trzeciej drużyny po rundzie jesiennej wrocławskiej okręgówki, pożegnał się Grzegorz Podstawek. – Wspólnie z prezesem zdecydowaliśmy o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Dziękuję za te ostatnie półtora roku spędzone w klubie – powiedział Grzegorz Podstawek.

 

Klub z Wierzbic długo nie informował o jego następcy, choć było wiadomo, że drużynę przejął Jacek Fojna. Oficjalnie zostało to potwierdzone w sobotni (17 lutego) wieczór. – Mamy zaszczyt ogłosić, że naszym nowym trenerem został Jacek Fojna. Trener z ogromnym doświadczeniem i pasją do piłki nożnej. Jesteśmy pewni, że poprowadzi naszych zawodników do wielu sukcesów. Witaj w naszej drużynie, trenerze – czytamy na klubowym profilu na Facebooku.

 

Jacek Fojna ostatnie półtora sezonu spędził w Piaście Nowa Ruda, który najpierw utrzymał w IV lidze, a w rundzie jesiennej  poprowadził swoich podopiecznych do wysokiej, szóstej pozycji. Wcześniej prowadził takie zespoły jak Grom Witków, Górnik Wałbrzych, Foto-Higienę Gać czy Orzeł Lubawka.

 

Fot. WKS Wierzbice 

 

Continue Reading

Okręgówka

Czołowa drużyna okręgówki bez trenera. Kto następcą?

Published

on

Grzegorz Podstawek WKS Wierzbice

Grzegorz Podstawek nie jest już trenerem WKS-u Wierzbice, czołowej drużyny z wrocławskiej okręgówki. Kto zostanie jego następcą?

 

IV-ligowy Piast znów zmienił trenera. To już trzeci szkoleniowiec w sezonie

Niespodziewana zmiana trenera WKS-u Wierzbice. – Z dniem dzisiejszym trener Grzegorz Podstawek przestał pełnić funkcję trenera zespołu WKS Wierzbice. Dziękujemy za cały ten czas poświęcony naszemu klubowi i życzymy powodzenia w dalszej pracy trenerskiej – poinformował klub na swoim profilu na Facebooku we wtorek (13 lutego).

Na razie nie wiadomo, kto zostanie jego następcą. – Nazwisko nowego trenera podamy w najbliższym czasie – dodał klub. Nieoficjalnie mówi się, że wysoko na liście kandydatów jest Jacek Fojna, który niedawno rozstał się z IV-ligowym Piastem Nowa Ruda.

 

Przypomnijmy, że Grzegorz Podstawek został trenerem WKS-u na początku września 2022 roku. Był to wtedy dla niego powrót do Wierzbic, bowiem niespełna 45-letni szkoleniowiec prowadził zespół z gminy Kobierzyce już wcześniej – od stycznia 2019 do stycznia 2021 roku.

W zeszłym sezonie WKS zajął 2. miejsce w tabeli okręgówki ustępując tylko Zenitowi Międzybórz, który przebojem awansował do IV ligi. Po rundzie jesiennej bieżącego sezonu wierzbiczanie zajmują 3. miejsc, ze stratą 5 punktów do liderującej Błyskawicy Gać.

 

Fot. NI-FO Marcin Folmer

 

Continue Reading

To się czyta