UEFA Region’s Cup. Awans na mistrzostwa Europy amatorów z kompletem zwycięstw

Zwycięstwem 5:0 z gospodarzami reprezentacja Dolnego Śląska zakończyła turniej eliminacyjny UEFA Region’s Cup na Łotwie. Dolnoślązacy już wcześniej zapewnili sobie awans do finałów amatorskich mistrzostw Europy.

 

1:23 w meczu wrocławskiej okręgówki. „Szacunek za podjęcie rękawicy”

Dolnoślązacy od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na bosku, choć tempa jakoś szczególnie nie forsowali. Pewnie dlatego pierwszego gola strzelili dopiero w 53. min. kiedy po strzale Adama Bońkowskiego piłkę do własnej siatki – lobując bramkarza – skierował Remirs Moseičenko.

 

Nawet bez większego wysiłku Dolnoślązacy rozstrzelali się w samej końcówce. Najpierw Bońkowski w końcu osobiście wpisał się na listę strzelców, a potem dwa raz trafił Tomasz Wojciechowski, a raz Kamil Sadowski.

 

Co ciekawe, w drugim meczu Słowacy pokonali Mołdawian 8:0. Dodajmy, że z Łotyszami wygrali 5:0, tym bardziej trzeba docenić zwycięstwo naszej reprezentacji z naszymi południowymi sąsiadami w pierwszej serii gier. To właśnie ono w głównej mierze dało nam awans do finałów mistrzostw Europy.

 

Skład Dolnego Śląska: Kot – Słonecki, Niemienionek, Szukiełowicz, Kasprzak – Puchała, Wasilewski (46, Białasik) – Kotyla (57, Orzechowski), Traczyk (64, Sadowski), Bońkowski – Wojciechowski.

 

Wyniki meczów turniej UEFA Region’s Cup na Łotwie

  • West Slovakia (Słowacja) – Dolnośląskie 2:4
  • Latvia Amateur (Łotwa) – ARF Ialoveni (Mołdawia) 0:0

 

  • Dolnośląskie – ARF Ialoveni 2:0
  • West Slovakia – Latvia Amateur 5:0

 

  • Dolnośląskie – Latvia Amateur 5:0
  • ARF Ialoveni  – West Slovakia 0:8

Ośmiu mistrzów grup eliminacyjnych awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w 2023 roku w regionie jednego z finalistów.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.