Pawłowski, Śląsk i Wisła. Musiało być o karnym z 1982?

Portal sportowywroclaw.eu opublikował wywiad z trenerem Tadeuszem Pawłowskim, który 8 stycznia oficjalnie zostanie trenerem Wisły Kraków. W rozmowie było oczywiście najwięcej o Śląsku Wrocław, a także historii łączącej oba kluby oraz osobę trenera Pawłowskiego.

fot. screen z youtube.pl/sportowywroclaw.eu

Dolnośląski Złoty But. Oto najlepsi strzelcy w regionie

Cała rozmowa Jakuba Pęczkowicza z Tadeuszem Pawłowskim poniżej. Sensacji spodziewać się nie można, ale kilka ciekawostek – między innymi kulisy odejścia trenera Pawłowskiego ze Śląska – można się dowiedzieć. Moją uwagę przykuła inna rzecz. Pytanie, które miało naturalnie połączyć osobę trenera Pawłowskiego z krakowską Wisłą. Chodzi o mecz Śląsk – Wisła z 9 maja 2982 r., kiedy wrocławianie stracili mistrzostwo w ostatnim meczu, a Tadeusz Pawłowski zmarnował karnego. Jak się później okazało, Śląsk “dogadał” się z krakowianami, ale Widzew przebił ofertę wrocławian.

 

I może byłby jakiś sens w zadawaniu takiego pytania, gdyby Pawłowski miał się na Wiśle “odegrać” albo “coś jej udowodnić”. Dotyczyły ono jednak tego, że “historia zatoczyła koło”, a Pawłowski staje przed Wisłą i mówi sobie “teraz dam radę”, jak mówi sam dziennikarz – “coś w tym rodzaju”. Widać, że sam trener nie do końca rozumie o co chodzi, choć – jak to ma w zwyczaju – stara się z uśmiechem na ustach odpowiedzieć.

 

Frekwencyjna zapaść na meczach Śląska. Co dalej z kibicami?

Rozumiem zamysł pytającego – chciał nawiązać do historii, która w jakiś tam sposób połączyła Pawłowskiego, Śląsk i Wisłę. Zwłaszcza w momencie, gdy trener zmienia jeden klub na drugi. Ale wyszło kiepsko i na siłę.

 

I jeszcze to, czego nie lubię u dziennikarzy, zwłaszcza sportowych. Gdy pytanie jest znacznie dłuższe od odpowiedzi…

 

 


            

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.