Connect with us

Chrobry

Derby Chrobry – Miedź. O co powalczą nasi pierwszoligowcy?

Published

on

derby chrobry miedź

Derby Chrobry Głogów ? Miedź Legnica już w piątek, 3 marca o godz. 18. Pierwszoligowe granie na Dolnym Śląsku rozpoczyna się więc z wysokiego C. Zapowiadają się wielkie emocje. A o co będą walczyły nasze drużyny w tym sezonie?

 

Miedź i Chrobry wśród najbardziej medialnych klubów I ligi

Miedź Legnica przystępowała do bieżącego sezonu z wielkimi aspiracjami. Walki o awans do ekstraklasy. Ligowa rzeczywistość okazała się dość brutalna. Przez dłuższy czas wzmocnionej kilkoma doświadczonymi ligowcami drużynie bliżej bowiem było do strefy spadkowej niż ligowej czołówki. Dopiero niezła końcówka jesieni pozwoliła nieco poprawić nastroje w Legnicy.

 

W przerwie zimowej znów w Miedzi było sporo ruchów transferowych. Tym razem postawiono głównie na graczy z zagranicy, którzy mają dodać jakości w grze Miedzianki. Na papierze takie nazwiska jak Petteri Forsell (Fin), Igor Subbotin i Artjom Artjunin (Estończycy), Hunter Gorskie (Amerykanin) wyglądają nieźle. Plus doświadczony bramkarz Paweł Kapsa ? wyjściowa jedenastka legniczan może być naprawdę mocna.

 

Te kluby rządzą w sieci (RANKING KLUBÓW W INTERNECIE)

O co więc legniczanie mogą powalczyć na wiosnę? Czy awans jest wciąż możliwy? Do lidera z Płocka podopieczni Ryszarda Tarasiewicza tracą 11 punktów, a do miejsca gwarantującego awans ? 10. Ale o promocję będzie raczej trudno. Zarówno Wisła, jak i druga Arka Gdynia, również solidnie się wzmocniły. Gdynianie dokonali zresztą najbardziej spektakularnego transferu w I lidze ? pozyskali Argentyńczyka Gastona Sangoy’a, byłego króla strzelca ligi cypryjskiej, którzy przez trzy sezony grał w Sportingu Gijon.

 

Oczywiście, gdyby Miedzi udało się dobrze wystartować na wiosnę, to kto wie? Problem w tym, że w Legnicy co rundę są podobne ambicje, a później życie mocno je weryfikuje. Doszło nawet do tego, że przez niektórych klub z Orła Białego postrzegany jest jak Zagłębie Lubin sprzed kilku lat. Gdzie można na koniec kariery dorobić jeszcze trochę grosza specjalnie się nie przemęczając.

 

Tym razem nie powinno być tak źle. Miedź powinna rozpocząć marsz w górę tabeli, ale okolice 5. miejsca na koniec rozgrywek wydają się być ocelem podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza.

 

W Głogowie raczej nie mają takich problemów, ani aspiracji. Chrobrego aktualnie nie stać na marzenia o ekstraklasie. Być może dlatego drużyna, przynajmniej teoretycznie ze słabszym składem, jesienią radziła sobie lepiej od lokalnego rywala.

 

W swoim pierwszym sezonie w I lidze głogowianie zajęli 11. miejsce. Teraz są na bardzo dobrej szóstej pozycji. Utrzymanie tej lokaty byłoby dużym sukcesem. Wiele będzie zależało od postawy w defensywie, która była jesienią wizytówką podopiecznych Ireneusza Mamrota. Dość powiedzieć, że głogowianie stracili najmniej ? 17 ? goli w całej lidze.

 

W przerwie zimowej odeszło z klubu jednak dwóch podstawowych obrońców: Damian Byrtek trafił do Wisły Płock, a Łukasz Bogusławski do Górnika Łęczna. Lukę tę mają zapełnić Mateusz Długołęcki wypożyczony z Piasta Gliwice oraz pozyskany z Podbeskidzia Bielsko-Biała Gracjan Horoszkiewicz. Defensywę wzmocnił jeszcze Kevin Lafrance, który ostatnio był zawodnikiem Miedzi Legnica, choć jesienią za dużo się nie nagrał. To dla kibiców dobry prognostyk ? defensywa głogowian na wiosnę wcale nie musi być gorsza.

 

Listę graczy pozyskanych w przerwie zimowej uzupełnia Mateusz Machaj, który jesienią biegał po boiskach ekstraklasy w barwach Śląska Wrocław. 26-letni pomocnik nie grał jednak dużo, zmagał się również z kontuzją. W barwach Chrobrego ma odbudować swoją dyspozycję i pomóc głogowianom w zadomowieniu się w czołówce I ligi.

 

Jedno jest pewne. Wiosna na pierwszoligowych boiskach zapowiada się ciekawie. Jak zaprezentują się nasze drużyny będzie zależało również od tego, jak rozpoczną sezon. Nic nie da tak pozytywnego kopa na start, jak zwycięstwo w derbach. Tym większe emocje zapowiadają się w piątek w Głogowie.

Śląsk II Wrocław

Siedem meczów – siedem porażek, bramki 6:23

Published

on

Czy to był najgorszy weekend w dziejach dolnośląskiej piłki w rozgrywkach drużyn zawodowych? Wiele na to wskazuje.

 

III liga. Ślęza lepsza od lidera, rezerwy Chrobrego wygrały w Gorzowie Wlkp.

W piłce profesjonalnej – czyli od ekstraklasy do II ligi – Dolny Śląsk reprezentuje siedem drużyn. Po dwa zespoły Śląska Wrocław i Zagłębia Lubin, a także Miedź Legnica, Chrobry Głogów i Górnik Polkowice. Aż tyle drużyn w zawodowej piłce dobrze świadczy o naszym regionie, choć w bieżącym sezonie kibice większości z nich nie są rozpieszczani wynikami.

 

Miniony weekend nie zapisze się jednak w historii dolnośląskiego futbolu złotymi zgłoskami, bowiem wszystkie nasze drużyny przegrały swoje mecze ligowe. Siedem porażek na siedem meczów, w tym kilka wręcz druzgocących. Bilans bramkowy – 6:23 – mówi sam za siebie.

 

Oto wyniki dolnośląskich drużyn z weekendu

 • Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 4:1
 • Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 0:1
 • Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 4:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chrobry Głogów 6:0
 • Pogoń Siedlce – Górnik Polkowice 3:2
 • Śląsk II Wrocław – Garbarnia Kraków 2:3
 • Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1
Continue Reading

Chrobry

Doświadczony napastnik z Ukrainy nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów

Published

on

Dmytro Bilonoh

Dmytro Bilonoh, 27-letni napastnik z Ukrainy, został nowym piłkarzem Chrobrego Głogów.

 

Duże wzmocnienie defensywy A-klasowego KS-u

Dmytro Bilonoh może grać jako klasyczna dziewiątka albo jako skrzydłowy. 27-letni piłkarz z Ukrainy podpisał z Chrobrym półroczny kontrakt z opcją jego dwukrotnego automatycznego przedłużenia o dodatkowy rok.

Dla Bilonoha Chrobry jest pierwszym klubem w Polsce. Wcześniej występował w kilku innych krajach, nie tylko na Ukrainie, ale też m.in. na Litwie, gdzie spędził ostatni rok. Był wtedy zawodnikiem FK Riteriai, w barwach którego zagrał w 28 meczach najwyższej ligi, w których zdobył 8 bramek.

 

Wychowanek Szachtara Donieck (w I drużynie nie zdołał zagrać) ma w sumie na koncie ponad 100 meczów w najwyższych ligach rozgrywkowych w takich krajach Ukraina, Białoruś, Litwa, a także Finlandia czy Rosja. W barwach Dinama Mińsk zagrał w kwalifikacjach do Ligi Europy.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Chrobry

Chrobry stracił podstawowego zawodnika. Bochnak przeszedł do Cracovii

Published

on

Mateusz Bochnak

Mateusz Bochnak przeszedł z Chrobrego Głogów do Cracovii na zasadzie transferu definitywnego.

 

Gracze kontuzjowani na Region’s Cup wracają do treningów

Mateusz Bochnak był zawodnikiem Chrobrego od sezonu 2021/22. Pomarańczowo-czarne barwy reprezentował w 55 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek. 25-letni pomocnik zwłaszcza w rundzie jesiennej bieżącego był w wysokiej formie – w 18 meczach strzeli osiem bramek i zaliczył cztery asysty.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

Chrobry

Chrobry z nowym zawodnikiem na lewą obronę lub pomoc

Published

on

Sebastian Górski został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów. Doświadczony zawodnik, który może grać jako lewy obrońca lub pomocnik, podpisał półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

 

Rezerwy Śląska Wrocław. Bez zmian kadrowych, osiem sparingów

Sebastian Górski jest wychowankiem Celulozy Kostrzyn, ale zdecydowaną większość czasu spędził w klubach z Zielonej Góry – UKP, Falubazie i Lechii. Dwa sezony zagrał również w Formacji Port 2000 Mostki, a półtora sezonu w I-ligowej Puszczy Niepołomice.

 

Podczas rundy wiosennej bieżącego sezonu ponownie grał w III-ligowej Lechii Zielona Góra. W 14 spotkaniach zdobył dwie bramki, był także ważnym elementem zespołu, który awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Przypomnijmy, że zielonogórzanie sensacyjnie eliminowali z rozgrywek kolejno Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Jagiellonię Białystok. W 1/4 finału PP Lechia zmierzy się z Legią Warszawa, ale już bez Górskiego w składzie. Sebastian w tym meczu już nie zagra i będzie kontynuował przygotowania z Chrobrym do pierwszoligowej wiosny.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

I runda Pucharu Polski. Lechia zagra z Piastem Gliwice (LOSOWANIE)

Published

on

okręgowy Puchar Polski

W piątek odbyło się losowanie par I rundy Fortuna Puchar Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2022/23. Z kim zagrają nasze drużyny?

 

Powrót skrzydłowego. Duże wzmocnienie Polonii-Stali

Oto rywale dolnośląskich drużyn w 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2022/23. Zapowiada się wiele ciekawych meczów. Czwartoligowa Lechia Dzierżoniów zagra z Piastem Gliwice z ekstraklasy.

 

Przypomnijmy, że ostatni raz gdy Lechia grała w Pucharze Polski, trafiła na Jagiellonię Białystok. Minimalnie przegrała 0:1, ale zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

 

Oto rywale naszych zespołów:   

 • Ruch Wysokie Mazowieckie – Śląsk Wrocław
 • LZS Stegu Start Jełowa – Zagłębie Lubin 
 • Górnik Polkowice – Sandecja Nowy Sącz 
 • Stomil Olsztyn – Chrobry Głogów
 • Lechia Dzierżoniów – Piast Gliwice 
 • Resovia – Miedź Legnica

Mecze tej fazy rozgrywek zostaną rozegrane w dniach 30 sierpnia ? 1 września 2022 roku.

 

Przypomnijmy, że rezerwy Śląska Wrocław odpadli w rundzie wstępnej po porażce z Motorem Lublin.

 

Continue Reading

II liga

Utalentowani młodzieżowcy przeszli z Lubina do Głogowa

Published

on

Dawid Hanc, Patryk Kusztal, Zagłębia II Lubin

Dawid Hanc i Patryk Kusztal ? dotąd zawodnicy rezerw Zagłębia Lubin – w nowym sezonie zagrają w Chrobrym Głogów.

 

Transfery na Dolnym Śląsku. Od ekstraklasy do B klasy [LATO 2022]

Dawid Hanc przeszedł z Zagłębia Lubin do Chrobrego Głogów na zasadzie transferu definitywnego. Z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. Urodzony w Świdnicy 19-latek w Lubinie występował od 2015 roku. W minionym sezonie, w którym rezerwy Zagłębia wygrały III ligę, zagrał w 27 meczach, w których strzelił jedną bramkę. Hanc występuje na pozycji lewego pomocnika lub lewego obrońcy.

 

Dawid nie przedłużył z nami kontraktu, pomimo naszej propozycji, która została złożona zimą. Zdecydował się zmienić klub. Chcieliśmy, żeby grał i dalej się rozwijał, więc nie robiliśmy jakichkolwiek przeszkód w rozwoju kariery i zgodziliśmy się na dogodne raty w przypadku obowiązkowego ekwiwalentu ? podsumował Adam Buczek, dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

 

Do Głogowa trafił również król strzelców minionego sezonu w 3. grupie III ligi – Patryk Kusztal. W rezerwach zagrał w 23 meczach, w których zdobył 17 bramek. 3 mecze zagrał również w pierwszej drużynie w ekstraklasie.

 

19-letni pomocnik został wypożyczony na rok do Chrobrego. Umowa nie zawiera opcji wykupu zawodnika.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

To się czyta