Connect with us

Chrobry

Derby Chrobry – Miedź. O co powalczą nasi pierwszoligowcy?

Published

on

derby chrobry miedź

Derby Chrobry Głogów ? Miedź Legnica już w piątek, 3 marca o godz. 18. Pierwszoligowe granie na Dolnym Śląsku rozpoczyna się więc z wysokiego C. Zapowiadają się wielkie emocje. A o co będą walczyły nasze drużyny w tym sezonie?

 

Miedź i Chrobry wśród najbardziej medialnych klubów I ligi

Miedź Legnica przystępowała do bieżącego sezonu z wielkimi aspiracjami. Walki o awans do ekstraklasy. Ligowa rzeczywistość okazała się dość brutalna. Przez dłuższy czas wzmocnionej kilkoma doświadczonymi ligowcami drużynie bliżej bowiem było do strefy spadkowej niż ligowej czołówki. Dopiero niezła końcówka jesieni pozwoliła nieco poprawić nastroje w Legnicy.

 

W przerwie zimowej znów w Miedzi było sporo ruchów transferowych. Tym razem postawiono głównie na graczy z zagranicy, którzy mają dodać jakości w grze Miedzianki. Na papierze takie nazwiska jak Petteri Forsell (Fin), Igor Subbotin i Artjom Artjunin (Estończycy), Hunter Gorskie (Amerykanin) wyglądają nieźle. Plus doświadczony bramkarz Paweł Kapsa ? wyjściowa jedenastka legniczan może być naprawdę mocna.

 

Te kluby rządzą w sieci (RANKING KLUBÓW W INTERNECIE)

O co więc legniczanie mogą powalczyć na wiosnę? Czy awans jest wciąż możliwy? Do lidera z Płocka podopieczni Ryszarda Tarasiewicza tracą 11 punktów, a do miejsca gwarantującego awans ? 10. Ale o promocję będzie raczej trudno. Zarówno Wisła, jak i druga Arka Gdynia, również solidnie się wzmocniły. Gdynianie dokonali zresztą najbardziej spektakularnego transferu w I lidze ? pozyskali Argentyńczyka Gastona Sangoy’a, byłego króla strzelca ligi cypryjskiej, którzy przez trzy sezony grał w Sportingu Gijon.

 

Oczywiście, gdyby Miedzi udało się dobrze wystartować na wiosnę, to kto wie? Problem w tym, że w Legnicy co rundę są podobne ambicje, a później życie mocno je weryfikuje. Doszło nawet do tego, że przez niektórych klub z Orła Białego postrzegany jest jak Zagłębie Lubin sprzed kilku lat. Gdzie można na koniec kariery dorobić jeszcze trochę grosza specjalnie się nie przemęczając.

 

Tym razem nie powinno być tak źle. Miedź powinna rozpocząć marsz w górę tabeli, ale okolice 5. miejsca na koniec rozgrywek wydają się być ocelem podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza.

 

W Głogowie raczej nie mają takich problemów, ani aspiracji. Chrobrego aktualnie nie stać na marzenia o ekstraklasie. Być może dlatego drużyna, przynajmniej teoretycznie ze słabszym składem, jesienią radziła sobie lepiej od lokalnego rywala.

 

W swoim pierwszym sezonie w I lidze głogowianie zajęli 11. miejsce. Teraz są na bardzo dobrej szóstej pozycji. Utrzymanie tej lokaty byłoby dużym sukcesem. Wiele będzie zależało od postawy w defensywie, która była jesienią wizytówką podopiecznych Ireneusza Mamrota. Dość powiedzieć, że głogowianie stracili najmniej ? 17 ? goli w całej lidze.

 

W przerwie zimowej odeszło z klubu jednak dwóch podstawowych obrońców: Damian Byrtek trafił do Wisły Płock, a Łukasz Bogusławski do Górnika Łęczna. Lukę tę mają zapełnić Mateusz Długołęcki wypożyczony z Piasta Gliwice oraz pozyskany z Podbeskidzia Bielsko-Biała Gracjan Horoszkiewicz. Defensywę wzmocnił jeszcze Kevin Lafrance, który ostatnio był zawodnikiem Miedzi Legnica, choć jesienią za dużo się nie nagrał. To dla kibiców dobry prognostyk ? defensywa głogowian na wiosnę wcale nie musi być gorsza.

 

Listę graczy pozyskanych w przerwie zimowej uzupełnia Mateusz Machaj, który jesienią biegał po boiskach ekstraklasy w barwach Śląska Wrocław. 26-letni pomocnik nie grał jednak dużo, zmagał się również z kontuzją. W barwach Chrobrego ma odbudować swoją dyspozycję i pomóc głogowianom w zadomowieniu się w czołówce I ligi.

 

Jedno jest pewne. Wiosna na pierwszoligowych boiskach zapowiada się ciekawie. Jak zaprezentują się nasze drużyny będzie zależało również od tego, jak rozpoczną sezon. Nic nie da tak pozytywnego kopa na start, jak zwycięstwo w derbach. Tym większe emocje zapowiadają się w piątek w Głogowie.

Chrobry

Wysoki napastnik zawodnikiem Chrobrego Głogów

Published

on

Adrian Szczutowski

Tuż przed startem rundy wiosennej w I lidze, Chrobry Głogów zakontraktował napastnika Adriana Szczutowskiego.

 

Kluczowy zawodnik Śląska przedłużył kontrakt. „Piszemy naprawdę fajną historię”

Adrian Szczutowski jest napastnikiem. Ma 23 lata i mierzy 195 cm. W rundzie jesiennej był zawodnikiem Wisły Płock, z którą związany był przez większą cześć kariery. W ostatnich latach reprezentował również barwy Stali Mielec, z którą zadebiutował w ekstraklasie i na tym poziomie rozegrał w sumie 10 spotkań, Stomilu Olsztyn (16/5) i Stali Stalowa Wola (6/0).

Nowy zawodnik podpisał kontrakt z głogowskim klubem do czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Śląsk

Zawodnik Śląska w Głogowie. Chrobry wypożyczył Szymona Lewkota

Published

on

Szymon Lewkot

Szymon Lewkot został wypożyczony ze Śląsk Wrocław do Chrobrego Głogów. 24-latek będzie grał w barwach I-ligowca do końca sezonu.

 

IV-ligowy Piast znów zmienił trenera. To już trzeci szkoleniowiec w sezonie

Szymon Lewkot, który może grać zarówno w pomocy jak i na obronie, rozegrał do tej pory 29 meczów w ekstraklasie. Nie miał jednak większych szans na granie w I drużynie Śląska w rundzie wiosennej, więc Śląsk zdecydował się na wypożyczenie 24-latka na zaplecze ekstraklasy.

 

Szymon, po powrocie z wypożyczenia do Górnika Łęczna, w obecnych rozgrywkach nie miał zbyt wielu okazji do gry. W ekstraklasie wystąpił w jednym spotkaniu. Częściej mogliśmy go oglądać na boisku w szeregach drugiego zespołu. Na trzecioligowych boiskach rozegrał sześć spotkań i zdobył jednego gola – informuje klubowa strona WKS-u.

Przypomnijmy, że po rundzie jesiennej Chrobry zajmuje 14. miejsce w tabeli I ligi.

 

Fot. Chrobry Głogów

 

Continue Reading

Chrobry

Dwóch zawodników pożegnało się z I-ligowcem

Published

on

Chrobry Głogów

Rafał Wolsztyński i Kamil Wojtyra rozstali się z I-ligowym Chrobrym Głogów.

 

Polską ekstraklasę zamienił na szkocką. Anglik wypożyczony

Rafał Wolsztyński trafił do Głogowa w połowie 2022 roku. Sezon 2022/23 zakończył na 33 rozegranych spotkaniach i 5 bramkach. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu dołożył kolejnych 8 występów, w których zdobył 2 gole.

Kamil Wojtyra grał w barwach Chrobrego od sezonu 2022/23. Zaliczył w tym czasie 35 meczów, w których zdobył 7 bramek.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

Chrobry

Lider zatrzymany. Piąty mecz bez porażki I-ligowca z Głogowa

Published

on

Chrobry Głogów

W piątkowym meczu Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów bezbramkowo zremisował z liderem Odrą Opole. To piąty mecz bez porażki podopiecznych Piotra Plewni.

 

Trzech liderów, jedna drużyna wycofana. Tak sobie radzą spadkowicze z IV ligi

W sześciu pierwszych kolejkach I ligi Chrobry Głogów doznał czterech porażek. Mimo że był dopiero koniec sierpnia, dla wielu głogowianie wydawali się murowanym kandydatem do spadku. Wtedy jednak coś drgnęło. Podopieczni Piotra Plewni wygrali z GKS Tychy i od tego czasu nie doznali goryczy porażki.

 

Piątkowy (6 października), bezbramkowy remis z liderem Odrą Opole był już piątym meczem ze zdobytymi punktami. Co prawda aż trzy z nich zostały zremisowane, ale trzeba pamiętać, że rywalami Chrobrego były albo zespoły ze ścisłej czołówki, albo mocne ekipy z Krakowa i Gdyni.

 

Sytuacja głogowian, którzy z dziewięcioma punktami są w strefie spadkowej, wciąż jest trudna, ale o niebo lepsza od tej, z która mieliśmy do czynienia jeszcze niewiele ponad miesiąc temu.

 

Fot. Chrobry Głogów X/Twitter

Continue Reading

Chrobry

Gol nastolatka nie pomógł. Chrobry odpadł z drugoligowcem

Published

on

Chrobry Głogów przegrał w Puławach z Wisłą 1:3 i skończył udział w Pucharze Polski na I rundzie.

 

“Na zawsze w naszych sercach i pamięci”. Granit pamiętał o tragicznej rocznicy

Mecz I rundy Pucharu Polski z II-ligową Wisłą rozpoczął się dobrze dla głogowian, którzy wyszli na prowadzenie już w 4. min. po golu niespełna 18-letniego Szymona Bartlewicza. Chrobry długo kontrolował wydarzenia na boisku, niestety w II połowie do puławianie narzucili swoje warunki gry.

 

W 56. min. wyrównał Mateusz Klichowicz, a trzy minuty później ten sam zawodnik wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Od teraz to Chrobry był na musiku, ale nie tylko nie zdołał strzelić drugiego gola, ale pod koniec stracił trzeciego.

Głogowianie odpadli z pucharów i nie przedłużyli serii z ligi. Przypomnijmy, że po sześciu, kolejnych przegranych meczach ostatnio przełamali się i w trzech spotkaniach zdobyli 7 punktów.

Continue Reading

Chrobry

Wenezuelczyk na ratunek najgorszej obronie I ligi

Published

on

Jesus Paz

Lewy obrońca z Wenezueli, reprezentant kadry U23, Jesus Paz został nowym zawodnikiem Chrobrego Głogów.

 

Solidne wzmocnienie trzecioligowca na zakończenie okienka transferowego

Chrobry Głogów fatalnie rozpoczął nowy sezon w I lidze. Po sześciu meczach głogowianie mają zero punktów na koncie, 5 strzelonych goli i aż 20 straconych. Na finiszu okienka transferowego zakontraktowanego więc zawodnika z Wenezueli, który ma wzmocnić defensywę Chrobrego.

 

Jesus Paz w tym roku występował w klubie wenezuelskiej ekstraklasy (Liga FUTVE) – Rayo Zuliano, skąd został wypożyczony na rok do Głogowa. Chrobry w umowie zawarł jednak opcję prawa pierwokupu po tym okresie.

 

W najwyższej lidze swojego kraju rozegrał 49 spotkań, w tym 10 w tym roku. Pozostaje też zawodnikiem reprezentacji U23. Ostatni mecz w narodowych barwach rozegrał 15 czerwca przeciwko kadrze Maroka. Później, na przełomie lipca i sierpnia, został powołany do pierwszej reprezentacji Wenezueli na konsultacje dla zawodników z ligi krajowej.

 

Fot. Chrobry Głogów

Continue Reading

To się czyta