Śląsk to wszyscy, tylko nie wy

“Śląsk to wszyscy, tylko nie wy” – słowa z tytułu kieruję do kilku przedstawicieli kibolskiej patologii, którą widać i słychać na słynnym już filmie po meczu Śląska z Zagłębiem. Gdy wyzywają, a następnie pozbawiają koszulek kilku zawodników wrocławskiej drużyny.

 

Dolnośląskie derby prestiżu i pokory

Obraz ten jest więcej niż przygnębiający. Niestety, kilku piłkarzy dało się podpuścić. Podejrzewam, że chcieli dobrze, nie chcieli zaogniać sytuacji, chcieli pogadać – a zostali poniżeni.

 

Zwłaszcza Mariusz Pawelec, który z pewnością na to nie zasłużył. Może nie jest wirtuozem, ale wiele dobrych meczów w barwach Śląska zagrał, wiele zdrowia na murawie zostawił. I jeszcze jedno – Pawelec jest jednym z tych, którzy na boisku zawsze gra na całego. Nawet jeśli forma czy umiejętności nie nadążają za ambicją, to przechodzenia “obok” meczów obrońcy Śląska zarzucić nie można.

 

Jedenastka miesiąca. Luty 2016

Absurdalność całej sytuacji potęguje fakt, że Pawelca popycha i zrywa z niego koszulkę koleś w wieśniackim dresie z damską torebką przepasaną przez ramię. Kibole wyzywają piłkarzy i decydują, kto zasługuje na barwy. Następnie te barwy jumają, a pewnie niedługo będzie je można kupić na allegro.

 

“To my, kibice Śląska, zna nas cała Polska…” to słowa jednej z bardziej znanych pieśni wrocławskich kibiców. Niestety, dziś “zna” trzeba zamienić na “śmieje się”. I śmieją się ze wszystkich fanów WKS, choć zawiniła garstka patoli. Niestety, to własnie oni są zazwyczaj najbardziej widoczni i najgłośniejsi.

 

Czy prowodyrzy całej sytuacji poniosą jakieś konsekwencje? Pewnie nie. Klub nie chce z nimi zadzierać, woli mieć święty spokój, zresztą na stronie klubowej do tej pory nie znalazły się żadne słowa potępienia, nie ma żadnego oświadczenia. Kibole to wiedzą, że mogą sobie pozwolić na wiele i nic ze strony klubu im nie grozi. Przechodziliśmy to już nie raz. Włodarze Śląska zawsze znajdą powód, by kibolstwo jakoś usprawiedliwić.

 

Ale niech się później nie dziwią, że frekwencja kiepska.

2 thoughts on “Śląsk to wszyscy, tylko nie wy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.