Jedenastka miesiąca. Luty 2016

Jedenastka miesiąca – Luty 2016. Za nami pierwszy, choć niecały, miesiąc grania. Na razie tylko na boiskach ekstraklasy. I tylko spośród zawodników Zagłębia i Śląska wybieraliśmy dotąd Dolnośląskie Drużyny Tygodnia, a na ich podstawie Jedenastkę Miesiąca. W marcu już pod uwagę będą brani zawodnicy Miedzi i Chrobrego, którzy w piątek wznawiają rozgrywki.

 

Dolnośląska drużyna tygodnia #3

W lutym Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin osiągnęły podobne rezultaty – w trzech meczach zdobyły 4 punkty. Indywidualnie jednak nieco lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Miedziowych, co znalazło swoje odbicie w jedenastce lutego na Dolnym Śląsku.

 

W bramce Martin Polacek (2 razy w drużynie tygodnia) z Zagłębia, który był znacznie pewniejszy między słupkami niż golkiper Śląska Mariusz Pawełek (1).

 

DRUŻYNY TYGODNIA I MIESIĄCA

Obrona – po dwóch defensorów z obu klubów. Wyróżnić trzeba z pewnością Macieja Dąbrowskiego, który był nominowany do wszystkich trzech drużyn tygodnia. Pozostali wyróżnienie obrońcy – Dorde Cotra, Lasha Dvali i Piotr Celeban – trafili do nich po dwa razy.

 

 

W pomocy, dość nietypowo, tylko jeden defensywny pomocnik a za to czterech ofensywnych. Wynika to z tego, że w lutym bardziej widoczni w środku pola byli gracze ofensywni. Przez trzy tygodnie wyróżniani byli Filip Starzyński i Łukasz Janoszka. Ten pierwszy stał się prawdziwym liderem Zagłębia, a na dodatek zaliczył dwie asysty i strzelił jedną bramkę. Dzięki temu został również zawodnikiem miesiąca. Ofensywne trio z Lubina uzupełnia Arkadiusz Woźniak.

 

Ze Śląska do drużyny miesiąca trafia Tomasz Hołota, najlepszy defensywny pomocnik w regionie. Nie tylko niezły w destrukcji, ale także skuteczny – zdobył oba gole dla WKS-u w lutym. Wyróżniamy również Japończyka Ryotę Moriokę. Trochę na zachętę. Pokazał on, że ma duży potencjał, ale jeszcze nie potrafi z niego w pełni skorzystać.

 

W ataku raczej mizeria, więc Krzysztof Piątek na szpicy naszej drużyny – za walkę i jednego gola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.