Piłkarskie święta w Kowarach i Żmigrodzie

70-lecie powstania Olimpii Kowary i Piasta Żmigród zostały uświetnione sparingami z klubami z ekstraklasy. Do zwycięzcy IV ligi przyjechał Śląska Wrocław, a do Żmigrodu Cracovia. Pierwszy sparing rozegrało również Zagłębie Lubin.

 

Śląsk, Zagłębie i Miedź już mają nowych piłkarzy (TRANSFERY)

Olimpia Kowary i Piast Żmigród obchodzą w tym roku 70. rocznicę powstania klubu. Z tej okazji zorganizowano mecze towarzyskie z drużynami z najwyższej, ekstraklasowej półki. Do Kowar, świeżo upieczonego beniaminka III ligi, przyjechał Śląska Wrocław. Dla podopiecznych Mariusza Rumaka było to pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do nowego sezonu.

 

Śląsk przez cały mecz przeważał, ale pogromu nie było. Wrocławianie wygrali 2:0 po golach Krystiana Misia (wrócił do klubu po wypożyczeniu do Leginovii) i Ryoty Morioki. Gospodarze jednak również mogą być zadowoleni ze swojej postawy na murawie.

 

III liga w sezonie 2016/17. Oto skład 3. grupy III ligi

Sporego bagażu bramek nie uniknęli za to gracze Piasta Żmigród, którzy podejmowali przebywającą na obozie przygotowawczym w Trzebnicy ekipę Cracovii. Podopieczni Grzegorza Podstawka ulegli 2:9 (1:4) wyżej notowanemu rywalowi. Ale tego dnia wynik nie był jednak najważniejszy. Oprócz świętowania jubileuszu klubu, podczas spotkania zbierano środki – poprzez charytatywne „cegiełki” o wartości 10 złotych oraz licytacje w przerwie spotkania –  na rzecz żmigrodzianina Dawida Pytlińskiego. Kilka lat temu uległ on nieszczęśliwemu wypadkowi i teraz jest całkowicie sparaliżowany. Dawid potrzebuje kosztownego, specjalnego wózka, którym mógłby sterować za pomocą brody.

Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 2:0

Tymczasem w Grodkowie na Opolszczyźnie Zagłębie Lubin zmierzyło się z Ruchem Chorzów. Podopieczni Piotra Stokowca zwyciężyli 2:0 po dwóch trafieniach Krzysztofa Piątka. W poniedziałek Miedziowi wyjadą do Opalenicy na obóz przygotowawczy, a już pod koniec czerwca rozpoczną zmagania w rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.