Czarne chmury nad Górnikiem. Miała być II liga, będzie okręgówka?

Górnik Wałbrzych nad przepaścią. Klub, który jeszcze niedawno walczył o II ligę, może w nowym sezonie wystartować… w okręgówce. W klubie nie ma pieniędzy, a z drużyną żegnają się kolejni zawodnicy.

 

100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku (SEZON 2015/16)

To dla postronnych kibiców może być szok. Górnik Wałbrzych najpierw walczył do końca o zwycięstwo w III lidze, a następnie bił się z Polonią Warszawa w barażach o awans do II ligi. Dziś można zadać pytanie  – po co, skoro w klubie bieda taka, że pod znakiem zapytania stanęło przystąpienie wałbrzyszan do III ligi w nowym sezonie. A gra na szczeblu centralnym niesie ze sobą znacznie wyższe koszty.

 

No chyba że działacze liczyli, że po awansie do II ligi znajdą się sponsorzy, którzy sypną kasą. Niestety, wygląda to  na sporą naiwność.

 

III liga w sezonie 2016/17. Oto skład 3. grupy III ligi

Efekt jest taki, że z klubu odchodzą kolejni zawodnicy. I to ci, którzy do tej pory stanowili o sile Górnika. Jednym skończyły się kontrakty, inni rozwiązują umowy za porozumieniem, a niektórzy kończą z piłką. Wśród nich są Marcin Orłowski, Dominik Radziemski, Michał Oświęcimka, Grzegorz Michalak, Sławomir Orzech czy Bartosz Tyktor.

 

Skąd ta “ewakuacja”? Jak pisze portal walbrzych24.com, ustępujące władze klubu (umowa prezesa Tomasza Jakackiego skończyła się z końcem czerwca, a nowego szefa klubu na razie nie ma) zaproponowały, by piłkarze grali tylko za stypendia prezydenta (750 zł), których i tak nie starczyłoby dla wszystkich zawodników.

 

Problem w tym, że najlepsi zawodnicy więcej dostaną w wielu klubach IV ligi. A dodatkowo będą mniej obciążeni treningami oraz nie będą musieli jeździć na tak dalekie wyjazdy jak w nowej III lidze.

 

Wszystko to powoduje, że obecnie nawet nie wiadomo, czy Górnik przystąpi do rozgrywek III ligi. A jeśli czarny  scenariusz się sprawdzi, to gdzie drużyna wyląduje. Czy w IV lidze, czy raczej w okręgówce?

One thought on “Czarne chmury nad Górnikiem. Miała być II liga, będzie okręgówka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.