Zagłębie dwa skalpy już ma. Idzie po trzeci

To może być wyjątkowy tydzień dla Zagłębie Lubin. Efektowna wygrana w lidze z Koroną Kielce, a następnie podpisanie kontraktu z Filipem Starzyńskim. Przed nami jeszcze rewanż z Partizanem Belgrad w II rundzie kwalifikacji Ligi Europy.

 

Kibice Zagłębia Lubin zatrzymani na granicy. Jechali na mecz z widłami?

Dwa skalpy Zagłębie już niemal ma. Najpierw, w pierwszym meczu nowego sezonu Lotto Ekstraklasy, Miedziowi rozbili Koronę Kielce 4:0. Mimo obaw, jak po meczach pucharowych podopieczni Piotra Stokowca zaprezentują się w lidze. Obawy okazały się bezpodstawne, a lubinianie w teoretycznie słabszym zestawieniu – a może właśnie dlatego – nie dali szans kielczanom.

 

Drugi już też dogadany. Brakuje tylko podpisów. Filip Starzyński “wraca” do Zagłębia. Już nie jako wypożyczony gracz z Lokeren, ale zawodnik Miedziowych. Media informują, że za ok 500 tys. Euro Belgowie sprzedali Figo, który podpisał w Lubinie czteroletni kontrakt.

 

100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląsku (SEZON 2015/16)

Po takim początku tygodnia nie pozostaje nic innego, jak awansować do III rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy. Ten skalp może być chyba najtrudniejszy do osiągnięcia. W pierwszym meczu Partizan mocno zdominował Miedziowych. Co prawda lubinianie nie pękli i gola nie stracili, ale w rewanżu wcale nie musi być łatwiej. Podopieczni Piotra Stokowca są jednak na fali i nie są bez szans.

Jak ostatecznie będzie? Przekonamy się już w czwartek. Gdyby Zagłębie awansowało, to ze Starzyńskim w składzie będzie chyba mogło realnie myśleć o fazie grupowej Ligi Europy.

[socialpoll id=”2375132″ path=”/polls/2375132″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.