Losowanie 1/16 Pucharu Polski. Śląsk, Zagłębie i Miedź poznali rywali

Poznaliśmy pary 1/16 finału Pucharu Polski. Z kim zagrają drużyny z Dolnego Śląska? Oto wyniki losowania Puchary Polski.

 

Miedź i Chrobry w Puchar Polski. Decydowały karne

Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin swoją przygodę z Pucharem Polski rozpoczynają właśnie od 1/16 finału. Miedź Legnica swój pierwszy mecz rozegrała rundę wcześniej.

 

W minioną sobotę, w 1/32 finału podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zagrali przeciwko GKS-owi Bełchatów, który spadł z I do II ligi. Co ciekawe, tydzień wcześniej bełchatowianie wygrali z rezerwami Miedzi 4:1. Tym razem pierwsza drużyna wzięła rewanż, ale nie przyszło jej to łatwo. Stan meczy wyrównali dopiero w 90 min. po strzale Michała Stasiaka. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, więc o awansie miały zdecydować rzuty karne. Legniczanie wygrali w nich 7:6 i awansowali do 1/16 finału Pucharu Polski.

 

Więcej obcokrajowców w małych ligach na Dolnym Śląsku

Również w minioną sobotę Chrobry Głogów odpadł z PP, przegrywając z Rakowem Częstochowa po karnych 6:7 (w meczu było 2:2).

 

1/16 finału Pucharu Polski

  • Miedź Legnica – Górnik Łęczna, wtorek, 9 sierpnia, godz. 18
  • Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław, środa, 10 sierpnia, godz. 17.30
  • Drutex – Bytovia Bytów – Zagłębie Lubin, środa, 10 sierpnia, godz. do ustalenia

 

Mecz Sandecja Nowy Sącz – Śląsk Wrocław będzie na żywo transmitowany w telewizji. Spotkanie pokaże Polsat.

 

Co ciekawe, jeśli swoje mecze wygrają i Śląsk i Zagłębie, to w 1/8 finału Pucharu Polski zagrają ze sobą. Więcej szczęście z miejscem w drabince miała Miedź. Jeśli podopieczni Ryszarda Tarasiewicza uporają się z Łęczną, w kolejnej rundzie zmierzą się ze zwycięzcą pary GKS 1962 Jastrzębie – Radomiak Radom.

 

Od półfinałów nie będzie już obowiązywała drabinka, a pary 1/2 finału PP zostaną rozlosowane.

 

[socialpoll id=”2376717″ path=”/polls/2376717″ width=”300″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.